Śmierć cię zbawi

Okładka książki Śmierć cię zbawi J.D. Robb
Okładka książki Śmierć cię zbawi
J.D. Robb Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 27) kryminał, sensacja, thriller
In Death | Oblicza śmierci (tom 27)
Salvation in Death
Prószyński i S-ka
2010-04-13
2010-04-13
Bogumiła Nawrot
morderstwo tajemnica śledztwo

Świetna. Warto siągnąć, nawet jeżeli ktoś nie zna wcześniejszych tomów. Polecam

Świetna. Warto siągnąć, nawet jeżeli ktoś nie zna wcześniejszych tomów. Polecam

Kolejny tom serii z porucznik Dallas tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że Nora Roberts jest genialną autorką i ma nieprzeniknione pokłady wyobraźni. Tym razem na pierwszym planie mamy denata - księdza. Okazuje się, że przyszywanego. Wcześniej był gangsterem, mordercą i terrorystą. Ale jakże skutecznie przez kilka lat celebrował msze. Ta książka to faktycznie majstersztyk.

Po raz kolejny niezawodna Eve Dallas musi rozwiązać sprawę tajemniczego morderstwa. Tym razem ofiarą pada ojciec Flores – ksiądz katolicki, który umiera podczas mszy pogrzebowej. Wszystko wskazuje na to, że został otruty. Flores był powszechnie lubianym duszpasterzem, nikt nie wierzy, że mógł mieć wrogów… Oględziny ciała wykazują jednak kilka zaskakujących szczegółów, które poddają w wątpliwość tożsamość ofiary. Kim naprawdę był ojciec Flores i czy detektyw Dallas uda się to ustalić?
Super! Trzyma w napięciu do końca. Fabuła bardzo dobra, czyta się błyskawicznie. Do ostatnich stron nie wiadomo kto jest zabójcą. A sama zagadka i jej rozwiązanie - zaskakujące. Polecam gorąco!

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Całkiem niezła.

Całkiem niezła.

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)

Dobra lektura. Genialny kryminał, gdzie prawie do końca nie wiadomo, kto zabił, a takie najbardziej lubię. Polecam wszystkim, bo naprawdę warto.

Kolejne śledztwo Eve Dallas. Tym razem ofiarą jest ojciec Flores ,który został otruty podczas mszy pogrzebowej.
Oględziny ciała wykazują jednak , że mężczyzna nie był tym za kogo się podawał.
Kim naprawdę był ojciec Flores? Kto chciał go zabić? I dlaczego?

Książka fajna, wciągająca.

Lubię serię z Eve Dallas, podobało mi się połączenie kryminału z religią.
Rozwiązanie kim naprawdę był ojciec Flores - ciekawe, choć sama końcówka książki mi się słabo spodobała . Sądziłam iż będzie trochę inaczej... czy ja wiem , zabójca inny, ciekawszy, bardziej zły?

Ale oczywiście książkę polecam :-)

Oględziny ciała wykazują jednak , że mężczyzna nie był tym za kogo się podawał.
Kim naprawdę był ojciec Flores? Kto chciał go zabić? I dlaczego?

Książka fajna, wciągająca.

Lubię serię z Eve Dallas, podobało mi się połączenie kryminału z religią. ...

Kolejna z serii, kolejna fajna z tej serii:)

Kolejna z serii, kolejna fajna z tej serii:)

"Nie miało to żadnego związku ze śledztwem." (Prószyński i S-ka)

"Nie miało to żadnego związku ze śledztwem." (Prószyński i S-ka)

Fajna fabuła, wciągająca.
Ciekawe połączenie wątku romansu, kryminału i religii.

Fajna fabuła, wciągająca.
Ciekawe połączenie wątku romansu, kryminału i religii.

• Nora Roberts
  • Kryminały