Śmierć cię zbawi

Tłumaczenie: Bogumiła Nawrot
Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 27)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Salvation in Death
morderstwo, tajemnica, śledztwo
Pistacia

Po raz kolejny niezawodna Eve Dallas musi rozwiązać sprawę tajemniczego morderstwa. Tym razem ofiarą pada ojciec Flores – ksiądz katolicki, który umiera podczas mszy pogrzebowej. Wszystko wskazuje na to, że został otruty. Flores był powszechnie lubianym duszpasterzem, nikt nie wierzy, że mógł mieć wrogów… Oględziny ciała wykazują jednak kilka zaskakujących szczegółów, które poddają w wątpliwość tożsamość ofiary. Kim naprawdę był ojciec Flores i czy detektyw Dallas uda się to ustalić?

[opis wydawcy]

Marianna | 2016-05-24
Przeczytana: 24 maja 2016

Super! Trzyma w napięciu do końca. Fabuła bardzo dobra, czyta się błyskawicznie. Do ostatnich stron nie wiadomo kto jest zabójcą. A sama zagadka i jej rozwiązanie - zaskakujące. Polecam gorąco!

Lenka | 2015-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2015

Dobra lektura. Genialny kryminał, gdzie prawie do końca nie wiadomo, kto zabił, a takie najbardziej lubię. Polecam wszystkim, bo naprawdę warto.

Sabi | 2014-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2014

Kolejne śledztwo Eve Dallas. Tym razem ofiarą jest ojciec Flores ,który został otruty podczas mszy pogrzebowej.
Oględziny ciała wykazują jednak , że mężczyzna nie był tym za kogo się podawał.
Kim naprawdę był ojciec Flores? Kto chciał go zabić? I dlaczego?

Książka fajna, wciągająca.

Lubię serię z Eve Dallas, podobało mi się połączenie kryminału z religią.
Rozwiązanie kim naprawdę był ojciec Flores - ciekawe, choć sama końcówka książki mi się słabo spodobała . Sądziłam iż będzie trochę inaczej... czy ja wiem , zabójca inny, ciekawszy, bardziej zły?

Ale oczywiście książkę polecam :-)

książek: 1923
rumiko | 2016-04-02
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Całkiem niezła.

Justyna | 2013-02-06

Kolejna z serii, kolejna fajna z tej serii:)

| 2012-02-09

Rewelacyjna seria książek In Death, książki opisują policjantkę i jej życie. Wspaniałe opisy, fabuła, akcja, połączenie romansu i sensacji.. świetne zakończenie. Dzięki tym książkom przeżywamy cały wachlarz uczuć.. przeżywamy radości, smutki, odczuwamy, pragnienia, nienawiść.

axi_1099 | 2011-12-09
Przeczytana: 2011 rok

wartka akcja z dużą dozą tajemnicy :) i tyle zagadek do rozwiązania! :D

Marzena | 2011-05-01

Uwielbiam całą serię!

Sabiko | 2016-01-21

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)

katooola | 2012-02-16
Przeczytana: 15 lutego 2012

Fajna fabuła, wciągająca.
Ciekawe połączenie wątku romansu, kryminału i religii.