Pieśń śmierci

Okładka książki Pieśń śmierci J.D. Robb
Okładka książki Pieśń śmierci
J.D. Robb Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 25) kryminał, sensacja, thriller
In Death | Oblicza śmierci (tom 25)
Creation in Death
Prószyński i S-ka
2009-02-03
2009-02-03
Janusz Ochab
zbrodnia tortury śmierć wróg

Jak zawsze super książka:)

Jak zawsze super książka:)

Jak to książka Nory Roberts: ONA silna, piękna i uczciwa, ON przystojny, namiętny i, jakże praktycznie, bogaty. Tu akurat trochę kryminału, bo grasuje pomysłowy, seryjny morderca. Dzięki Bogu, bo byłoby za słodko. A tak serio, to szybko i lekko się czyta, ale niekoniecznie trzeba.

Jedna z lepszych pozycji z cyklu o porucznik Eve Dallas. Przeczytałam ich już kilka, dochodzę chyba do dziesięciu, ale dotąd nie spotkałam się z tak wynaturzonym studium zła. Ten kryminał to iście horror. Kiedyś oglądałam coś o tytule bodajże "Hostel". Ludzie płacili za to, by w wyrafinowany sposób pozbawiać innych życia (były to zwabiane do kompleksu młode dziewczyny),bo zadawanie śmierci i bólu sprawiało im niewysłowioną przyjemność. Tu mamy rzecz podobną - zwyrodnialca pod siedemdziesiątkę, miłego w obyciu, o przyjemnym uśmiechu,zwabiającego kobiety w przedziale 28-33 lata, koniecznie szatynki i zadającego im nieludzkie tortury nożem, palnikiem i czym tam jeszcze. Rzemiosło to doskonalił całe życie, bo jego rodzina prowadziła dom pogrzebowy. Wyćwiczył na zwłokach, ulepszał na żywych- łącznie doszedł do blisko trzydziestu ofiar. W końcówce książki na jego stole leżała już porucznik Dallas, ale ta, naturalnie, się nie dała. Świetne, błyskawiczne śledztwo, nieosiągalne tempo wyników jak na dzisiejsze warunki, ale sprawa dzieje się w 2060 roku, więc wybaczamy tę niespotykaną perfekcję policji. Cudnie się czyta, a mąż Eve coraz bardziej pociągający... Poezja

Bardzo dobra książka, J.D.Robb jak zwykle nie zawodzi :)

Bardzo dobra książka, J.D.Robb jak zwykle nie zawodzi :)

Interesująca oraz wciągająca fabuła sprawia, że lektura tej książki staje się przyjemnością :-)

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Całkiem niezła.

Całkiem niezła.

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)

Szału nie było. Czytało się dobrze, jednak brakowało mi "tego czegoś".

Troszkę zbijały mnie z tropu nowości technologiczne, analizowanie danych, samochody powietrzne. Akcja dzieje się w połowie XXI w. więc połączenie konwencjonalnego prowadzenia śledztwa z postępem w technologii dekoncentrował mnie w czasie czytania.

Zdecydowanie nie byłam w stanie stwierdzić kto jest mordercą, ale to też ze względu na to, że nie było tropów prowadzących do kogokolwiek, wszyscy błądzili po omacku, natrafiali na nowe informacje, świadków, jednak aż do końca psychopata pozostał anonimowy. To jest plus i minus. Plus jest oczywisty - nie wiedziałam, minus - nie miałam możliwości typować morderców :P Układać sobie w głowie własnego scenariusza... Brakowało mi tego.

Jest to książka, która nie zostanie w mojej głowie na długo.

Szału nie było. Czytało się dobrze, jednak brakowało mi "tego czegoś".

Zdecydowanie nie byłam w stanie stwierdzić kto jest...

Zapraszam na recenzję kolejnej książki o detektyw z przyszłości- Eve Dallas. Muszę Wam zdradzić, że nie czytam książek Nory Roberts (piszącej jako J.D Robb) po kolei, ale jak dotąd nie miałam problemu z akcją, nie wspominano za bardzo o tym, co było poprzednio. Na czytanie zgodnie z chronologią mogą pozwolić sobie tylko Ci, którzy od początku kupują te książki. Ja wypożyczając z biblioteki biorę to, co w danej chwili jest, co uda się dostać.
Tym razem Eve i jej zespół musi zmierzyć się z seryjnym zabójcą, który wraca po kilku latach. Swoje zbrodnie skrupulatnie planuje, najpierw poznaje dziewczyny, które notabene, pracują w firmie Roarke'a, męża Eve, a potem podstępnie zwabia do siebie by torturować i zabić.
W sprawę "Pana młodego" (bo takim przydomkiem określono mordercę) zaangażowano wiele policjantów, a współpracownicy porucznik Dallas pracują na największych i tak jak ona nie mają czasu na sen. Ten fakt mnie trochę irytował. Kto pozwoli by ludzie pracowali bez przerwy, bez snu, co się łączy z małą wydajnością. Wiem, że to fikcja literacka, ale pewne granice powinny być, i choć to książka o przyszłości to nie słychać o tabletkach czy innym rozwiązaniu mającym na celu odgonienie snu, z zachowaniem wydajności pracy.
Czy uda im się złapać Pana Młodego zanim znajdzie kolejną ofiarę?

Kryminał jak kryminał. Czytałam lepsze części o Pani porucznik. Ty razem Eva znowu ma do czynienia z przeszłością. Do tego dołożone kolejne etapy małżeństwa Pani detektyw. Z jednej strony już mnie nudzą te książki ale z drugiej znowu jestem ciekawa co będzie z następnej części.

• Nora Roberts
  • Kryminały