Umrzeć, by nie zginąć

Wydawnictwo: Orbita
Joanna

Ziemia nie jest już jednak tą samą planetą, którą znali przed laty. Zmiany jakie tutaj zaszły z jednej strony pchnęły świat na przód, z drugiej zaś cofnął ludność do czasu walki i polowań za pomocą łuku i strzał. Zmiany genetyczne, które ewolucja dokonała w organizmach Ziemian sprawiły, że mutantom z przeszłości jest bliżej do współczesnych niż tych sprzed 3000 lat. A wszystko za sprawą telepatii i teleportacji, które w ograniczonym zakresie stały się cechą gatunkową ludzi.

Maciej | 2016-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2016

Czytałem tę książkę ze 30 lat temu....kiedyś była super - ale próby czasu jednak niestety nie wytrzymała. Autor miał niezły pomysł ale rozwinięcie tego pomysłu wyszło dosyć infantylnie...

Sławomir | 2013-10-19

Świetna rozrywkowa SF. Czytałem to lata temu a niedawno ponownie i nic nie straciła. Wartka akcja gwarantuje świetną rozrywkę do ostatniej strony.

Sebek | 2014-09-10

przeczytałem dawno temu, przeszukuję web w poszukiwaniu wersji audio by móc ponowić niezapomnianą przygodę

pixel | 2012-09-13

Czytam ponownie po jakichś 20 latach. Miałem w głowie bardzo dobre wspomnienia tej pozycji. Nowe czytanie potwierdza poprzedni odbiór. Akcja ciekawsza niż w 'Mutantach', mniej oczywista, choć wciąż 'lajtowa'.
Ta część dalej wybiega w przyszłość co dało Autorowi większą swobodę. Niektóre aspekty mogłyby być bardziej uwypuklone - ale Autor lubi politykę :) i sporo jej w książce umieścił. Mimo upływu lat w żadnym calu nie trąci myszką. Stary (noo - bez przesady) dobry SF.
Polecam.

Obie części można znaleźć na serwisach aukcyjnych w stanie nienaruszonym ale wydanie bylo niestety bardzo nędzne i obie części mają skłonność do autopodziału na kawałki.

Joanna | 2010-04-06

Jedna z pierwszych sf jakie przeczytałam, zapoczątkowała fascynację tematem. Do tej pory lubię do niej wracać.

ziomal666 | 2016-05-10

Średnio napisana powieść, ale bardzo spodobała mi się wizja przyszłości autora.

datkap | 2011-01-11
Przeczytana: 1992 rok

Książka bardzo dobra.

Krzysztof Lipka | 2011-09-24
Na półkach: Przeczytane, S-F
Przeczytana: 19 września 2011

Bardzo dobrze napisane - w ogóle nie czuć, że to książka sprzed 30 lat. A w s-f najbardziej cenię ponadczasowość..
EDIT po przeczytaniu:
Jednak trochę się zawiodłem. Pod koniec nudna i monotonna. Przynajmniej w porównaniu z napisanymi później, a opowiadającymi o początkach tej historii "Mutantami".

Ergo_sum | 2015-08-07
Przeczytana: 1995 rok

Nadal dobra, ale niestety, to już nie Mutanci :-)
Nadal warto przeczytać by mieć ogólnie spojrzenie na polską SF z przed masówki.

Jacek | 2016-07-25