Umrzeć, by nie zginąć

Cykl: Dzieci Hildora (tom 2) | Seria: Archiwum Polskiej Fantastyki
Wydawnictwo: Solaris
Jarek

Inne wydania

Wznowienie głośnej i niezwykle kiedyś popularnej powieści. Na Ziemię powraca, po tysiącach lat, statek badawczy z zapomnianej wyprawy. Jego dwuosobowa załoga ma przeprowadzić rekonesans dotyczący zmian na Ziemi. Ludzkość faktycznie mocno się zmieniła, mieszka w specjalnie wybudowanych wieżach, zapewniających pracę i rozrywki. Cechą genetyczną ludzi są teleportacja i telepatia. Załoga z...

Wznowienie głośnej i niezwykle kiedyś popularnej powieści.

Załoga z przeszłości również posiada niezwykłe umiejętności, głównie telepatyczne. Obie strony zamierzają wzajemnie wykorzystać się do swoich celów.

źródło opisu: solarisnet.pl

źródło okładki: solarisnet.pl

WisemantheWise | 2016-12-22
Przeczytana: 20 grudnia 2016

Mimo, że nie nazwałbym się wielkim fanem gatunku sci-fi, tą książkę czytało mi się bardzo swobodnie i ciekawie. Historia Ziemi z bardzo odległej przyszłości zawiera w sobie sceny akcji kosmicznych, strzelanin laserowych i bombardowań tlenowych. Mamy też teleportację, telepatię a nawet kierowanie ludźmi za pomocą myśli. Są również roboty, statki kosmiczne i inne niespotykane w dzisiejszych czasach wynalazki dla elity "zamkniętej" w futurystycznych wieżach. Bohaterowie również całkiem ciekawie wymyśleni. Mamy też kilka scen lżejszej erotyki.
Dopiero po przeczytaniu "Umrzeć..." dowiedziałem się, że to środka część trylogii, więc warto sięgnąć też po część pierwszą i trzecią.

Maciej | 2016-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2016

Czytałem tę książkę ze 30 lat temu....kiedyś była super - ale próby czasu jednak niestety nie wytrzymała. Autor miał niezły pomysł ale rozwinięcie tego pomysłu wyszło dosyć infantylnie...

Sławomir | 2013-10-19

Świetna rozrywkowa SF. Czytałem to lata temu a niedawno ponownie i nic nie straciła. Wartka akcja gwarantuje świetną rozrywkę do ostatniej strony.

Średnio napisana powieść, ale bardzo spodobała mi się wizja przyszłości autora.

Sebek | 2014-09-10

przeczytałem dawno temu, przeszukuję web w poszukiwaniu wersji audio by móc ponowić niezapomnianą przygodę

pixel | 2012-09-13

Czytam ponownie po jakichś 20 latach. Miałem w głowie bardzo dobre wspomnienia tej pozycji. Nowe czytanie potwierdza poprzedni odbiór. Akcja ciekawsza niż w 'Mutantach', mniej oczywista, choć wciąż 'lajtowa'.
Ta część dalej wybiega w przyszłość co dało Autorowi większą swobodę. Niektóre aspekty mogłyby być bardziej uwypuklone - ale Autor lubi politykę :) i sporo jej w książce umieścił. Mimo upływu lat w żadnym calu nie trąci myszką. Stary (noo - bez przesady) dobry SF.
Polecam.

Obie części można znaleźć na serwisach aukcyjnych w stanie nienaruszonym ale wydanie bylo niestety bardzo nędzne i obie części mają skłonność do autopodziału na kawałki.

Joanna | 2010-04-06

Jedna z pierwszych sf jakie przeczytałam, zapoczątkowała fascynację tematem. Do tej pory lubię do niej wracać.

datkap | 2011-01-11
Przeczytana: 1992 rok

Książka bardzo dobra.

Krzysztof Lipka | 2011-09-24
Na półkach: Przeczytane, S-F
Przeczytana: 19 września 2011

Bardzo dobrze napisane - w ogóle nie czuć, że to książka sprzed 30 lat. A w s-f najbardziej cenię ponadczasowość..
EDIT po przeczytaniu:
Jednak trochę się zawiodłem. Pod koniec nudna i monotonna. Przynajmniej w porównaniu z napisanymi później, a opowiadającymi o początkach tej historii "Mutantami".

Ergo_sum | 2015-08-07
Przeczytana: 1995 rok

Nadal dobra, ale niestety, to już nie Mutanci :-)
Nadal warto przeczytać by mieć ogólnie spojrzenie na polską SF z przed masówki.