Prawo Zaciemnienia

2023-08-08
2023-08-08
Fantasy romans Thriller

Książka 5/10

Przyjemnie się to czytało. Jednak jest to średnia pozycja. Nic w niej szczególnego, zaskakującego czy oryginalnego. Świat przyszłości w niej przedstawiony jest niestety jak najbardziej prawdopodobny i to może się podobać „większej większości ;)” czytelników.
Po prostu kolejna przeczytana pozycja, o której pewnie bym zapomniał, jeśli bym jej tutaj nie zapisał.

10 - Arcydzieło;
3 - Skończyłem z musu;
2 - Tragedia;
1 - Gorzej niż tragedia — nie wiem, jak skończyłem;

Książka 5/10

Troszkę przekombinowana jak na mój gust, biorąc pod uwagę licznych bohaterów i szczegółowe opisy ich działań i rozległe rozmowy, ale da się przeczytać. Inną osobę podejrzewałam o zdradę firmy i odniosłam wrażenie, jakby sam autor pod koniec pisania postanowił przypadkową osobę obarczyć winą. Końcówka średnia jeśli chodzi o wątek randki Kevina, to było zupełnie zbędne i nie pasowało mi, do opisu jego wcześniejszych przemyśleń na temat swojej wybranki. Zastanawia mnie też, czy język wypowiedzi między wielkimi biznesmenami musiał być tak rasistowsko nacechowany, bo chyba dało się to zrobić inaczej. Gdyby miała pojawić się kontynuacja, to zapewne bym ją sprawdziła.

Powieść warta przeczytania, bardzo dobrze napisana i interesująca. Ideały wykreowanego świata zdecydowanie nie są moimi, wierzę w przyszłość rządzącą się wartościami liberalnymi, odbieram więc tę wizję raczej jako przestrogę. Dziękuję Autorowi za osobistą "polecajkę" i czekam na więcej. :)

Dobrze napisana książka poruszająca ciekawe i nieoczywiste zagadnienia.

Czytelnik zostaje przeniesiony do alternatywnej rzeczywistości, która jest swoistym "placem zabaw" autora.

Ukazując (w sposób przerysowany) mechanizmy rządzące stworzonym przez siebie światem, T.Markowski zaprasza tak naprawdę do dyskusji na temat absurdów, komercjalizacji i manipulacji, które spotykamy w codziennym życiu.

Książka bardzo pozytywnie zaskakuje i porusza istotne społecznie tematy. Według mnie pozycja zdecydowanie godna polecenia.

Dobrze napisana książka poruszająca ciekawe i nieoczywiste zagadnienia.

Choć nie jestem fanem gatunku, przeczytałam z przyjemnością. Nieodległa przyszłość jawi się tu całkiem realnie, rywalizacja wielkich graczy, nieczysta gra i manipulacja przywodzą na myśl codzienność, jeśli tak można nazwać powszednie doniesienia prasowe. Autor zręcznie „wprowadza nas na salony”, pokazuje świat oczami wielkich i obnaża rządzące nim mechanizmy. W rozgrywkę o kształt świata wpleciona jest sensacyjna intryga, konsekwentnie budująca napięcie, także za sprawą głównego bohatera, Kevina i wątku miłosnego z jego udziałem. Jako jeden ze scenariuszy na alternatywną wizję przyszłości, Prawo Zaciemnienia warte jest przemyślenia, zwłaszcza że warsztat literacki autora wywołuje naprawdę dobre wrażenie.

"Prawo Zaciemnienia" zgrabnie łączy w sobie elementy political fiction, thrilleru, sensacji oraz kryminału. Autor przenosi nas w niedaleką przyszłość, do świata podzielonego na różne bloki polityczne, gdzie technologia i media społecznościowe rządzą światem. Fabuła trzyma w napięciu do ostatniej strony. Polecam!

Bardzo przyjemna w odbiorze, sprawnie napisana powieść, będąca niejako przedłużeniem i ekstrapolacją obecnych trendów światowej polityki i cyfrowych realiów mediów społecznościowych.

To socjo-political fiction, które warto poznać. Rozgrywki między mocarstwami, hacking i ludzie grający o władzę.

Jest to udany powrót autora do pisania i mam nadzieję, że dostaniemy coś jeszcze spod pióra pana Markowskiego.

Jest to udany powrót autora do pisania i mam nadzieję, że dostaniemy coś...

• Poszukuję
  • Pojedyncze 7.1 i więcej