Okładka książki Pułapka na myszy

83-7337-601-1
typ
papier
dona
6,86 (731 ocen i 30 opinii)

Opis książki

Młode małżeństwo, Molly i Giles Davisowie, właśnie otworzyli pensjonat i oczekują pierwszych gości. Potężna śnieżyca, zasypująca drogi, nie jest dobrą wróżką na początek sezonu, Molly i Giles są jednak dobrej myśli. Nie wiedzą, że wśród pierwszych gości znajduje się morderca, który zabił już jedną "myszkę" i czyha na następne... Poszukiwany tajemniczy mężczyzna, który pojawił się w pobliżu miejsca zbrodni, nuci melodię "Trzy ślepe myszki":

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
detektywmonk | 2014-07-22

Podobno to najsłynniejsza książka pani Christie,jeżeli tak to jak najbardziej zasłużenie.
Nieprawdopodobne wręcz tempo i momenty zwrotne akcji.
Czyta się ją z prędkością,no może nie światła :-),lecz i tak kartki wręcz śmigają w powietrzu.
Dowodzi,to jak bardzo wciąga czytelnika.
A czytając Pułapka Na Myszy,można poczuć się jak na widowni w teatrze oglądając sztukę na podstawie książki.

Roland | 2013-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2013

Zbiór ośmiu krótkich historyjek, które charakteryzują się zaskakującymi zakończeniami. W tych krótkich opowieściach nie zabraknie dwójki najbardziej znanych detektywów w twórczości Agathy Christie, a mianowicie Panny Marple i Herkulesa Poirot.
Pułapka na myszy- tytułowe opowiadanie, jednocześnie najdłuższe w całym zbiorze. Na Culver Street 74 w Londynie zostało popełnione morderstwo. Świadkowie twierdzą, że poszukiwanym jest tajemniczy mężczyzna, który na miejscu zbrodni nucił melodię „Trzy ślepy myszki”. Tymczasem w pewnym pensjonacie zatrzymują się pierwsi goście. W wyniku śnieżycy pensjonat zostaje odcięty od świata. Jednocześnie do pensjonatu przybywa sierżant Trotter z przykrymi wiadomościami dla gości. Wśród nich znajduje się morderca odpowiedzialny za zbrodnię przy Culver Street. Każdy ma coś do ukrycia, każdy jest podejrzany. Tymczasem ginie kolejna osoba. Czy uda się schwytać mordercę przed popełnieniem kolejnej zbrodni?
Ukryty skarb – Panna Marple pomaga młodemu małżeństwu...

Renax | 2013-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Bardzo dobre opowiadania, chociaż większość znam z innych tomików. Ale nie dziwię się popularności sztuki 'Pułapka na myszy". Świetnie skonstruowane, ciekawa scenografia i osoby. Widać to nawet w opowiadaniu!

--pisarka-- | 2014-08-02
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Rozczarowała mnie ta książka, spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Nie miałam pojęcia, że pisała opowiadania kryminalne i szczerze mówiąc, jej powieści są o wiele lepsze. Sądziłam raczej, że będzie to kolejna powieść, w której autorka skupi się na jednej zagadce, ale pomyliłam się. Jest to po prostu seria kilku zupełnie ze sobą niepowiązanych zagadek, które rozwiązuje panna Marple albo Poirot. Liczyłam głównie na to, że autorka rozwinie jakoś wątek tych morderstw powiązanych z rymowanką "Ślepe myszki trzy" i przez całą książkę będzie mowa tylko o tym, a tymczasem... Rozwiązanie tych tajemniczych zabójstw nadeszło szybko, tak szybko, że aż się zdziwiłam, bo mógłby z tego wyjść całkiem niezły kryminał, gdyby zabójcę nie znaleziono tak szybko. Poza tym jednym opowiadaniem wszystkie inne są, moim zdaniem, nudne.

Ania | 2014-02-28
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 19 lutego 2014

Agatha Christie to autorka, o której większość książkoholików zapewne słyszała. Miłośnicy kryminałów z pewnością dobrze się znają się z, kultowym już, Herkulesem Poirotem czy panną - amator-detektyw - Marple. Ja miałam przyjemność zapoznać się z nimi lepiej przy okazji małego zbioru opowiadań, który początkowo wzięłam za pojedynczą opowieść.

Krótki opis na okładce sugerował jedną historię związaną z myszami. Dopiero spis treści ujawnia, iż owa "Pułapka na myszy" to pierwsze z opowiadań, które w porównaniu do pozostałych zajmuje lwią część całej książeczki. Jako jedyne też, nie jest związane z żadną wymienioną wcześniej postacią detektywa. Po Anglii grasuje morderca, który nucąc melodię

"Ślepe myszki trzy,
Spójrz, jak one biegną.
Pobiegły wszystkie do farmera żony!
Ona..."

dokonuje zaplanowanych i, dużo wcześniej przygotowanych, egzekucji. Środek zimy, wielkie zaspy, a w zostawionym przez niego notesiku widnieje jeszcze tylko jeden adres: Monkswell Manor. To pensj...

bewelka86 | 2013-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2013

Jest to zbiór opowiadań, z których pierwsze to właśnie tytułowa "Pułapka na myszy". Moja opinia nie będzie różnić się od innych tu zamieszczonych: tak - zdecydowanie pierwsze opowiadanie jest najlepsze (dla mnie 8/10). Czytając je aż widzi się to jak może być ono rozegrane na scenie (wszak to przerobiona sztuka teatralna). Bardzo dobre stopniowanie napięcia i jak to często bywa u Agathy- trudno rozgryźć kto jest mordercą.

Co do pozostałych opowiadań - to na pewno polecam te z Poirotem. Podobało mi się "Mieszkanie na trzecim piętrze" - choć wydaje mi się, że coś podobnego już czytałam.

To samo się tyczy opowiadania "Klątwa starej stróżki" - albo było coś podobnego w powieściach, albo czytałam to opowiadanie w innym tomie.

Niemniej jednak książkę czyta się szybko i przyjemnie, stąd dobra ocena dla całości. W szczególności polecam "Pułapkę na myszy"!

arachne | 2010-11-23

Jak to w zbiorze opowiadań: niektóre są absolutnie porywające, inne tylko dobre (mówimy przecież o Christie - mistrzyni). Tytułowa "Pułapka.." należy do tych pierwszych, szokuje nie tyle zakończenie (choć i ono ma być z założenia zaskakujące), co napięcie, które udało się autorce wytworzyć za pomocą niedługiego opowiadania.

Ola | 2010-10-30
Na półkach: Przeczytane, A.Christie
Przeczytana: 25 października 2010

Wydanie, które ja przeczytałam zawierało kilka opowiadań, w tym tytułową "pułapkę na myszy". Czy warto to przeczytać? Tak z cała pewnościa tak. Nie bez powodu często zwraca się uwagę iż sztuka "pułapka na myszy" jest jedna z najdłużej wystawanych na deskach teartru, bo bodajże od 50 lat.

Eliszeba | 2014-06-02
Przeczytana: 22 maja 2014

Nie sądziłam, że spotkanie w jednej książce zarówno panny Marple, Herkulesa Poirota, jak i innych, "jednorazowych" bohaterów Agathy Christie może dostarczyć takiej frajdy.
Bardzo udanie, zbiór opowiadań zaczyna się tym najdłuższym i najbardziej rozbudowanym: "Pułapką na myszy". Zostajemy wchłonięci przez ciasny pensjonat, pełen tajemnic i skrytych mieszkańców. Któryś z nich jest mordercą. Schematycznie? Owszem, ale przy tym niesamowicie klimatycznie i smakowicie. Na dodatek autorce udało się, mimo skromnej objętości, stworzyć nastrój grozy i psychicznego odizolowania. Mniam...
Kiedy uda nam się wyjść cało z "Pułapki na myszy" możemy do woli rozkoszować się kolejnymi, nieco lżejszymi (mniej lub bardziej) opowiadaniami. Panna Marple, jak zwykle daje popis swojej przenikliwości. Dowiadujemy się przy tym, że podobnie jak Sherlock Holmes, zapada na zdrowiu, kiedy nie ma pod ręką jakiejś zagadki =) Herkules Poirot, nieustannie dystyngowany i taktowny, otwiera d...

Chlorofil88 | 2014-08-08

Hmmm... pewnie zostanę rozstrzelany tutaj;) ale byłem napalony jak zając marcowy, gdy w końcu dopadłem to opowiadanie i....!!!!

Nie znalazłem w nim nic ciekawego, nie zwaliło mnie mnie z nóg :(((

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto