Lubimyczytać.pl to:

83-7337-601-1
typ
papier
dona
6.88 (643 ocen i 22 opinie)

Opis książki

Młode małżeństwo, Molly i Giles Davisowie, właśnie otworzyli pensjonat i oczekują pierwszych gości. Potężna śnieżyca, zasypująca drogi, nie jest dobrą wróżką na początek sezonu, Molly i Giles są jednak dobrej myśli. Nie wiedzą, że wśród pierwszych gości znajduje się morderca, który zabił już jedną "myszkę" i czyha na następne... Poszukiwany tajemniczy mężczyzna, który pojawił się w pobliżu miejsca zbrodni, nuci melodię "Trzy ślepe myszki":

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Roland | 2013-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2013

Zbiór ośmiu krótkich historyjek, które charakteryzują się zaskakującymi zakończeniami. W tych krótkich opowieściach nie zabraknie dwójki najbardziej znanych detektywów w twórczości Agathy Christie, a mianowicie Panny Marple i Herkulesa Poirot.
Pułapka na myszy- tytułowe opowiadanie, jednocześnie najdłuższe w całym zbiorze. Na Culver Street 74 w Londynie zostało popełnione morderstwo. Świadkowie twierdzą, że poszukiwanym jest tajemniczy mężczyzna, który na miejscu zbrodni nucił melodię „Trzy ślepy myszki”. Tymczasem w pewnym pensjonacie zatrzymują się pierwsi goście. W wyniku śnieżycy pensjonat zostaje odcięty od świata. Jednocześnie do pensjonatu przybywa sierżant Trotter z przykrymi wiadomościami dla gości. Wśród nich znajduje się morderca odpowiedzialny za zbrodnię przy Culver Street. Każdy ma coś do ukrycia, każdy jest podejrzany. Tymczasem ginie kolejna osoba. Czy uda się schwytać mordercę przed popełnieniem kolejnej zbrodni?
Ukryty skarb – Panna Marple pomaga młodemu małżeństwu...

Renax | 2013-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Bardzo dobre opowiadania, chociaż większość znam z innych tomików. Ale nie dziwię się popularności sztuki 'Pułapka na myszy". Świetnie skonstruowane, ciekawa scenografia i osoby. Widać to nawet w opowiadaniu!

Ania | 2014-02-28
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 19 lutego 2014

Agatha Christie to autorka, o której większość książkoholików zapewne słyszała. Miłośnicy kryminałów z pewnością dobrze się znają się z, kultowym już, Herkulesem Poirotem czy panną - amator-detektyw - Marple. Ja miałam przyjemność zapoznać się z nimi lepiej przy okazji małego zbioru opowiadań, który początkowo wzięłam za pojedynczą opowieść.

Krótki opis na okładce sugerował jedną historię związaną z myszami. Dopiero spis treści ujawnia, iż owa "Pułapka na myszy" to pierwsze z opowiadań, które w porównaniu do pozostałych zajmuje lwią część całej książeczki. Jako jedyne też, nie jest związane z żadną wymienioną wcześniej postacią detektywa. Po Anglii grasuje morderca, który nucąc melodię

"Ślepe myszki trzy,
Spójrz, jak one biegną.
Pobiegły wszystkie do farmera żony!
Ona..."

dokonuje zaplanowanych i, dużo wcześniej przygotowanych, egzekucji. Środek zimy, wielkie zaspy, a w zostawionym przez niego notesiku widnieje jeszcze tylko jeden adres: Monkswell Manor. To pensj...

arachne | 2010-11-23

Jak to w zbiorze opowiadań: niektóre są absolutnie porywające, inne tylko dobre (mówimy przecież o Christie - mistrzyni). Tytułowa "Pułapka.." należy do tych pierwszych, szokuje nie tyle zakończenie (choć i ono ma być z założenia zaskakujące), co napięcie, które udało się autorce wytworzyć za pomocą niedługiego opowiadania.

Ola | 2010-10-30
Na półkach: Przeczytane, A.Christie
Przeczytana: 25 października 2010

Wydanie, które ja przeczytałam zawierało kilka opowiadań, w tym tytułową "pułapkę na myszy". Czy warto to przeczytać? Tak z cała pewnościa tak. Nie bez powodu często zwraca się uwagę iż sztuka "pułapka na myszy" jest jedna z najdłużej wystawanych na deskach teartru, bo bodajże od 50 lat.

bewelka86 | 2013-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2013

Jest to zbiór opowiadań, z których pierwsze to właśnie tytułowa "Pułapka na myszy". Moja opinia nie będzie różnić się od innych tu zamieszczonych: tak - zdecydowanie pierwsze opowiadanie jest najlepsze (dla mnie 8/10). Czytając je aż widzi się to jak może być ono rozegrane na scenie (wszak to przerobiona sztuka teatralna). Bardzo dobre stopniowanie napięcia i jak to często bywa u Agathy- trudno rozgryźć kto jest mordercą.

Co do pozostałych opowiadań - to na pewno polecam te z Poirotem. Podobało mi się "Mieszkanie na trzecim piętrze" - choć wydaje mi się, że coś podobnego już czytałam.

To samo się tyczy opowiadania "Klątwa starej stróżki" - albo było coś podobnego w powieściach, albo czytałam to opowiadanie w innym tomie.

Niemniej jednak książkę czyta się szybko i przyjemnie, stąd dobra ocena dla całości. W szczególności polecam "Pułapkę na myszy"!

Jagna | 2013-04-03
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: marzec 2013

Bardzo przyjemny zestaw, w sam raz do tramwaju; nie będą nas wnerwiać hałasy i durne dzwonki z telefonów współpasażerów, bo czytając Christie i tak nie warto się skupiać, wysilać, kombinować - to się po prostu czyta. Tytułowa "Pułapka na myszy" jest flagowym opowiadaniem zbioru i choćby tylko dla niej warto sięgnąć po tą pozycję.

"Rewolwer wystrzelił i kula utkwiła w jednym z olejnych płócien, wprawdzie nie najwyższego lotu, lecz tak drogich sercu zmarłej panny Emory." - totalnie urocze. Poczciwa panna Marple, przenikliwy Poirot - czego chcieć więcej? :)

Jest to zbiór opowiadań, które mam upchnięte gdzieś po innych tomach. Opowiadania sama w sobie są bardzo dobre, jednak przytłoczyło mnie poczucie: "kurczę, ja to już czytałam", co mocno mnie zniechęcało do lektury. Nie zmienia to jednak faktu, że książka jest bardzo dobra.

edi-bk | 2013-04-01
Na półkach: Z biblioteki, 2013, Przeczytane
Przeczytana: 28 marca 2013

Jak zawsze niezawodna Agata! Bardzo przyjemny zbiór opowiadań. Polecam

Panio | 2013-09-30
Przeczytana: 28 września 2013

"Pułapka na myszy" (wyd. Hachette) to zbiór 8 opowiadań królowej kryminałów, z tytułową i owianą sławą "pułapką na myszy" która nota bene nigdy nie została wydana na rynku brytyjskim na specjalne życzenie autorki. "Pułapka na myszy" jest opowiadaniem zaadoptowanym na sztukę teatralną w 1952 r., które nie zostanie opublikowane w formie książkowej na wyspach dopóki sztuka pod tym samym tytułem będzie wystawiana w teatrze. Poza nią w tomiku znajdują się opowiadania publikowane już w innych tomach, pt. "ukryty skarb", "szpilka", "doskonała pokojówka", "klątwa starej wróżki" (w tomie "śmiertelna klątwa" odpowiednio pod tytułami "dziwny żart", "narzędzie zbrodni", "idealna służąca", "śmiertelna klątwa" wszystkie z Jane Marple), "mieszkanie na trzecim piętrze" "przygoda Johnniego Waverly'ego" (oba w tomie "wczesne sprawy Poirota", oczywiście z małym belgiem) "dwadzieścia cztery kosy" (tom "tajemnica gwiazdkowego puddingu" również z Poirotem). Mimo, iż naturalnym urokiem zbiorów opowiadań je...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto