Chmielewska, mucha, złota, kryminał,
drepers

Joanna nie należy do kobiet, które łatwo się poddają, więc gdy odkrywa, że z pięknym okazem bursztynu, z zatopioną w środku muchą, wiąże się niewyjaśnione morderstwo, postanawia działać.
Przed czytelnikami wciągająca intryga, zaskakujące zwroty akcji i tajemnica, której rozwiązanie kryje się nad Bałtykiem.

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl/product/134290-zlota-mucha...(?)

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl/product/134290-zlota-mucha...»

książek: 1965
Inna_odInnych | 2018-11-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 15 października 2017

Przeczytałam niewiele książek Chmielewskiej, ale część z tych, które mam za sobą bardzo mi się podobała, bo na ogół lubię jej poczucie humoru. Właściwie bardzo podoba mi się pomysł kryminału na wesoło.

Jak jest ze Złotą muchą? Z jednej strony podoba mi się pomysł na fabułę, w której głównym elementem są bursztyny. Dość rzadko spotykany motyw w tego typu literaturze (w każdym razie ja się do tej pory z nim nie spotkałam), co na pewno jest zaletą tej powieści. Małym minusem jest sam opis gorączkowych poszukiwań bursztynów i ogólnie obsesja na ich punkcie głównej bohaterki, ponieważ czasem były one nużące i trzeba było się bardziej skupić na lekturze.

Ogółem książkę odbieram pozytywnie – mimo miejsc, w których książka wymagała skupienia i koncentracji – dość dobrze się ją czytało, poczucia humoru (dzięki dość roztrzepanej głównej bohaterce) również nie zabrakło. Jeśli lubicie kryminały Chmielewskiej, może się Wam spodobać.

Więcej moich opinii na www.innaodinnych.com

czarownicaa9 | 2018-10-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kryminał
Przeczytana: 08 października 2018

Tematyka bliska mojemu sercu. Miejsce akcji i tematyka dobrze mi znana. Książka przeczytana z wielką przyjemnością i uśmiechem. Jednym słowem - bursztynowa afera.

Zi-Zu | 2018-09-09
Przeczytana: 19 sierpnia 2018

Genialna jak każda książka Chmielewskiej !
Joanna poszukuje unikalnego bursztynu ze ZŁOTĄ MUCHĄ, a w kradzierze i morderstwa wplątują się jej byli mężowie. Jak zawsze wiele trupów.
Świetna książka !

Dzeksi | 2018-06-12

Moja druga ksiazka Pani Chmielewskiej i jak 'Harpie' byly smieszne i wciagajace tak 'Zlota Mucha' byla nudna i ciagnela sie strasznie. nie moglem sie doczekac az dokoncze ja czytac bo juz miec ja z glowy. przed przerwaniem czytania trzymal mnie sam fakt ze lubie bursztyn. slabe 4 / 10

| 2017-03-29
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 29 marca 2017

Bardzo przyjemna lektura. Trzyma w napięciu. Trzeba jednak uważnie czytać, bo jest dużo wątków. Na poprawę nastroju.

książek: 2019
Efemeryda | 2017-03-24

Z sentymentu do autorki. Takie sobie przyjemne czytadełko. Mnie rozbawia do łez. Literatura nie musi być wysokich lotów, może też tylko bawić. Dla odstresowania świetna.

Jolanta | 2017-03-23

Bardzo fajna lekka książka, idealna na urlop :)

| 2016-12-01
Przeczytana: 2010 rok

Humorystyczne, ale i rzeczywiste spojrzenie na życie.

Frederik | 2016-07-25
Przeczytana: 11 lipca 2016

Taki kryminał na wesoło.

BetiBe | 2016-05-31
Przeczytana: 19 lutego 2015

Jak na panią Chmielewską to przeciętniak - bardzo dłużyła mi się ta książka, akcja jakaś taka rozlazła. Z trudem dobrnęłam do końca. Brakowało mi czegoś w tej książce.