Wzgórze Rzeźnika

Cykl: Tess Monaghan (tom 3) | Seria: Kryminał z klasą
Wydawnictwo: Amber
Butchers Hill
kryminał, smierć, lippman, rzeźnik

Kryminał uhonorowany najważniejszymi nagrodami gatunku: Agatha i Anthony Award oraz nominowany do nagród Edgar, Shamus i Macavity. Pięć lat temu Luther Beale zastrzelił chłopca, który wybił szybę w jego samochodzie. Został skazany, odsiedział wyrok. Teraz wychodzi z więzienia i zwraca się do prywatnej detektyw Tess Monaghan o pomoc w odszukaniu dzieci, które wtedy były na miejscu tragedii....

Pięć lat temu Luther Beale zastrzelił chłopca, który wybił szybę w jego samochodzie. Został skazany, odsiedział wyrok. Teraz wychodzi z więzienia i zwraca się do prywatnej detektyw Tess Monaghan o pomoc w odszukaniu dzieci, które wtedy były na miejscu tragedii. Chce im zadośćuczynić za to, co się wtedy stało. Ale kiedy Tess zaczyna poszukiwania, ktoś zaczyna zabijać nastoletnich już teraz świadków zbrodni sprzed lat...

Laura Lippman - sławna amerykańska autorka, jedna z najlepszych twórczyń literatury kryminalnej. Mroczny klimat, postacie o pogmatwanych psychikach i życiorysach oraz misternie spleciona fabuła przyniosły kryminałom Laury Lippman wszystkie najbardziej prestiżowe nagrody gatunku: Edgar Award Agatha Award, Shamus Award i Macavity. "Co wiedzą zmarli" nagrodzono Quills Book Award 2007, a "To, co ukryte" otrzymało najwyższe wyróżnienia w kategorii kryminału - Anthony i Barry Award.

"Wzgórze Rzeźnika" to powieść z nowej serii z młodą prywatną detektyw z Baltimore, której praca niebezpiecznie splata się z jej życiem prywatnym.

źródło opisu: [Amber, 2008]

gwiazdka | 2016-05-12
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 12 maja 2016

Pierwsze i ostatnie spotkanie z Laurą Lippman. „Wzgórze Rzeźnika” przede wszystkim jest nudne. Przez pierwsze pół książki nie działo się nic, pani detektyw nie umiała znaleźć nawet numeru telefonu w książce telefonicznej, klienci mówili jej, jak ma prowadzić sprawy, potem raptem doznała olśnienia i rozwiązała wielką tajemnicę. Dla mnie najsłabszy kryminał roku- jeśli w ogóle w całości jest kryminałem, a nie laniem wody o niczym.

Marianna | 2016-05-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2015

Wzgórze Rzeźnika to powieść z serii ,,Kryminał z klasą". Główną bohaterką jest młoda prywatna detektyw z Baltimore, której praca niebezpiecznie splata się z jej życiem prywatnym...
Jeden z lepszych kryminałów jakie do tej pory czytałam. Historia Luthera wywarła na mnie duże wrażenie. Wypożyczając tę książkę z biblioteki miałam nadzieję, że będzie to bardzo mroczny kryminał, sądząc po tytule i okładce. Szkoda, że się pomyliłam. Ale mimo wszystko daję 7.
Czyta się szybko, styl pisania autorki, sposób w jaki opowiada, trzyma nas w napięciu nie pozwalając się oderwać,...

Maromira | 2014-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2014

To moja pierwsza książka autorstwa Laury Lippman i zarazem trzecia część serii o Tess. Po lekturze kryminału wziętego z półki biblioteki przez przypadek - a raczej w wyniku wybrania jakiejkolwiek książki, by mieć magiczną liczbę cztery - przyznam się, że jestem zdziwiona, że tak mało słychać o tej autorce w Polsce. Zdobycie praktycznie wszystkich najważniejszych nagród gatunku to nie jest jakieś hop siup. Pogmatwane życiorysy, psychiki i postacie - to z pewnością zaleta jej powieści.
Powieść czyta się szybko. Wciąga z każdą stroną, a zakończenia, które zaserwowała nam Laura, się nie spodziewałam.

Jagna | 2016-05-06
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: maj 2016

Coś jest w tych książkach Laury Lippman takiego, że z jednej strony fajnie się je czyta a z drugiej czegoś jednak brakuje. Nie jestem w stanie określić do końca po co właściwie je czytam. Może ciągnie mnie ten baltimorski klimat? Rasizm, podzielone dzielnice, ludzki brud - szkoda tylko, że tak pobieżnie potraktowane, wolałabym więcej, mocniej, mroczniej.

Historia pani detektyw bardzo sympatyczna, ale wszystko jest jakieś takie za gładkie i za przyjemne. Dobrze się zaczyna, niestety im dalej tym gorzej. Wielka szkoda, że nie jest to historia z pazurem.

Natalia | 2014-12-28
Przeczytana: 25 grudnia 2014

Książkę oceniam jako średnią. Zapowiadała się na prawdę dobrze, historia ciekawa, intrygująca. Lubię wątki z przeszłości.. Mnie jednak Wzgórze rzeźnika znudziło. Choć książka nie jest wielkich rozmiarów, mnie czytanie się dłużyło. Nie zostałam 'wciągnięta', później czytałam już byle jak. Bohaterowie nie urzekają, akcja również średnia. A koniec? Ni szok, ni nic. Po prostu średnia pozycja. Przeciętna.

betina360 | 2013-03-23
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 23 marca 2013

Pani detektyw Tess jak zwykle dociekliwie rozwiazuje nastepna zagadke jaka jest kto naprawde zabil pewnego biednego chlopca.W ksiazce poruszany jest problem biedy i rasizmu co i dzis nie jest obce.

jawora | 2012-05-31
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 18 października 2011

,,Wzgórze Rzeźnika'' zbiera niezbyt pochlebne recenzje,a mnie się podobało!
Ktoś nastawiony na typowy kryminał z pewnością się rozczaruje ,bo to raczej wielowątkowa książka obyczajowa,z zaskakującą płętą....
Od początku wiemy :Luther Beale zastrzelił chłopca, który wybił szybę w jego samochodzie. został skazany, odsiedział wyrok. Teraz wychodzi z więzienia i zwraca się do prywatnej detektyw Tess Monaghan, żeby pomogła mu odszukać dzieci, które wtedy były na miejscu tragedii. Chce im zadośćuczynić za to, co się wtedy stało.
Ale czy na pewno?
Czy Luther zabił?
I po co szuka dzieci? Na te pytania poszukujemy odpowiedzi razem z detektyw Tess Monahan .
Jakie będą ustalenia? Zapewniam że niejedną osobę zaskoczą, a tytułowy ,,Rzeźnik'' pokaże swą człowieczą twarz.
Choćby dlatego warto wziąć tą książkę do ręki.

Iwona | 2013-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Po przeczytaniu paru opinii na temat książki sądziłam ze będzie ciekawa. Niestety była raczej słaba. Po przeczytaniu paru stron od razu stwierdziłam, że ciężko się ją czyta i nie jest zbytnio ciekawa. Dokończyłam ją chociaż ciężko było. Jeśli ktośma zamiar ją kupić nie polecam lepiej pieniądze przeznaczyć na jakąś inną książę.

agata_m | 2011-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2011

Ciekawy wątek kryminalny i zaskakujące zakończenie. Postać prywatnej detektyw Tess Monahan była dla mnie lekko irytująca. Odbierałam ją jako niezbyt kompetentną i nie mającą pojęcia "jak ugryźć" zlecone jej sprawy.

Firstlight OftheDay | 2015-12-26

Zaleta jest taka, że czyta się bardzo dobrze, a wada...obniżanie poziomu z kartki na kartkę, ale do wytrzymania:-) generalnie dobra lektura, ale głowy nie urywa:-)