Chmielewska, babski motyw,
drepers

Pod domem Joanny zostają znalezione zwłoki dziennikarki, która chciała przeprowadzić wywiad z pisarką. Sprawa wydaje się o tyle skomplikowana, że na śmierci kobiety zależało wielu osobom. Żeby było jeszcze dziwniej, po krótkim czasie na miejscu zbrodni pojawia się denatka we własnej osobie…

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl/product/148382-babski-moty...(?)

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl/product/148382-babski-moty...»

teri | 2013-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2013

Nawet,jezeli w tym przypadku,bylo wiadomo wszystko od poczadku,nie przeszkadzalo mi to.Nie zepsulo mi wspanialej zabawy,ktora przezylam.Ubawilam sie swietnie,czytajac ten kryminal.A mnie,wlasnie o to chodzi,tego szukam w ksiazkach Chmielewskiej.Ta,uwazam za jedna z lepszych.Polecam na poprawe humoru.Molto divertente se anche si sa quasi tutto....
Serdeczne podziekowania dla Iwony!

Pela | 2015-02-02
Przeczytana: 01 lutego 2015

Z ogromną przyjemnością przeczytałam "Babski motyw". Książka napisana niezwykle lekko, obfituje w dowcipne dialogi. Mimo, że nie było zaskoczenia, kto i dlaczego zabił, zupełnie nie zakłóciło to dobrej zabawy do samego końca. Polecam i już sobie obiecuję, że od czasu do czasu będę wracała do kryminałów pani Chmielewskiej!

Renax | 2015-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2015

I tutaj zaskoczyłam samą siebie. Wbrew temu co zaczęłam sądzić, że książki pani Chmielewskiej po końcu lat dziewięćdziesiątych zaczęły być nudne, rozlazłe i o niczym, to śmiem twierdzić, ze 'Babski motyw' jest powrotem starej dobrej Chmielewskiej ('starej' w rozumieniu książek z okresu świetności twórczości).Bardzo ciekawa zagadka kryminalna.
Zaletą kryminału jest też to, że autorka poniechała żartów na głupie i niestosowne tematy, za to przedstawiła poruszającą historię. W każdym razie mnie ona poruszyła. Było wiele taktu, wiele humoru, takiego życzliwego ludziom, który prowadzi do tego, że przestajemy tak bardzo na serio widzieć różne sprawy.

filozof | 2014-08-16

Chmielewska czasem pisała,takie krótkie historyki.Ale nie o rozmiar książki chodzi,tylko o treść.A ta jest naprawdę bardzo dobra.
Już od samego początku,zaczyna się od trzęsienia ziemi,czyli od znalezienia zwłok.
Kryminał ten przeczytałem w kilka godzin,zastanawiając się czy jest coś takiego jak "kobieca solidarność".

Pani Joanna Chmielewska zaskakujący,świetny napisała kryminał "Babski motyw"
Który zaskoczył mnie niebywale i to bardzo historia zaczyna się, gdy zostają znalezione zwłoki młodej dziennikarki pod domem Joanny, chciała ona przeprowadzić wywiad z pisarką.Sprawa wydaje się na tyle skomplikowana,że na śmierci kobiety zależało wielu osób.
Żeby było jeszcze dziwniej na miejscu zbrodni pojawia się sama denatka we własnej osobie.
Lekka intryga, akcja działa się bardzo szybko, napięcie rosło z każdą chwilą, intrygowała mnie książka od początku do końca.
Śmieszne, dowcipne dialogi, duża dawka dobrego humoru.
Naprawdę zabawna, przyjemna książka dla poprawienia nastroju.
Fajnie się czytało,spędziłam jesienny wieczór bardzo dobrze!!

eduko7 | 2014-05-10

Kolejna książka Pani Joanny Chmielewsiej i znowu nie ma mnie dla innch... Przecież intryga, zmienność akcji pochłniają niemal całą moją uwagę.
I jeszcze urokliwa, tak bliska memu sercu główna bohaterka, jej specyficzne poczucie humoru i preferencje kulinarne (bób), sprawiające, że jest jeszcze bardziej swojsko.

Kachusek | 2015-09-28
Przeczytana: 27 września 2015

Niesamowita narracja, prowadzona w pierwszej osobie równocześnie przez dwie postaci tego babskiego kryminału. Kunszt można rzec, tak się to wszystko zazębia, a z czasem wyjaśnia. Motyw stary jak świat, za to rozwiązywanie zagadki ciekawe i jak zwykle u Pani Chmielewskiej prowadzone wyluzowanym językiem. Kto lubi, ten wie :)

Monika | 2011-01-25
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 23 stycznia 2011

Fajny język, świetne poczucie humoru, ale kiepska jako kryminał. Od początku było dla mnie jasne, kto zabił i dlaczego.

SpinamSię | 2014-05-23

Dobra, ale efektu "Wow" zabrakło.

Joanna | 2010-07-06
Na półkach: Przeczytane, Autorzy polscy

Przeczytałam wiele książek Joanny Chmielewskiej. Ta była jedną z nich, świetnie napisana, na poprawę humoru i nie tylko.
Nie pamiętam kiedy ją czytałam,było to dość dawno, treść trochę pamiętam, na pewno do niej będę wracać.