Śmierć w posiadłości Wentwaterów

Okładka książki Śmierć w posiadłości Wentwaterów Carola Dunn
Okładka książki Śmierć w posiadłości Wentwaterów
Carola Dunn Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Kryminalne przypadki Daisy D. (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Kryminalne przypadki Daisy D. (tom 1)
Death at Wentwater Court
Edipresse
2013-08-05
2013-08-05
Katarzyna M. Bednarska
kryminalne przypadki Daisy D. śmierć posiadłość Wentwaterów

Całkiem przyjemna lektura. Jest to lekki kryminał. Dobrze się to czyta. Jednak nie wciągnęła mnie zbytnio.

Początkowo nudy ale później ciężko się oderwać. Zakończenie dość przewidywalne.

Początkowo nudy ale później ciężko się oderwać. Zakończenie dość przewidywalne.

Lekki kryminał w sam raz na wieczorny relaks.

Lekki kryminał w sam raz na wieczorny relaks.

Przyjemna lektura na wolny wieczór, choć ani bardzo skomplikowana, ani niezupełnie łatwa.
Zagadka jest niebanalna, jednak zakończenie (zakończenie, nie rozwiązanie zagadki) bardzo naiwne. Bardzo duża ilość bohaterów pojawiających się już w pierwszych rozdziałach sprawia, że początkowo trudno połapać się kto jest kim. Jest to tym bardziej uciążliwe, że autorka raz nazywa bohaterów imionami, innym razem nazwiskami, by później mówić o nich za pomocą zdrobnień lub tytułów. Dodatkowo cześć zdań jest napisana w tak dziwny sposób, że nawet kilkukrotne ich przeczytanie nie zawsze pozwala domyśleć co autor miał na myśli. Niemniej klimat ówczesnych czasów jest bardzo dobrze zachowany, a wszystkie tropy stopniowo wskazują mordercę, więc czytelnik może śmiało prowadzić własne śledztwo.

Przezabawna seria!

Przezabawna seria!

Fajny, lekki kryminał retro.

Fajny, lekki kryminał retro.

Zabawna seria książeczek na raz. Daisy D. to idealna lektura do pociągu czy podczas długiej podróży autobusem, bo można się przy mniej świetnie zrelaksować.

Świetny kryminał w stylu Agathy Christie ,także rozlrwu krwi tu nie będzie.
Mi bardzo książka przypadła do gustu , wraz z inspektorem z Scotland Yardu i młodą arystokratką Daisy(która miała właściwie pisać artykuł o rezydencji) ,prowadziłam dochodzenie.
Autorka troszkę mnie zwodziła za nos z wytypowaniemkto dokonał zbrodni,ale w końcu się domyśliłam i ja.
Książka godna polecenia dla osób lubiących klasyczne kryminały.

Świetny kryminał w stylu Agathy Christie ,także rozlrwu krwi tu nie będzie.
Książka godna...

Akcja powieści Caroli Dunn "Śmierć w posiadłości Wentwaterów" dzieje się w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Panna Daisy Dalrymple jest wyzwoloną kobietą, pracuje w gazecie jako reporterka. Jej zadaniem jest opisywanie starych angielskich dworów. Ponieważ sama pochodzi z arystokracji, to drzwi pałaców stoją przed nią otworem. W posiadłości Wentwaterów zostaje zamordowany jeden z gości, człowiek nielubiany, znany w Londynie ze swych niegodziwości. Panna Daisy pomaga młodemu i bardzo przystojnemu inspektorowi policji rozwiązać zagadkę.
Książka jest bardzo w stylu Agathy Christie, a Daisy jest młodszą wersją panny Marple.
Książkę czyta się bardzo dobrze, jest lekka, zabawna i pełna wdzięku, świetna wakacyjna lektura.

Śmierć w posiadłości Wentwaterów, Carola Dunn, kryminał, cykl: Kryminalne przypadki Daisy D., tom 1, wyd. Edipresse 2013, str. 286.

"- Czy to nie dziwne, że współczucie ma na nas większy wpływ niż czyjaś złość?"

Fabuła:
Daisy staje przed pierwszym zawodowym wyzwaniem - ma napisć kilka artykułów o angielskich rezydencjach. Wyrusza w podróż do rodzinnego majątku Wentwaterów, który ma zamiar opisać jako pierwszy. Wiktoriańska posiadłość okazuje się bardzo urokliwa, ale jej mieszkańcy niespecjalnie dla sie życzliwi. Powodem wydaje się być Annabel, młoda żona lorda Wentwatera, dojrzałego mężczyzny po przejściach. Tak piękna i pełna wdzięku kobieta musi budzić emocje. Nic dziwnego, że w rodzinie aż huczy od plotek i złośliwych podejrzeń o zdradę. Gdy na terenie posesji zostają znalezione zwłoki nonszalanckiego playboya, który od kilku dni gościł u Wentwaterów, morderstwo w afekcie wydaje się oczywiste. Tam jednak, gdzie twarda logika Scotland Yardu gubi trop, pojawiają się wsparte intuicją Daisy nowe wątki w sprawie.

Moja opinia:
Fabuła nawiązuje do klasyki kryminału angielskiego. Mimo objętości książkę czytało mi się opornie i poświęciłam na jej lekturę kilka wieczorów. Akcja książki rozgrywa się w posiadłości lorda Wentwatera, w której gości główna bohaterka. Przez przypadek wplątuje się ona w rozwiązanie zagadki śmierci jednego z gości, człowieka który potrafił zrazić do siebie każdego, antypatycznego Stephena. W śledztwie pomaga Daisy inspektor Scotland Yardu, przystojny Alec. Sprawa zabójstwa wygląda na nieszczęśliwy wypadek. Jednak każdy z mieszkańców Wentwater miał motyw by życzyć śmierci denatowi, a żadne z nich nie ma alibi. Sprawa się komplikuje, gdy na jaw wychodzą nowe fakty.
Ogólnie książka nie jest zła, ale w zachwyt też nie wpadłam. Trochę rozczarowało mnie rozwiązanie zagadki. A i sama Daisy wdała mi się jakaś wścibska i nie zrobiła na mnie pozytywnego wrażenia. Nużące przesłuchania, za mało zwrotów akcji to minusy. Na plus mogę ocenić styl pisania, ciekawą intrygę i przykuwającą wzrok okładkę. Książka zapewnia miłą rozrywkę, ale nic poza tym. Mam nadzieję, że kolejny tom będzie lepszy. Można przeczytać, ale jeśli się nie skusimy to żadna strata się nie stanie :)

Moja ocena:
5/10 (przeciętna)

"- Czy to nie dziwne, że współczucie ma na nas większy wpływ niż czyjaś złość?"

Fabuła:

• Kryminał