Pułapka na myszy

Agatha Christie Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Agatha Christie kryminał, sensacja, thriller
Three Blind Mice
kryminał, sensacja, thriller
Adela Drakowska
Agatha Christie
powieść sensacja kryminał Jane Marple

Najlepsze było tytułowe opowiadanie. W pozostałych, choć z klasycznymi postaciami Christie, za mało rozwinięty był wątek kryminalny - tego mi zabrakło. Warto było jednak poznać i tę część twórczości królowej kryminału :)

Zbiór opowiadań Agaty Christie. Można znaleźć wszystko, Herculesa Poirot, Pannę Marple. Warto.

Ech, niestety moim zdaniem Agata Christie jest słaba w opowiadaniach.

Przeczytałem wszystkie książki A.C. praktycznie ;) .

Zdecydowanie wolę bardziej rozbudowane historie od krótkich opowiadań autorki, ale "Pułapka na myszy" to przyjemna lektura na jedno popołudnie

Mnie również najbardziej wciągnęło tytułowe opowiadanie. Widocznie autorka lepiej radziła sobie z dłuższymi formami.

Na półkach: , , , , ,

Tytułowa "Pułapka na myszy " genialna, pozostałe opowiadania z Panną Marple i Poirotem pojawiały się już w innych zbiorach opowiadań.

Świetny zbiór opowiadań, bardzo dobry na początek pygody z twórczością autorki :)

Większość z opowiadań czytałam już wcześniej i nie mogę powiedzieć żebym ucieszyła się na myśl, że muszę się z nimi mierzyć po raz kolejny. Skupię się więc jedynie na tytułowej "Pułapce na myszy". Myślę, że jest to całkiem solidna sztuka, raczej dużo lepsza na scenie niż na papierze. Część scen zdecydowanie bardziej by do mnie przemówiła gdybym zobaczyła je na własne oczy,...

Na półkach: , , , , , , , ,

"Pułapka na myszy" to tytuł najdłuższego z ośmiu opowiadań Agathy Christie, zamieszczonego w zbiorze, pod tym samym tytułem.

Każde z opowiadań napisane jest bardzo zwięźle.
Jak zwykle autorka ma niezwykle lekkie pióro, a sam zbiór czyta się szybko.

Postacie występujące w tytułowym opowiadaniu są bardzo ciekawe. Potencjalni podejrzani, są niebywale ekscentryczni, jakby...

Po książkę sięgnąłem, po przeczytaniu "Magii Słów", książki o pisaniu, aby poznać zakończenie. Zaskoczyło mnie, że tytułowy utwór to pierwsze opowiadanie, które moim zdaniem było najfajniejsze. Pozostałe opowiadania (nie wszystkie) wydały mi się trochę naciągane. Nie logika w nich zawarta, tylko to w jaki sposób główny bohater doszedł do swoich wniosków. Niektóre...

1 953
  • Agatha Christie