Zabójca trolli

Tłumaczenie: Grzegorz Bonikowski
Cykl: Przygody Gotreka i Felixa (tom 1)
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Trollslayer

Pierwsza część krwawej sagi o Gotreku Gurnissonie, opowiadanej przez jego towarzysza podróży, Feliksa Jaegera. Osadzona w mrocznym gotyckim świecie Warhammera, powieść "Zabójca Trolli" jest zbiorem opowiadań o niezwykłych przygodach tej zabójczej pary bohaterów. Potwory, demony, czarnoksiężnicy, mutanci, orki, zwierzoludzie i jeszcze gorsze stworzenia stają na drodze Gotreka poszukującego chwalebnej śmierci w bitwie.

Juanhijuan | 2016-10-05
Przeczytana: 2012 rok

Dzisiaj zabieramy się za świat Warhammera. Muszę na wstępie przyznać, że była to dopiero pierwsza książka/opowiadani osadzone w świecie Warhammera, które przypadło mi do gustu. Niestety po przeczytaniu pierwszej książki z serii „Przygody Gotreka i Felixa” zabrałem się po raz drugi za Tolkiena i przez to moja przygoda z tymi dwoma awanturnikami skończyła się na pierwszej książce z cyklu. Oczywiście nie wykluczam w niedalekiej przyszłości powrotu, gdyż jak wspomniałem lektura przypadła mi całkiem do gustu.

Gotrek Gurnisson jak wskazuje tytuł każdej książki z cyklu jest zabójcą. Przygody Gotreka opowiadane są przez jego towarzysza podróży - Feliksa Jaegera. Bohaterowie przemierzają trakty oraz bezdroża Starego Świata, gdzie napotykają różnego rodzaju przeciwników, których muszą zgładzić. Cel Gotreka Gurnissona jest niezwykle prosty – chce umrzeć. Problemem staje się jednak sposób w jaki nasz bohater chciałby opuścić ten ziemski padół, a mianowicie poszukuje chwalebnej, honorowej...

Aleksandra Cieśla | 2012-09-29
Przeczytana: 28 września 2012

Zabójca Trolli nie jest książką wybitną. Nie jest napisana doskonałym językiem, nie niesie ze sobą żadnego przesłania. Nawet fabuła nie jest szczególnie zaskakująca ani oryginalna. Czemu więc wystawiłam tej książce 7/10? Z miłości do świata Warhammera. Bo takowy po prostu wylewa się ze stron Zabójcy Trolli. Mroczny, przygnębiający i przewrotny. Jest to obowiązkowa lektura dla osób próbujących swoich sił w grze fabularnej Warhammer. William King doskonale czuje klimat Starego Świata i umie się nim podzielić. Poza tym książeczka jest lekka (no dobra... może lekka to złe słowo, bo flaki latają w powietrzu często i gęsto), czyta się ją szybko i przyjemnie.
Pewnie gdybym nie była fanką Młotka wystawiłabym 6/10 może nawet mniej. No ale cóż jestem bezczelnie subiektywna :)

Longinus | 2016-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Książka jest solidną pozycją spod znaku fantastyki, która przedstawia historię dwóch person, człeka oraz przedstawiciela starszej rasy. Fabuła podzielona została na osobne historie, które tworzą spójną całość, choć poziom niektórych odbiega od innych. Momentami fabułę daje się przewidzieć ale gagi, a w szczególności osoba krasnoluda rozświetla całą podróż, nadając jej specyficznego, wręcz delikatnie komicznego smaku. Trzeba dodać, że pojedyncze historie trochę tracą, ale powieść w całości smakuje dobrze, a zadanie jakie postawiono przed autorem zostało, moim zdaniem spełnione. Poznajemy bohaterów, przywiązujemy się do nich i chcemy poznać dalsze losy ich eskapady.

Roza Bielikov | 2013-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2013

Książka może nie jest jakimś arcydziełem, ale jest bardzo ciekawa.
Samo przedstawienie Gotreka i jego niesamowitych przygód zapiera dech w piersiach. Jeżeli jesteście fanami fantasy i lubicie prawie nieśmiertelnych bohaterów to śmiało po nią sięgajcie, "człeczyny" jakby rzekł Gurnisson.

KahlanAmell | 2016-09-14
Przeczytana: 13 września 2016

Zbiór opowieści rozgrywających się w świecie Warhammera! To świetna książka dla wszystkich fanów RPG, zwłaszcza wh ;3
Czyta się lekko, szybko i przyjemnie, mimo iż osobiście miałam wrażenie, że to dopiero pisarskie początki autora. Zwłaszcza w pierwszym rozdziale przydałyby się dokładniejsze opisy sytuacji, gdyż trochę się musiałam domyślać. Opowiadania są bardzo pomysłowe, najbardziej podobał mi się "Znamię Slaanesza" oraz "Ciemność i krew". Plusy za barwną i konkretną postać Gotreka ;)

Babuk1888 | 2016-01-24

Jedna z niewielu książek w której walka była ciekawa, lecz:
- Fabuła zerowa
- Trochę nudne
- Postacie albo za mało wyraziste albo przesadzone (z charakteru rzecz jasna)
Książki nie ukończyłem

pepesldz | 2015-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2015

W Warhammera w wersji papierowej zagrywałem się w podstawówce. Teraz po kilkunastu latach od tamtego momentu czytając tą książkę często wracałem myślami do dzieciństwa. Książka może nie jest wybitna. Jest to raczej fastfood a nie światowej klasy literatura ale dla wszystkich którzy lubią świat warhammera serdecznie polecam. Ksiąka przysporzyła mi dużego fun'u i 7/10 w moim osobistym odczuciu nie jest ocena za wysoką.

Suhy | 2014-03-07
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 05 listopada 2013

Wiele lat temu fragmenty książki ukazały się w miesięczniku Fantastyka i robiły wrażenie dobrych opowiadań fantasy.
Cała książka już nie jest taka dobra. Sztampowa fabuła, przewidywalność i liniowość akcji przy dłuższym czytaniu nieco męczą, ale miłośnicy fantasy i Warhammera ( bo w tym świecie rodem z gier osadzono fabułę )zapewne już książki czytali. A jak nie, to i tak przeczytają.

Łukasz Śmigiel | 2011-05-31

Gotrek jest jednym z TYCH bohaterów - złośliwy, pewny siebie, o skłonnościach samobójczych, wariat i heros zarazem. "Miecze są dla mięczaków, człeczyno". Bardzo wakacyjna lektura. Nie trzeba znać systemu RPG, chociaż naturalnie - zachęcam do zagrania w Młotek.

Wizzard | 2011-01-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2006 rok

..może nie najwyższych lotów co prawda ale pięknie przedstawia świat Warhammera a takie książki dla Mistrzów Gry są po prostu czymś bezcennym :) polecam szczerze ^ ^..