Sługa Reliktu

Cykl: Najemnicy (tom 1)
Wydawnictwo: ISA
Servant of the shard
837418020X

Z każdym zabójstwem staję się roztropniejszy, a dzięki większej roztropności staję się silniejszy. Potężny skrytobójca Artemis Entreri utrwala swą władzę nad ulicami Calimportu, kierowany potęgą wspierających go skrycie drowów. Sprzyjający mu Jarlaxle staje się jednak coraz bardziej ambitny, a Entreri stara się mieć na baczności i kontrolować sytuację. Wkrótce moc nienawistnego Kryształowego Reliktu stanie się większa niż ich, grożąc wciągnięciem w rozległą sieć zdrady, z której nie będzie ucieczki. Okładka: miękka; Rok wydania: 2004;

Yevoni | 2015-07-04

To po prostu Artemis Entreri nie trzeba nic dodawać. Mała odskocznia od Drizzta i jego kompani. Z chęcią zagłębiłam się w przygodę najlepszego skrytobójcy Faerunu.

Kornel Tymcio | 2016-07-07

Najemnicy są serią, której potrzebowałem po serii z przyjaciółmi z Doliny Lodowego Wichru. Tutaj zagłębiamy się w umysł Artemisa Entreri - największego przeciwnika Drizzta. Co jest jeszcze wspanialsze to obecność Jarlaxa. Ta dwójka z pewnością wpakuje się w jakieś tarapaty, a czytanie o tym jak z nich wybrnął będzie niezwykłym przeżyciem.

Eliwerka | 2016-06-16
Na półkach: Recenzja czeka, Przeczytane

Skrytobójca i mroczny elf, osobno a jednak razem. Co może być gorszego? Mimo niechęci do dwora, Artemis Enteri zamierza pomóc Jarlaxle’owi. Kryształowy Relikt, potężny artefakt zaczyna powoli zwyciężać nad umysłem potężnego elfa. Przeciwstawienie się przeciw mocy artefaktu rozpoczyna nieprzewidywalną przygodę.

Eliwerka.pl

Guldurs | 2012-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2012

Dobrze się czyta, ciekawe intrygi i dialogi. Moc reliktu świetnie przedstawiona. Cieszy ilość miejsc akcji, Calimport sam w sobie jest dość duszny. Brak Drizzta ale Jarlaxle i Entreri są wspaniałymi rozbudowanymi postaciami. Mógłbym czytać ich przygody i dialogi wiele razy. Biorę się za następną część.

Dreddenoth | 2015-05-07
Przeczytana: 01 maja 2015

Dobra ksiega, podoba mi sie przedstawienie Enteriego w bardziej ludzkim swietle a do tego taka postac jak Jarlaxle dodaje wielkiego plusa. Wciaga i trzyma w napieciu a dwa artefamty ktore zdobywa skrytobujca czynia go juz chyba niesmiertelnym.
Dalej

Babuk1888 | 2015-12-31

Najlepsza książka R. A. Salvatore. Zdecydowanie polecam

noname | 2015-05-01
Na półkach: Fantasy, Przeczytane
Przeczytana: 29 kwietnia 2015

Skrytobójca Artemis Entreri, najemnik Jarlaxle Baenre i ich wspólne przygody. Oprócz tego są drowy, niziołka, illithid, Cadderly z przyjaciółmi i czerwony smok. Pierwsze pół książki to spiski i intrygi w półświatku gildii złodziejskich, na pierwszych 100 stronach nie ma nawet opisów walk :) Od połowy zaczyna się normalna przygodówka fantasy.

MateoLuca | 2016-01-24

Świetna książka przygodowa, czytałem będąc w gimnazjum i na tamten moment była super frajdą.

Falka | 2016-10-25
Przeczytana: październik 2016

Minęło sporo lat, odkąd przeczytałam przygody Drizzta Do'Urden i przez pierwsze rozdziały nie mogłam skupić się na treści, bo nie pamiętałam dokładnie, co się wcześniej wydarzyło. Jednak z każdą kolejną stroną znów byłam w świecie mrocznego Podmroku i równie niegościnnej Doliny Lodowego Wichru.
Entreri i Jarlaxe... Doskonałe połączenie i dwie moje ulubione postacie z Forgoten Realms.

13bpm | 2012-12-19
Przeczytana: listopad 2012

Świetny rozwój i niespodziewane zwroty akcji. Konkretnie i ciekawie przedstawione tło. Naturalne dialogi wzbogacone opisem wyrażanych emocji. Całość trzyma w napięciu.