Zabójca Skavenów

Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Skavenslayer
warhammer, king, gotrek, felix
Łukasz Kuć

Gotrek i Felix powracają w drugiej powieści z tej epickiej sagi, osadzonej w wielkim mieście Nuln. Usiłując podkopać samą materię imperium za pomocą swojej tajemniczej magii spaczenia, skaveni - zmutowani szczuro-ludzie Chaosu - gromadzą się w cuchnących kanałach ściekowych pod miastem. Prowadzeni przez Szarego Proroka Thanguola, słudzy Rogatego Szczura z determinacją pragną obalić ten bastion ludzkości. Jakie zagrożenie może przedstawiać przeciw takim siłom zaledwie dwóch doświadczonych przez los awanturników?

maciekkk86 | 2014-07-28

Seria o Felixie i Gotreku to żadne wybitne dzieło. O ile Felix jest postacią nawet nieco dramatyczną, o tyle Gotrek to bezmózg z toporem, który tylko raz na jakiś czas walnie dobre texcior. Jednak czyta się to dobrze, szybko i sprawnie. O ile pierwszy tom Zabójca Trolli to raczej zbitka luźnych opowiadań o tyle ta książka ma już typową konstrukcję. Jedno co jest absolutnie godne uwagi w tej książce to mitomania skavenów. Zwróćcie uwagę na opisy z perspektywy jakiegoś skavena (jacy to my jesteśmy potężni, a jacy to groźni), a za chwilę na perspektywę Felixa (co to za fajtłapowate stworki?). Ale i tak najlepszy Thanquol - mistrz dryfowania na falach emocji swego ludu i przełożonych. Na swój prosty sposób Zabójca Skavenów jest genialny :)

Łukasz Śmigiel | 2011-05-31

Gotrek jest jednym z TYCH bohaterów - złośliwy, pewny siebie, o skłonnościach samobójczych, wariat i heros zarazem. "Miecze są dla mięczaków, człeczyno". Bardzo wakacyjna lektura. Nie trzeba znać systemu RPG, chociaż naturalnie - zachęcam do zagrania w Młotek.

Longinus | 2016-09-17
Przeczytana: 17 września 2016

Po przeczytaniu pierwszego tomu przygód, byłem nastawiony do następnego trochę sceptycznie. Po pierwsze bałem się o formę powieści, czy znowuż będzie podział na opowiastki, czy w końcu dostaniemy solidne opowiadanie spod pióra Williama King'a.
Pojedyncze rozdziały tworzą spójną opowieść, która skupia się na mieście Nuln oraz tytułowych skavenach. Historia jest zgrabnie podana, można się uśmiać przy sposobie myślenia szczuroludzi, Gotrek od czasu do czasu rzuci jakimś obłędnie pasującym tekstem, a w to wszytko wplątany jest Szary Prorok, który wszystko pięknie uzupełnia. Muszę dodać, choć odnosiłem się do tego w pierwszym zdaniu: drugi tom przygód jest historią kompletną, niefragmentaryczną, z której nie można nic odjąć, czy dodać. Historia dobrze bawi, postacie nie są płaskie jak w tomie pierwszym, przede wszystkim nie nudzą. Kolejnym atutem jest, że autor skupił się na jednej rasie, a nie jak w pierwszym tomie; wrzucił dużo i jeszcze trochę do jednego worka, po czym popełnił...

KahlanAmell | 2016-10-05
Przeczytana: 20 września 2016

Nie jest to poważna powieść o budzących grozę Skavenach i bohaterskich czynach Felixa i Gotreka. Raczej mało prawdopodobne by ktokolwiek zachwycił się nad kunsztem pisarskim autora (choć jest napisana lepiej niż pierwsza część! Widać,że W. King nabrał już wprawy w tworzeniu długich opowieści). Nikt też nie doświadczy głębokich przemyśleń po tej lekturze.
Jednakże uważam, że jest to ŚWIETNA powieść :D Bardzo podobają mi się dobrze wykreowane, urocze i zabawne postaci Skavenów (tak, są uroczy mimo iż to potworne wyrośnięte szczury xD). Oczywiście czyta się książkę bardzo lekko i z wielką przyjemnością. W wielu momentach można się pośmiać. Gdy fabuła się rozkręca dosłownie nie można się oderwać! A po przeczytaniu każda wzmianka o szczurach i kanałach powoduje skojarzenia xd
Gorąco polecam wszystkim fanom Warhammera, ale także tym, którzy wgl nie znają świata wh :D

hero3 | 2013-05-10
Przeczytana: 2013 rok

Rewelacja.Szary Prorok Thanquol jest jedną z moich ulubionych postaci drugoplanowych.Jego przekonanie o własnej wielkości i nieomylności jest opisane z takim humorem ,że niejednokrotnie wybuchałem niepohamowanym śmiechem.Cała zresztą rasa Skavenów, szczególnie ich intrygi wymierzone przeciw sobie to perełki. Cała reszta książki trzyma naprawdę wysoki poziom i mogę ją polecić wszystkim fanom fantasy i nie tylko.9/10

Adam Kopeć | 2012-07-14

Cuch­nące kanały

Czy wiesz jak wyglą­dały kanały w śre­dnio­wiecz­nych mia­stach? W więk­szo­ści przy­pad­ków nawet ich nie było i wszyst­kie nie­czy­sto­ści spły­wały uli­cami. Z pew­no­ścią jed­nak potra­fisz sobie wyobra­zić ten smród, który jest nie­od­łączną czę­ścią kana­łów. Dzi­siej­sze kanały nie róż­nią się pod tym wzglę­dem od tych z śre­dnio­wie­cza. Z pew­no­ścią nie scho­dzisz do nich po to, żeby cie­szyć swój nos cudow­nymi woniami. Wła­śnie w kana­łach spo­ty­kasz Gotreka Zabójcę na początku książki Wil­liama Kinga. W kana­łach, które są znacz­nie mniej przy­ja­zne od dzisiejszych.

Szczu­rza rzecz

Naj­groź­niej­szym stwo­rze­niem jakie mógł­byś zna­leźć pod uli­cami mia­sta, w któ­rym miesz­kasz byłby naj­praw­do­po­dob­niej szczur. Oczy­wi­ście szczu­rów w ście­kach jest wię­cej niż jedna rodzina. Tak naprawdę nie chcesz zasta­na­wiać się ile ich się tam gnieź­dzi :D

Gotrek w kana­łach musi sta­wić czoła isto­tom znacz­nie groź­niej­szym niż szczury — Ska­ve­nom,...

tracik | 2015-03-31

Nie jest to wybitna ksiazka a jednak bardzo dobrze i sieja czytalo.Myślę o tej ksiazce jak o dobrym filmie akcji w swiecie fantasy.Jesli jestes po ciezkiej ksiazce i chcesz dac odpoczac mòzgowi to ta pozycja jest dla Ciebie.Prosta,ciekawa i najwazniejsze odmòzdzająca.Gorąco polecam

Suhy | 2014-03-14
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Kolejna część opowieści o krasnoludzkim zabójcy Gotreku Gurnissonie i jego pomocniku Felixie Jeagerze. Tym razem głównymi przeciwnikami będą szczuroludzie zwani skavenami. Nieco słabsza niż część pierwsza, ale da się czytać.

bkeeper | 2013-12-31

Doskonała, niemalże kultowa, książka wprowadzająca do świata Warhammera.
---
www.bkeeper.pl