Zabójca orków

Cykl: Przygody Gotreka i Felixa (tom 8) | Seria: Czarna Biblioteka
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Orcslayer
warhammer, gotrek, felix, long

Gotrek i Felix powracają na południowe wybrzeża krańce Starego Świata, i odkrywają, że krainę ta jest plądrowana przez orków. Gdy, w głębi lądu, armie Imperium desperacko walczą z wielką inwazją Chaosu, wybrzeże pozostaje bezbronne. Dochowując dawnej przysięgi, Gotrek zgadza się pomóc krasnoludzkiemu księciu w odbiciu jego twierdzy dzikim, zielonoskórym najeźdźcom. W zimnych głębinach pod...

Dochowując dawnej przysięgi, Gotrek zgadza się pomóc krasnoludzkiemu księciu w odbiciu jego twierdzy dzikim, zielonoskórym najeźdźcom. W zimnych głębinach pod górami czekają nieustraszonych bohaterów znacznie większe wyzwania.

źródło opisu: www.literatura.gildia.pl

Malekin1983 | 2019-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2019

Chyba najsmutniejsza cześć serii.

Luke | 2019-01-08

Na początku męcząca, póżniej już było lepiej. To jest jednak debiut Longa, kolejne tomy są lepsze...... chyba :D

Longinus | 2016-12-16
Przeczytana: 15 grudnia 2016

Zacznę od tego, iż zmiana autora nie pogorszyła jakości serii. Jest dynamicznie, agresywnie, momentami mrocznie, krew leje się częściej niż w poprzednich tomach ale co najważniejsze, postać Gotreka została bardziej wyeksponowana, stając się bliższa czytelnikowi. Interakcje pomiędzy bohaterami powieści, w sumie wszyscy to krasnoludy, potrafią wywołać uśmiech na twarzy i świetnie przedstawiają sposób bycia oraz kulturę starszej rasy. Główni antagoniści to orki, niby nic nowego ale na pewno zaskoczą, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Podsumowując: miłośnicy krasnoludów będą naprawdę zadowoleni, mogę to stwierdzić ponieważ sam darzę tą frakcję dużą estymą, jeśli chodzi o fantastykę w ogóle.

Gromomir | 2014-09-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Warhammer
Przeczytana: 01 września 2014

Cykl o Gtreku i Felixie stał się na tyle rozbudowany, że doczekał się zmiany pisarza. Miejsce Wiliama Kinga zajął Nathan Long i to właśnie Zabójca Orków jest jego debiutem w tej sadze.

Zobaczmy więc...

Akcja zaczyna się na blisko dwadzieścia lat po wydarzeniach Zabójcy Gigantów. Był to zapewne wymóg wydawnictwa, aby połączyć wydarzenia z książek z czasem drugiej dedycji Warhammer FRP. Inwazja Archonta trwa najlepsze, kiedy Gotrek i jego spamiętywacz docierają do małego, krasnoludzkiego portu za Przełęczą Czarnego Ognia. Wracają po wędrówkach po całym świecie, od Arabii po Kataj, podczas których zabójca nie miał szczęścia i nie odnalazł swojej zagłady. Coraz bardziej sfrustrowany postanawia wrócić na północ, pamiętając, że Krwiopusz Khorna był najbliższy zabicia go.
Powrót nie jest jednak łatwy, port bowiem jak i cała okolica nawiedzana jest przez orków. Większość armii krasnoludów odeszła na północ, walczyć z inwazją chaosu i zielonoskórzy skorzystali z okazji.
Gotrek nie chce...

Suhy | 2014-08-31
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 28 sierpnia 2014

Zmiana autora odbiła się na spadku formy całej serii. Dla fanów fantsy.

mrówcia | 2014-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Niezłe zaskoczenie pod koniec. Nie spodziewałam się takiego rozwoju wydarzeń.

Jelonia Agnieszka | 2011-05-09

Widać, że autor się zmienił, King jest zdecydowanie lepszy ale miło powrócić do przemyśleń Felixa i ponurego stylu bycia Gotreka