Śmierć o tobie pamięta

Tłumaczenie: Magdalena Rychlik
Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 22)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Memory in Death
śmierć, tajemnica, detektyw, śledztwo

Tajemnicza śmierć Trudy Lombard to dla porucznik Eve Dallas także powrót do koszmaru z dzieciństwa. Kto zabił niezrównoważoną psychicznie kobietę, która niegdyś znęcała się nad nią jako zastępcza matka? Czy chłodny profesjonalizm wystarczy, by rozwikłać tę sprawę? Detektyw Eve Dallas jest twardą kobietą. Gdy osobnik w kostiumie świętego Mikołaja rzuca się z wysokości trzydziestego szóstego...

gwiazdka | 2013-07-22
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 22 lipca 2013

W wielu książkach Nora Roberts każe Eve spotykać się ze swoją przeszłością, tym razem ta przeszłość stanowi bardzo ważny motyw w popełnionej zbrodni. Książka odbiega od innych z serii tym, że przez pierwsze 80 stron dzieje się mało jeśli idzie o zasadniczy temat, potem akcja rozkręca się i śledztwo pędzi do przodu. W "Śmierć o tobie pamięta" autorka podaje wszystko na tacy i pozwala czytelnikowi domyślać się motywu i mordercy już praktycznie od połowy książki. Brakuje więc motywu zaskoczenia często występującego u Roberts, jednak lektura jest jak zawsze ciekawa i przyjemna w odbiorze.

Była to moja pierwsza książka Nory piszącej pod pseudonimem.
Zabrałam się do niej raczej niechętnie, ale z każdą kolejną przewracaną stroną zaczynałam zakochiwać się w tej serii. Podziwiam Eve za to co osiągnęła mimo przejść z dzieciństwa, Roarke'go za jego umysł, wpływy + wygląd:) . Ich oboje za to, że tak rozumieją się nawzajem.
Czytając książki z tej serii mam wrażenie, że przenoszę się w przyszłość, do tych wszędobylskich androidów, autokucharzy, wznoszących się w górę samochodów i powietrznych reklam. Polecam!

klaudiabla2 | 2015-05-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Kryminały to gatunek po który sięgam ostatnio coraz częściej i nigdy mi się nie znudzi. Zbrodnie to coś co istnieje od najdawniejszych czasów i zawsze będzie nas dziwiło. Chyba jest tyle możliwości na ich wykonanie, że autorzy cały czas będą wyszukiwać nowe sposoby, mordercy tym bardziej. Norę Roberts w kryminalnym wydaniu polecaliście mi już od dłuższego czasu. Sięgnęłam po tę książkę o bardzo chwytliwym tytule i zagłębiłam się w lekturze.
Boże Narodzenie. Niestety mordercy nawet w święta nie próżnują. Ginie Trudy Lombard- była matka zastępcza porucznik Eve Dallas. Czy policjantka potrafi być w takiej sytuacji obiektywna? Tym bardziej, że kobieta się nad nią znęcała.
Naprawdę nie spodziewałam się, że autorka znana głównie z romansów i z tego, że napisała tak wiele książek potrafi wyczarować tak trzymający w napięciu kryminał. Chylę przed nią czoła.
Wsiąknęłam z tą książką na długie godziny. Jest ona bardzo lekka, szybko się ją czyta. To można powiedzieć o wszystkim co wyszło spod...

Insreall | 2013-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2013

Przyjemnie się czytało, ale tylko do pewnego momentu. Nie trudno było zgadnąć kto stał za wszystkimi intrygami. Książka jak dla mnie zbyt przewidywalna i rozwleczona. Po pierwszych stu stronach chciało się ją po prostu jak najszybciej skończyć. Nie wiem czy kiedyś sięgnę po resztę książek z serii o porucznik Dallas. Jednak motyw i historia na plus.

Nika | 2013-12-25
Przeczytana: 16 grudnia 2013

Bardzo dobra książka. Przyjemnie i szybko się czyta. Nie można się od niej po prostu oderwać. ;)

Marianna | 2016-04-18
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Detektyw Eve Dallas jest twardą kobietą. Gdy osobnik w kostiumie świętego Mikołaja rzuca się z wysokości trzydziestego szóstego piętra, zajmuje się sprawą bez mrugnięcia okiem. Jednak gdy wraca do biura, w budynku policji odwiedza ją Trudy Lombard i wtedy Eve ledwo udaje się nad sobą zapanować. Ożywają bolesne i przerażające wspomnienia z czasów, gdy była bezbronnym maltretowanym dzieckiem uwięzionym w domu zastępczej matki, spaczonej psychicznie kobiety. Tej samej, która teraz staje przed nią z uśmiechem na ustach. Gdy kilka dni później zwłoki Trudy zostają odnalezione w pokoju hotelowym, okazuje się, że nie tylko Eve ucierpiała niegdyś z rąk tej kobiety. Teraz zrobi wszystko, by wyjaśnić zagadkę jej śmierci...

Książka...

rumiko | 2016-04-02
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 17 listopada 2015

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Całkiem niezła.

Nula | 2012-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2012

Prawie od razu domyśliłam się kto jest mordercą, ale miło mi się czytało tę część. Chciałabym znów trafić na kolejny tom, gdzie między Eve a Roarke'iem dochodzi do kolejnych spięć, to dodałoby odrobiny pieprzu do relacji Książka - Czytelnik. Ale jak zawsze: serię In Death mogę czytać zawsze, jaka by nie była.

Aneta | 2011-01-20

Jedna z jej fajniejszych książek. Następna część o Eva, kolejna zagadka i kolejny morderca....

biedronka826 | 2011-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2011

Jak dla mnie bez rewelacji, dość szybko domyśliłam się kto jest mordercą. Denerwowały mnie sceny łóżkowe, momentami było zbyt ckliwie. Raczej nie sięgnę po następną książkę tej autorki.