Człowiek firmy

Company Man
832470017X
firma, włamanie, korupcja
dona

Nick Conover, dyrektor finansowy wielkiej firmy, jest wdowcem z dwojgiem małoletnich dzieci. Choć czuły i wrażliwy na ludzką krzywdę, musi zwolnić pięć tysięcy pracowników. Gdy nieznany intruz któryś raz włamuje się do jego posiadłości, a policja to lekceważy - bierze sprawę w swoje ręce, co prowadzi do tragedii... Skomplikowana intryga jest pretekstem do stworzenia wnikliwej...

Skomplikowana intryga jest pretekstem do stworzenia wnikliwej społeczno-obyczajowej panoramy miasteczka, dotkniętego bezrobociem, korupcją i ogólną frustracją.

Anika | 2012-04-30
Przeczytana: 12 sierpnia 2011

Bardzo dobry kryminał. Zawrotne tempo akcji, czyta się jednym tchem.Uwielbiam takie książki.

MakowaPetrova | 2015-03-04
Przeczytana: 04 marca 2015

Wow!Wow!Wow!Tego się nie spodziewałam! Sięgając po tę książkę, myślałam, że to kryminał, później, z biegiem wydarzeń, wraz z ilością przeczytanych stron, dochodziłam do wniosku, że to tania sensacyjka. Nie mam w zwyczaju porzucania ''nadczytanych'' książek, toteż postanowiłam zmusić się do brnięcia w historię Nicka. Szefa dużej firmy, człowieka korpo. Ale póżniej było już tylko lepiej!
Główny bohater- wdowiec z dwójką dzieci, nieznośnym, dorastającym synem, dziesięcioletnią córką i gosposią- zamknięci w domu pełnym wspomnień po zmarłej, ukochanej żonie i matce, zamknięci na prywatnym, strzeżonym osiedlu i zamknięci w dość okrojonym sąsiedztwie, nie wspominając o garstce znajomych. Nie narzekają na brak pieniędzy, ale jednak pewnych rzeczy nie da się kupić, nawet bezpieczeństwa i spokoju.
Miałam wrażenie, że autor wyżywa się na biednym Nicku, z każdym kolejnym wersem, byłam coraz bardziej wstrząśnięta, widząc, jak firma podupada, a jego życie prywatne, rodzinne zamienia sie w...

fulmir | 2013-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2013

Jak głosi opinia magazynu People na okładce z tyłu książki Finder to nowy Grisham. I nie sposób się z tym nie zgodzić. Ciekawa intryga, wciągająca akcja i ciekawostki z różnych dziedzin jak choćby produkcja mebli, wędkarstwo.
"Człowiek firmy" to dość nietypowy kryminał, od początku wiemy kto zabił, do końca jednak nie wiemy czy zostanie ukarany. Im bardziej jednak poznajemy głównego bohatera Nicka Conovera, szefa korporacji Stratton, tym bardziej stajemy po jego stronie. Zabójstwo, którego się dopuśił było podyktowane w głównej mierze obawą o siebie i najbliższych. To do czytelnika należy osąd czy jest tylko zwykłym mordercą czy człowiekiem przypartym do muru.
Jak poradzi on sobie w tej sytuacji? Czy znajdzie w sobie siłę do pokonania przeciwności losu? Musicie to przeczytać:)

Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 28 listopada 2013

Czyta się świetnie. Ciekawe jest to, że jest tu i wątek kryminalny i wątek społeczny, a nawet trochę psychologii i studiowania ludzkich charakterów i postaw, a jednak Autorowi udało się uniknąć banału i dłużyzn. Postaci są wyraziste, intryga ciekawa, zwroty akcji częste i wiarygodne. Widać, że Autor miał pomysł na książkę, miał dobry plan i w dodatku sprawnie go zrealizował nie popadając w przesadę formy nad treścią. Dla miłośników kryminału - na pewno pozycja warta poświęcenia wieczoru. Z pewnością do tego Autora jeszcze powrócę.

Kotkad | 2014-02-20
Przeczytana: 03 stycznia 2012

okrzyknięta jako jedna z lepszych powieść, musiałam ją mieć. Przeczytałam, nie zachwyciłam się, poprawna, lekka ale nie na miarę sukcesu wybitności czy dzieła

megiddovl | 2010-07-04
Przeczytana: 02 lipca 2010

świetna, bardzo wciągająca książka. autor zasięgał opinii wielu specjalistów z dziedzin przewijających się w fabule. bohaterowi, dobremu człowiekowi cały świat wali się na głowę jednocześnie, zarówno nie wiedzie mu się w domu, jak i w firmie, do tego dochodzi konflikt z prawem, jednak dzięki uporowi i wewnętrznej sile radzi sobie z wszystkimi kłopotami. bardzo polecam!

fabka27 | 2012-10-30
Przeczytana: 24 października 2012

Książka bardzo wciągająca. Dla mnie Finder pisze ciekawiej niż sam Coben. Polecam każdemu, kto lubi mieszankę kryminału, thrilera i dramatu.

Przemek | 2015-01-14
Przeczytana: 05 listopada 2014

Bardzo średnia, bardzo przewidywalna, bardzo rozczarowuje...

badass | 2011-03-31
Przeczytana: 2010 rok

Uwielbiam tą książkę, niektóre fragmenty się dłużą ale Finder potrafi wymyślić fajne intrygi. Polecam.

Izabela Gorzka | 2012-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2012

Świetna książka, wciągająca i dająca do myślenia. Czyta się ją jednym tchem.