Requiem dla Europy

Okładka książki Requiem dla Europy
Paweł Kempczyński Wydawnictwo: fantasy, science fiction
402 str. 6 godz. 42 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Wydawnictwo:
Data wydania:
2007-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2007-01-01
Liczba stron:
402
Czas czytania
6 godz. 42 min.
Język:
polski
ISBN:
8375780014
Średnia ocen

                6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Nowa Fantastyka 363 (12/2012) Janusz Cyran, Karen Joy Fowler, Paweł Kempczyński, Joanna Kułakowska, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Ken Scholes
Ocena 6,1
Nowa Fantastyk... Janusz Cyran, Karen...
Okładka książki Jedenaście pazurów Artur Baniewicz, Paweł Ciećwierz, Witold Jabłoński, Paweł Kempczyński, Łukasz Orbitowski, Piotr Patykiewicz, Marcin Przybyłek, Jaga Rydzewska, Mirosława Sędzikowska, Donat Szyller, Marcin Wełnicki
Ocena 6,1
Jedenaście paz... Artur Baniewicz, Pa...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
90 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
354
343

Na półkach:

Po książkę sięgnąłem bardzo przypadkowo.Odstręczała mnie data wydania 2007 rok i wydawała się się trochę przestarzała.Jednak tu zaskoczenia.Książka wręcz po ostatnich wydarzeniach związanych z napływem islamistów do Europy zyskała nową aktualność.
Powieść nie tylko się nie zestarzała ale właśnie dziś gdy kolejne koncepcje feministyczne znajdują posłuch w jednoczącej się Europie, należy zadać sobie pytanie - dokąd to wszystko zmierza? Na ile treści nurtu feministycznego mają znaleźć swoje odzwierciedlenie w prawie i obyczajach? Gdzie leżą granice relatywizmu kulturowego, w tym relatywizmu moralnego? Jak radzić sobie z problemem migracji ludzi z całkowicie odmiennych kręgów kulturowych na Stary Kontynent? To tylko kilka pytań, na jakie odpowiedzieć musi współczesność - nie tylko politycy i myśliciele, ale także każdy z nas. Bowiem to problemy niezwykle aktualne. W Stanach Zjednoczonych czołowa amerykańska feministka, Linda Sarsour wezwała do dżihadu przecie Trumpowi. Zaczęły się gorące spory o znaczenie słowa dżihad, które, jak twierdzi ta zwolenniczka szariatu, może również oznaczać pokojową walkę. Incydent, na który nie warto zwracać uwagi, czy kolejny znak czasu? W Nowym Jorku ktoś powiesił na płocie przy meczecie wizerunek Chrystusa, policja bada, czy to nie jest zbrodnia nienawiści. W Berlinie religijna policja terroryzuje w muzułmańskich dzielnicach kobiety, które „są nieskromnie ubrane”. Policja odmawia interwencji.W Szwecji palone są stare wydania książek Astrid Lindgren dlatego,że użyła w nich słowo murzyn.To już wszystko się dzieje teraz,a co będzie za 20 lat?Requiem dla Europy prawicową dystopią. Przedstawieniem ponurej wizji przyszłości Europy, zmienionej pod wpływem prądów myślowych wyraźnie dostrzegalnych we współczesnym świecie. Dominują z jednej strony feminizm i skrajny relatywizm kulturowy wpadający w permisywizm, a z drugiej islamizm oraz społeczny (bo w zasadzie nie prawny) rasizm wobec białej rasy, chrześcijaństwa i płci męskiej. Homoseksualizm jest nie tylko akceptowany, ale nawet uprzywilejowany w porównaniu z heteroseksualizmem. Biali mężczyźni zostają powszechnie umieszczeni w obozach resocjalizacyjnych, gdzie mają odpokutować za wieki prześladowań, jakie z ich strony spotkały kobiety i inne kultury oraz nauczyć się życia w urządzonym na nowo społeczeństwie miłości i tolerancji. Zjednoczoną Europą - kieruje Wielka Matka - pani prezydent. Władzę sprawują wyłącznie kobiety. To państwo totalitarne, pełne dysproporcji majątkowych, niesprawiedliwości społecznej i braku konsekwencji na każdym kroku. Zaś władza sądownicza sprawowana jest nie w oparciu o zasadę terytorialności prawa, ale osobowości prawa. Skutkiem tego ludność napływowa z Afryki i Azji - stanowiąca większość społeczeństwa futurystycznej Europy, jest sądzona według swoich praw, często zwyczajowych, nie zmieniających się przez wieki, które moglibyśmy z naszej perpektywy określić prymitywnymi co mieliśmy okazje przeczytać jak afrykańska szamanka skazuje bohatera na kilkuletni wyrok ciężkiego więzienia .Wszystko zgodnie z prawem.Polecam tą pozycje wszystkim,którzy zastanawiają się jak ma wyglądać najbliższa przyszłość.

Po książkę sięgnąłem bardzo przypadkowo.Odstręczała mnie data wydania 2007 rok i wydawała się się trochę przestarzała.Jednak tu zaskoczenia.Książka wręcz po ostatnich wydarzeniach związanych z napływem islamistów do Europy zyskała nową aktualność.
Powieść nie tylko się nie zestarzała ale właśnie dziś gdy kolejne koncepcje feministyczne znajdują posłuch w jednoczącej się...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    114
  • Chcę przeczytać
    102
  • Posiadam
    28
  • Ulubione
    6
  • Fantastyka
    4
  • Chcę w prezencie
    4
  • Political Fiction
    2
  • Z biblioteki
    2
  • 2014
    2
  • Biblioteka na Koszykowej
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Requiem dla Europy


Podobne książki

Przeczytaj także