0867132X
czasopisma
Indyviduum

Publicystyka: Rafał Kosik, Kto jest twoim idolem i dlaczego Lenin? Anna Kiper i Marcin Batylda, Powrót na Midgaard Jakub Ćwiek, SDCC: w kolejce do szczęścia Wawrzyniec Podrzucki, SF, kłamstwa i faceci w fartuchach Andrzej Kaczmarczyk, Jim Benson – Bajarz-eksperymentator Mateusz Albin, Filmowa podróż na Samotną Górę Każda książka zaczyna się od okna, wywiad z Nikiem Pierumowem Michael J....

Publicystyka:
Rafał Kosik, Kto jest twoim idolem i dlaczego Lenin?
Anna Kiper i Marcin Batylda, Powrót na Midgaard

8,67 (3 ocen i opinii)
Nigdy więcej
Anna Zamojska

8,57 (7 ocen i opinii)
Burze w mózgu. Opowieści ze świata neurologii
Suzanne O'Sullivan

Chmura
Claudia Pietschmann

8 (2 ocen i opinii)
Łędina | 2014-07-31

Jubileusz trwający dwa numery "Nowej Fantastyki", skończył się. Wraz z nim dobiegły końca podsumowania ostatnich trzydziestu lat gazety, samego gatunku, powieści wywodzących się z niego oraz filmów. Czas wrócić do standardowego numeru, z dobrze nam znanym logiem miesięcznika i artykułami, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Tak też się złożyło, że ten już poza jubileuszowy numer jest również ostatnim w tym roku. Jak redaktorzy grudniowego wydania radzą sobie z końcoworocznym szaleństwem? Przekonajmy się.

Jakub Winiarski już na początku przeprasza nas za natłok, którego winnym jest koniec roku. Redaktor naczelny w swoich kilku krótkich zdaniach, zawsze witających nas na początku każdego numeru, tłumaczy, że tym razem miał tyle pomysłów na temat wypowiedzi, że nie wiedział za co się zabrać. W końcu jednak zdecydował. Oprócz życzeń, pod koniec tekstu, umieścił zeznanie z krótkiego, aczkolwiek bardzo głupiego, incydentu związanego z "Hobbitem".

Również z życzeniami,...

Isztar | 2013-01-02

Angie Wu | 2012-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2012

Wielkie świętowanie w Nowej Fantastyce dobiegło końca, jednak Redakcja nie spoczywa na laurach nawet wtedy, gdy święta są za pasem, a myśli błądzą raczej wokół suto zastawionego wigilijnego stołu, aniżeli wokół zamykania grudniowego numeru.

Najnowszy numer miesięcznika posiada okładkę, która ani mnie grzeje, ani mnie ziębi. Jest charakterystyczna, lecz pod względem estetycznym nie wpasowuje się w mój gust. Wiadomo jednak, że ilu mamy czytelników, tyle mamy różnych gustów, więc nie ma sensu sprowadzać dyskusji do tego, czy grudniowa Nowa Fantastyka wygląda ładnie, czy nie. Najważniejsze, że jest i mogę ją przeczytać.

Znowu muszę zwrócić uwagę na to, że felietonowy tron po Ćwieku przejął Rafał Kosik. Choć jego uwagi są celne, to nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ma dużo mniej do powiedzenia niż wspomniany wcześniej fantasta. Całe szczęście, że pisaninę Ćwieka możemy sobie poczytać przy okazji sporej relacji z Comic-Conu, w którym wzięcie udziału jest jednym z moich większych marzeń....