Siły rynku

Tłumaczenie: Marek Pawelec
Wydawnictwo: ISA
Market Forces

Oto turbodoładowany technothriller prosto od wielokrotnie nagradzanego autora Modyfikowanego Węgla, Upadłych Aniołów i Zbudzonych Furii. W tym świecie mordercy są gwiazdami, media – masową rozrywką, a wolność – raczej niebezpiecznym darem. Pucz w Kambodży. Zamachowcy w Gwatemali. Dla mężczyzn i kobiet z Inwestycji Konfliktowych Shorn to doskonała okazja. W rozgrzanej globalnej wiosce bliskiej...

Pucz w Kambodży. Zamachowcy w Gwatemali. Dla mężczyzn i kobiet z Inwestycji Konfliktowych Shorn to doskonała okazja. W rozgrzanej globalnej wiosce bliskiej przyszłości, najlepszym interesem jest znalezienie sobie odpowiedniej, małej wojenki i wspieranie jednej strony przeciwko drugiej – w zamian za udział w zyskach. Aby odnieść sukces w tej branży, Shorn używa nowego rodzaju korporacyjnych gladiatorów: dobrze ubranych i ostro prowadzących spluw do wynajęcia, którzy poruszają się w pancernych maszynach i przestrzegają kodeksu samurajów. Chris Faulkner doskonale nadaje się do tego zajęcia.

Wybił się ponad Londyńską strefę destrukcji. A jego zabójstwa uczyniły go sławnym. Ale, w przeciwieństwie do swojego najlepszego przyjaciela i rywala z Shorn, Faulkner ma w sobie coś, czego nie dostrzegają outsiderzy. Coś, co próbuje uratować jego żona, a była gwiazda porno, która awansowała na reporterką telewizyjną – wyeksploatować.

Skąpany we krwi, będący na celowniku zwyczajnych kryminalistów liczących na swój „strzał sławy”, Faulkner żyje na kredyt.

Dopóki nie dostanie ostatniej szansy na ujście z życiem.

Meszuge | 2016-03-05
Przeczytana: 05 marca 2016

Londyn. Rok 2048 albo coś koło tego, a więc stosunkowo niedaleka przyszłość. Mieszkańcy miasta dzielą się na dwie grupy: pracowników korporacji (i obsługi korporacji), żyjących bezpiecznie w luksusie albo chociaż w dostatku oraz mieszkańców wydzielonych, zamkniętych Stref, w których rządzą gangi, panuje bezrobocie, a ludzie umierają z powodu niedostatecznej opieki medycznej.

Bohaterem jest, pochodzący ze Strefy, Chris Faulkner, brawurowo i spektakularnie pnący się po szczeblach korporacyjnej kariery. Fabuła zaczyna się w chwili, kiedy zostaje przyjęty do Oddziału Inwestycji Konfliktowych drapieżnej korporacji Shorn Associates.

Są to czasy, w których kolejne szczeble kariery, ale też lukratywne kontrakty, osiąga się w drodze pojedynku; w Shorn mawiają: wróć z ich krwią na kołach albo nie wracaj w ogóle.
Wydzielony odcinek szosy, dwóch lub więcej konkurentów, bo czasem bywa to „sport” zespołowy, w specjalnie przygotowanych, bojowych samochodach. Mniej sprawnego kierowcę,...

pmb | 2010-10-21
Przeczytana: 20 października 2010

Na początku książki byłem do niej sceptycznie nastawiony, jednak im dłużej czytałem tym bardziej mnie wciągała. Fajnie zbudowany główny bohater, człowiek o podwójnej moralności, dążący do celu bez względu na koszty, gotowy na wszystko. Nie jest człowiekiem którego można lubić.

Ciekawa jest też wizja świata przedstawionego w książce. Nieco wydumana, brutalna ale nie wydaje już mi się tak bardzo nieprawdopodobna jak po pierwszych paru stronach.

Książka z gatunku social fiction.

Arionshan | 2015-01-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Szybkie wozy, potyczki na śmierć i życie, multikorporacje i reality show. Chcesz awansować w swojej firmie? Rozjedź swojego konkurenta. Pozycja brutalna i nietuzinkowa. Polecam

Sławomir | 2014-01-21
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 19 stycznia 2014

Druga pozycja tego autora którą przeczytałem i ponownie nie zawiodłem się. Spójne, solidnie napisane a i temat ciekawy.
Tak to się skończy:) Prorocza książka:)

plocien0 | 2016-10-23
zieloniutki | 2016-09-04