Lotnik

2010-01-01
978-83-7414-719-4
Rafał Lisowski
wiek 10+ dla młodzieży

Pamiętam, że mało która książka wciągnęła mnie w swój świat tak, jak ta. Do tego stopnia, że przeczytałam ja w dwa dni! Od początku kibicowałam Conorowi i z zapartym tchem czytałam, by dowiedzieć się, jak się skończy ta historia. Na długo pozostaje w pamięci.

Niesamowicie długo się broniłam przed przeczytaniem tej książki. Coś mi w niej nie pasowało. Ale, jako że myśl o niej jakoś zakorzeniła się w mojej głowie, to któregoś dnia, gdy byłam w bibliotece moja ręka po nią sięgła. I szczerze powiedziawszy nie żałuje. Książka jest po prostu obłędna. Polecam ją każdemu

Lekka młodzieżówka, bardzo przyzwoita, naprawdę dobrze opowiedziana historia

Lekka młodzieżówka, bardzo przyzwoita, naprawdę dobrze opowiedziana historia

Ja wiem, że może to za dużo, a może by dać mniej, ale uwielbiam tą książkę i to, jak została napisana. Nie mogę przypomnieć sobie żadnych rażących minusów, więc *klap klask, klap klask"

To moje pierwsze spotkanie z twórczością tego autora. Było to bardzo dobre spotkanie. Książka jest wspaniała, trzyma w napięciu. Od początku kibicowałam Conorowi. Polecam każdemu, czy to fanom tego autora, czy osobom dopiero poznającym jego twórczość.

Czytane dawno, ocena nieprecyzyjna

Czytane dawno, ocena nieprecyzyjna

Marzenia i próby zbudowania maszyny latającej,intrygi marszałka Bonvilaina,morderstwa,zesłanie Conora na Małą Saltee...
W tej książce naprawdę dużo się dzieje,co sprawia,że czytelnik nie może oderwać się od lektury."Lotnik" to świetna książka przygodowa godna polecenia.

Pięknie wydana pozycja, staranny przekład, wysokie umiejętności rzemieślnicze autora, ale nie porywa. W każdym razie nie mnie. Naprawdę chciałam dać się pochłonąć akcji, polubić bohaterów itd, ale jakoś mi nie wychodziło. Było letnio, nie poruszało, chwilami wręcz nudziło. Ten świat i zamieszkujący go ludzie po prostu mnie nie obchodzili. A to dość poważny zarzut dla powieści. Żałuję, bo bardzo cenię autora za jego sztandarowy cykl o pewnym młodzieńcu ;)

Bardzo dobra!!!
Conor przychodzi na świat w spadającym balonie. Gdy trochę podrósł zaprzyjaźnił się z księżniczką Królestwa Wysp Salte (w którym mieszkał). Król przydzielił mu specjalnego nauczyciela, który uczył go różnych rzeczy związanych z lataniem - jego pasją. Po pewnym czasie zostaje wrobiony w zabójstwo króla przez marszałka Bonvilana. Za karę trafia do kopalni diamentów. Udaję mu się z niej uciec. Postanawia zrobić maszynę do latania i uratować swoich rodziców i księżniczkę od śmierci z rąk Bonvilana.
Wciągająca książka pełna akcji!!!

Bardzo dobra!!!

Colfera stać na dużo więcej. Albo to ja jestem za stara, bo wyłapuję wszystkie banały historii, a tych jest tutaj sporo.

• Przygodowe
  • Eoin Colfer