pesymizm, romantyzm, wiara
Arek

Pierwsze wydanie w serii wielkiego dramatu romantycznego poety, publikowane w 200 rocznicę jego urodzin. "Horsztyński" jest arcydziełem. To dramat fascynujący i porażający, szczytowe arcydzieło pesymizmu i daleka zapowiedź mistycznej fazy twórczości, dzieło bluźniercze i zawierające głębokie intuicje metafizyczne, tekst o utracie wiary i o poszukiwaniu własnej tożsamości, o odkrywaniu głębin,...

"Horsztyński" jest arcydziełem. To dramat fascynujący i porażający, szczytowe arcydzieło pesymizmu i daleka zapowiedź mistycznej fazy twórczości, dzieło bluźniercze i zawierające głębokie intuicje metafizyczne, tekst o utracie wiary i o poszukiwaniu własnej tożsamości, o odkrywaniu głębin, ja.
Jarosław Ławski, Wstęp

książek: 1955
kryptonite | 2012-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2012

Jest to dość niezwykły dramat. Dlaczego? Nie dość, że pisany prozą, to i jeszcze Słowacki na samym początku nie umieścił, czy mamy do czynienia z tragedią, czy z komedią. Jeszcze bardziej poruszająca jest postać głównego bohatera - mam na myśli Szczęsnego, a nie Horsztyńskiego:-).

książek: 1908
Magda | 2011-05-06

Moim skromnym zdaniem jest to najlepszy dramat Słowackiego.Polecam gorąco!

Izabela Jasińska | 2017-05-08
Na półkach: Przeczytane, 2017