Cyrk, Dzieci, Walka, Cierpienie
Arek

Nowela opowiada o losie dwóch dzieci wykorzystywanych i maltretowanych w cyrku, które postanawiają się temu przeciwstawić. Dzieci znają czasy kiedy było inaczej pragną dobra ale czy osiągną wolność dowiecie się czytając tą krótką i wzruszającą nowelę.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

No ta nowela niesamowicie mnie wzruszyła. Sienkiewicz znów pokazał jakie wielkie ma serce i jak piękna i wielka jest miłość. Ta miłość młodzieńca do dziewczyny dała im wolność. Mimo tego że znęcano się nad nimi w cyrku i to mogło się fatalnie skończyć, są na tyle silni że nie dają zniewolić swoich serc. Uciekają do lepszego świata, bez strachu, poniżenia, cierpienia, zniewolenia.

SłabyGracz | 2013-07-27

Przeczytałem z przyjemnością. Krótka i niewesoła nowela. Dobrze, że jej akcja ma miejsce za granicą, bo samych nowel o powstaniach czy polskiej biedocie bym nie wytrzymał. Jak ktoś ma w swoim zbiorze to może przeczytać, ale ja bym na waszym miejscu się nie spinał.

Natalia M | 2012-04-17
Na półkach: Przeczytane, 2012, Z biblioteki
Przeczytana: 17 kwietnia 2012

Nowela opowiadająca o wyzwoleniu spod ręki tyrana, które okazało się dobrą decyzją.

LifeOnMars | 2011-08-31
Przeczytana: 30 sierpnia 2011

Bardzo przerysowane wydaje mi się to opowiadanie.

olaf2009 | 2015-05-15
Przeczytana: 15 maja 2015

Bardzo nierealna i nierealistyczna.

Oskar21 | 2017-04-22
Versinn | 2017-03-24