rozwińzwiń

Dług jest dobry

Okładka książki Dług jest dobry Rafał Woś
Okładka książki Dług jest dobry
Rafał Woś Wydawnictwo: Wydawnictwo Ha!art nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
288 str. 4 godz. 48 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Ha!art
Data wydania:
2024-03-25
Data 1. wyd. pol.:
2024-03-25
Liczba stron:
288
Czas czytania
4 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788367713146
Średnia ocen

5,5 5,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,5 / 10
6 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
3
3

Na półkach:

Co za bulszit zrobiony przez rynki finansowe w interesie rynków finansowych i ich władców.
To jest najczystsza neoliberalna ortodoksja, nie żadna rewolucja. Począwszy od tego że pieniądz i mechanizmy rynkowe ulepszą społeczeństwo.
Podobną neoliberalną ortodoksją jest bitcoin, z tą różnicą że inaczej postrzega naturę pieniądza i rolę państwa, które przeszkadza rynkowi. W MMT zaś pomaga. Ale chodzi o rynek (jak to w neoliberalizmie sprzeczny- niby naturalnie doskonały, ale państwo może mu zaszkodzić lub pomóc),konkretnie o rynek finansowy, na którym wyalienowany prekariat, oderwany od ziemi i gospodarki realnej, ma zbierać ochłapy. Dług i finansjalizacja są świętymi krowami gospodarki USA od 90s. Ich faktyczna gloryfikacja spowodowała kryzysy, na których zarobiła finansjera. Cały Zielony Ład jest pomyślany jako sekurytyzacja długu - dla finansistów zyskowna, dla mas niebezpieczna. A to tylko ekonomiczne koszty. Finansjalizacja to także kryzys demograficzny i relacji - wysysa nie tylko kapitał - to samotni mężczyźni ze zdezelowanym ośrodkiem nagrody wzorują się na Rafale Zaorskim i innych spekulantach. Kopią bitcoina lub wyznają MMT - dwie strony tej samej, hehe, monety.

Zabawne, że MMT sfinansował spekulant, któremu nie podobały się wysokie podatki, ale podobało się ze Włochy się u niego zadłużą. Znalazł więc monetarną teorię pod tezę i zlecił jej twórcze makro rozwinięcie dyspozycyjnym akademikom.

Zastanawiające, że polscy promotorzy MMT z mediów społecznościowych to postacie z shadow bankingu, tego niedoregulowanego potwora co kilka lat rozbijającego nas o ścianę najbardziej ryzykownych instrumentów pochodnych. Czy polscy akademicy i "lewicowi" publicyści także są skorumpowani przez wirtualnych finansistów? Dlaczego nie domagają się choćby kontestacji niektórych instrumentów finansowych i wpływu finansowego lobby na instytucje, tylko przyjmują reguły gry lobbystów?

Dług, dźwignia, dominacja sfery finansowej nad uziemioną, a rynków terminowych nad bieżacymi - mrożące krew w żyłach zjawisko, zwłaszcza na rynku surowców. Tzw lewica kolejny raz dala sobie wmówić, technikami woke, poglądy zaprojektowane dla niej w Davos i na Wall Street. Niestety polski bank centralny dal się wmanewrować w narzędzia stosowane przez FED i EBC, tych antyglobalistów i nieortodoksyjnych nielibków. XD.

Co za bulszit zrobiony przez rynki finansowe w interesie rynków finansowych i ich władców.
To jest najczystsza neoliberalna ortodoksja, nie żadna rewolucja. Począwszy od tego że pieniądz i mechanizmy rynkowe ulepszą społeczeństwo.
Podobną neoliberalną ortodoksją jest bitcoin, z tą różnicą że inaczej postrzega naturę pieniądza i rolę państwa, które przeszkadza rynkowi. W...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    15
  • Przeczytane
    7
  • Teraz czytam
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Dług jest dobry


Podobne książki

Przeczytaj także