Jak odzyskać wewnętrzny spokój i radzić sobie we współczesnym świecie

Okładka książki Jak odzyskać wewnętrzny spokój i radzić sobie we współczesnym świecie Sarb Johal
Sarb Johal Wydawnictwo: Muza nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Muza
2024-02-15
2024-02-15

Poradnik na miarę naszych czasów

"Kiedy nauczymy się odłączać system zagrożenia, przestajemy żyć na łasce zmartwień i niepewności i nie musimy funkcjonować tak, jakby nasze życie było nieustannie zagrożone." ❤️

Spokój.
Czym jest dla Ciebie?
W czasach, gdy stres towarzyszy Nam niemal cały czas, uczucie spokoju wydaje się być nieosiągalne.
Czy można w takim razie nauczyć się funkcjonować w niepewnych czasach?
Czy można stać się odpornym, gdy wokół tyle sie dzieje?
Odpowiedź brzmi: tak!
Pamiętaj, że postawy zawsze można zmienić, umiejętności nabyć, a odporność jest ciągłym procesem.
Naszymi działaniami kieruje współczulny układ nerwowy, który odpowiedzialny jest za mechanizm "walcz lub uciekaj". Pierwotnie wykorzystywany był dosłownie do ochrony naszego życia. W obecnych czasach, gdy różnego rodzaju stresory wciąż go aktywują, doprowadza Nas do przewlekłego stresu. Można go jednak wyciszyć za sprawą przywspółczulnego układu nerwowego, który Nas uspokaja.
W jaki sposób? Najprostrzy z możliwych, czyli oddychając przeponą.
Już kilka głębokich wdechów jest w stanie zmniejszyć szybkość bicia naszego serca.
Wiele zależy od naszego podejścia do życia.
Skupmy się więc na aspektach, na które mamy realny wpływ, a te których nie możemy kontrolować, po prostu zaakceptujmy.
Doceńmy siebie.
Pozwólmy sobie na przyjemności.
Skupmy się na tym, co mamy, a nie na tym, czego nam brakuje.
Wyjdźmy z pułapki porównywania się.
Przyznawajmy się do porażek.
Uczmy się na błędach.
I po prostu.. idźmy dalej.

Jeśli szukacie poradnika, który poruszy wiele aspektów wywołujących w Nas niepokój to ta książka jest właśnie dla Was.
Ja, chyba spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Nie mniej, znalazłam tam wiele ciekawych informacji. Polecam, szczególnie dla kogoś, kto dopiero zaczyna czytać książki o tej tematyce.

Spokój.
Czym jest dla Ciebie?
Czy można w takim razie nauczyć się funkcjonować w niepewnych...

Stres w moim życiu jest dość częstym gościem a u ciebie?

W książce "Jak odzyskać wewnętrzny spokój i radzić sobie we współczesnym świecie" Sarb Johal pokazuje jak radzić sobie ze stresem, sytuacjami na które nie mamy wpływu i pokazuje jak życie zmieniło się podczas pandemii. Na szczęście ten okres jest już za nami jednak skutki które wywołał zostały do dziś i musimy umieć sobie z tym radzić. Często też bierzemy na siebie za dużo zadań i chcemy zrobić wszystko najlepiej na już! To jest błędem bo powinniśmy skupić się na jednej rzeczy a nie brać za dużo na siebie. Autor zwraca uwagę również do porównywania się do innych, naszą tendencją jest umniejszanie sobie a tak nie powinno być, media społecznościowe bardzo często zakrzywiają rzeczywistość, my nie myślimy o tym na co dzień i wpadamy wir porównywania się przez co poziom stresu rośnie.

Poradnik napisany jest prostym językiem i w zrozumiały sposób, porusza wiele tematów które zakucają nam spokojne życie. Cieszę się że mogłam po niego sięgnąć i przypomnieć sobie o kilku ważnych kwestiach o których wiedziałam ale zostały zapchane na boczny tor.

Znajdziesz tutaj dużo ćwiczeń które umieszczone są w każdym rozdzielę więc jeśli jakiś temat dotyka ciebie bardziej można skorzystać zadań i przeanalizować swój problem. Jeśli masz dużo stresu w swoim życiu, nie radzisz sobie w stresujących sytuacjach to ta pozycja będzie dla ciebie idealna.

Stres w moim życiu jest dość częstym gościem a u ciebie?

Dawno już nie spotkałam człowieka, który by powiedział "no ja to sobie żyję tak o! na spokojnie!" - bez stresu, bez ciągłego biegu, bez zmartwień. No muszę się Wam przyznać, że ja jestem całe życie w biegu... i na diecie ;)

"Jak odzyskać wewnętrzny spokój" to lekki poradnik, w którym autor dzieli się prostymi sposobami na radzenie sobie z lękiem i niepokojem w trudnych chwilach w życiu. Pokazuje jak wdrażać służące nam praktyki, trenować empatię i zdrowy dystans do tego, na co wpływu nie mamy.

Książka jest napisana fajnym, lekkim stylem. Sarb Johal podsuwa nam narzędzia, które pomogą w wielu stresujących sytuacjach, a jak wszyscy wiemy stres potrafi nas nieźle wykańczać.
Polecam!

A u Was jak tam? stresik wygrywa czy może luzik arbuzik? coco jumbo i do przodu!

Masz czasem wrażenie, że rzeczywistość Cię przerasta? Nie jesteś w tym sam/sama. Ostatni okres, szczególnie ten czas, kiedy nasze życie zostało przewrócone do góry nogami przez pandemię, był wyjątkowo ciężki i sprawił, że niepokój i lęk przed stabilnością zamieszkały w naszych sercach na stałe. Wypalenie, nerwice, stany lękowe stały się niemal plagą, a swój początek większość z nich miała właśnie w pozornie nieszkodliwym, lecz przecież chronicznym stresie. Jak go załagodzić, uodpornić się na zaskakujące, niepokojące sytuacje i nabrać większego dystansu do nieobliczalności losu? Z pomocą przybywa fenomenalna pozycja „Jak odzyskać wewnętrzny spokój i radzić sobie we współczesnym świecie”!

Czasami sięgamy po poradnik i czujemy, że to książka napisana bezpośrednio dla nas i o nas. Tak właśnie było w tym wypadku, choć z drugiej strony mam świadomość, że takich osób jak ja, zagubionych w chaosie życia, przewrażliwionych, a na dodatek starających się za wszelką cenę sprawować kontrolę, jest naprawdę mnóstwo. Niby wiemy, że ten ciągły stres nas powolnie wyniszcza, a jednak ślepo dalej brniemy w te błędne koło i nie umiemy się z niego wyrwać.

Ta niezwykła książka jest niczym pomocna dłoń, czuły uścisk przyjaciela. Nie tylko działa jak balsam na duszę, ale także w przystępny sposób prezentuje, jak radzić sobie z wewnętrznym rozedrganiem, z permanentnym zmęczeniem i przygnębieniem. Znajdziemy tu sprawdzone sposoby, na to, by odzyskać wewnętrzny spokój i naturalnie podnieść poziom energii. Co ważne, funduje także genialny trening elastyczności, dzięki któremu łatwiej nam będzie się dostosowywać do stale zmieniającej się, nieprzewidywalnej rzeczywistości.

„Jak odzyskać wewnętrzny spokój i radzić sobie we współczesnym świecie” to niezwykle wartościowa pozycja, po którą powinien sięgnąć absolutnie każdy! Sarb Johal prowadzi czytelnika krok po kroku ku uzdrowieniu i zrównoważonemu życiu, podsuwa mu cenne narzędzia, które pomogą w wielu codziennych nerwowych sytuacjach, ucząc go tym samym rezygnacji z próby kontroli nad rzeczami, które są od niego niezależne. Osobiście, jestem absolutnie zachwycona i polecam książkę z całego serca!

Przychodzę do Was z recenzją najnowszego poradnika od wydawnictwa Muza pod tytułem "Jak odzyskać wewnętrzny spokój i radzić sobie we współczesnym świecie" Sarb Johal. Żyjemy w czasach gdzie wszyscy gdzieś pędzą. Brakuje nam na wszystko czasu i czasami po prostu mamy dość. Autor książki to brytyjski psycholog kliniczny, który na podstawie swojej wieloletniej pracy podsuwa nam narzędzia, które pozwolą przetrwać nam w tej codziennej gonitwie. Krok po kroku przeprowadzają nas przez trudy dnia codziennego. Pomaga przetrwać a raczej przepracować kryzysy i wrócić do równowagi. Każdy rozdział to osobno opisany temat wraz z ćwiczeniami i przykładami jak je rozwiązać. Ta książka pozwala poukładać sobie w głowie, dlatego czytamy ją powoli by mieć czas na zaproponowane ćwiczenia.

W dzisiejszym świecie tak trudno o spokój. O taki prawdziwy wewnętrzny spokój. Natłok myśli, piętrzące się problemy, skomplikowane relacje z ludźmi, nie do końca wyjaśnione sytuacje w pracy, to wszystko sprawia, że coraz trudniej nam zachować spokój i równowagę w życiu. Stres, zdenerwowanie potrafi nieźle namieszać w życiu, ale przede wszystkim zdrowotnie. To, jakie skutki pozostawia w naszym organizmie brak spokoju, wieczny stres i pogoń nie jest dobre. Ba, bardzo negatywne skutki możemy odnieść i odniesiemy. Wcześniej czy później, ale to się stanie.

I w tym momencie napiszę Wam o powyższej pozycji. Książka, która pozwala się zatrzymać i zastanowić, co zrobić, żeby zmniejszyć udział stresu w naszym życiu, a nawet bym się pokusiła o stwierdzenie, że nakłania nas do znalezienia zajęcia, dzięki któremu odetchniemy i dzięki któremu uspokoimy skołatane nerwy.

Jest to poradnik, który czyta się lekko. Można w nim znaleźć porady, które każdy z nas może wprowadzić z marszu w swoje życie, a czy nie o to chodzi? Najprostsze rozwiązania często bywają najskuteczniejsze.

Plusem "Jak odzyskać wewnętrzny spokój" jest to, że nie musimy czytać książki rozdział po rozdziale, a wybierać sobie, od czego zaczniemy, ponieważ każda część zaczyna się od wprowadzenia.

Pozycja do której będę wracać, do poszczególnych rozdziałów i ćwiczeń.
Dzisiejszy świat ma swoje trudności, coraz częściej kontakt jest jedynie przez internet, brakuje nam fizycznego towarzystwa i rośnie plaga samotności.
Czy da się psychicznie normalnie funkcjonować i znaleźć pozytywne okruchy, by nie popaść w depresję.
Sama borykam się z samotnością, problemami w pracy i nie pewnością, brakiem sił, by podjąć naukę nowych rzeczy i ogromnym strachem i lękami.

Pozycja do której będę wracać, do poszczególnych rozdziałów i ćwiczeń.
Sama borykam się z samotnością, problemami w pracy...

Jest to lekki i przyjemny poradnik, dający proste do wprowadzenia w życie rady, które mają pomóc nam radzić sobie z codziennymi obowiązkami, zachować zdrowie psychiczne i emocjonalne, utrzymać kontakty międzyludzkie i dobre samopoczucie.

Książka zaczepia o okres pademii, znajdziemy tu więc garść porad jak radzić sobie w tak specyficznym okresie.
Większość rad dotyczy jednak normalnej codzienności, gdy musimy godzić pracę z wychowaniem dzieci, trudnościami finansowymi, brakiek czasu i problemami ze snem.

Rozdziały są podzielone na konkretne tematy, takie jak empat, emocje, sztuczki umysłów, dobrostan psychiczny czy podstawowa pielęgnacja.

Każdy rozdział zaczyna się od omówienia danej tematyki, pokazania sposobów na rozwiązanie problemów i przykłady konkretnych ćwiczeń do wykonania.

Możemy czytać całość lub skakać dowolnie według potrzeb.

Duży plus za prosty język, który trafi do każdego czytelnika i nie zmusza nas do sprawdzania naukowej terminologii.

Kolejny za ładne wydanie i delikatne zdobienia stron rozpoczynających rozdziały.

Większość rad dotyczy...

• Z polecenia do kupienia ...
  • Obserwowane
  • Przeczytane książki w 2024 roku
  • Samodzielne
  • Zrecenzowane

Sarb Johal Jak odzyskać wewnętrzny spokój i radzić sobie we współczesnym świecie Zobacz więcej