Kontrola umysłu metodą Silvy. Odkryj niezwykłe możliwości swojego mózgu

Okładka książki Kontrola umysłu metodą Silvy. Odkryj niezwykłe możliwości swojego mózgu Philip Miele, José Silva
Philip MieleJosé Silva Wydawnictwo: Sensus nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Sensus
2024-01-29
2024-01-29

Okładka książki Metoda Silvy w świecie biznesu José Silva, Robert B. Stone
Metoda Silvy w... José Silva, Robert ...
Okładka książki Samouzdrawianie metodą Silvy: Popularna metoda leczenia siebie i innych José Silva, Robert B. Stone
Samouzdrawiani... José Silva, Robert ...
Okładka książki Metoda Silvy w sporcie. Myśl i bądź mistrzem. Ed Bernd jr., José Silva
Metoda Silvy w... Ed Bernd jr., José ...
Okładka książki Samokontrola Umysłu Metodą Silvy Philip Miele, José Silva
Samokontrola U... Philip Miele, José ...

Książka pokazująca nam jakie niesamowite możliwości ma nasz mózg.Dzięki niej możemy nauczyć się się pracy własnego umysłu,nauczyć się zmieniać nawyki,poprawiać intuicję oraz pamięć a także kontrolować ból.Dowiadujemy się również,że samokontrola i wizualizacja umysłu wymaga poświęceń.Poznajemy także metody medytacji jak i cenne rady,dowiadujemy się że wystarczy trochę pracy i wytrwałości by nauczyć się kontroli.
Książka napisana prostym językiem, zawierającym cenne rady. Jeśli jesteście fanami książek psychologicznych to zachęcam by sięgnąć po ten tytuł. Pamiętajcie by do tej lektury podejść z otwartym umysłem.

Stwierdzenie „kontrola umysłu” może przyciągać, zaciekawiać jak i zarazem budzić ogromne obawy. Na szczęście pozycja nie dotyczy kontrolowania czyichś umysłów tylko własnego. Jeśli więc to właśnie to zagadnienie Was interesuje zapraszam do przeczytania całej recenzji oraz jeśli macie taką możliwość przeczytania fragmentu publikacji.
O czym można przeczytać w książce? O…
-medytacji,
-doskonaleniu pamięci,
-twórczym śnie,
-o tym, że słowa mają moc,
-mocy wyobraźni,
-pozazmysłowej percepcji.
Jest to ciekawa publikacja. Może nie wszystko co w niej znajdzie odbiorca będzie dla niego nowe, ale propagowanie medytacji, pisanie o stanie alfa, przedstawienie metody wykorzystującej „ekran umysłu” nie powinno nikomu zaszkodzić. Nawet jeśli wszystko to co zostało przedstawione nie pomoże w konkretnej sprawie - z zamysłem, której poprawienia czytelnik wziął się za lekturę to nie powinno to w niczym mu zaszkodzić w życiu a w czymś może pomóc. Dla mnie to wystarczy by uznać, że warto rozważyć lekturę tej książki i później przy drugim czytaniu spróbować wykonać przedstawione w niej ćwiczenia.

swiatairi.blogspot

O czym można przeczytać w książce?...

"Kontrola umysłu metodą Silvy. Odkryj niezwykłe możliwości swojego mózgu" to bardzo ciekawy poradnik, który zawiera wiele praktycznych wskazówek i ćwiczeń dotyczących medytacji i wizualizacji.
Poradnik zawiera w sobie proste ćwiczenia medytacyjne oraz wizualizacyjne, które mają na celu zwiększanie spokoju, minimalizowanie poziomu stresu, walkę z niepożądanymi nawykami, rozwijanie pewności siebie, rozwijanie kreatywność i koncentracji uwagi. Mamy tu również konkretne wskazówki, jak zdobytą z książki wiedzę zamienić w praktyczne umiejętności, które towarzyszyć nam będą w codziennym życiu. Cenię książki z zakresu psychologii, których autorami są naukowcy, mogący poprzeć swoje tezy zapleczem badawczym w poruszanej kwestii.
Jeśli lubicie temat samodoskonalenia to ten tytuł może Wam się spodobać

Poradnik "Kontrola Umysłu metodą Silvy" autorstwa José Silvy i Philipa Miele to publikacja, która obiecuje odkrycie niezwykłych możliwości umysłu oraz wprowadzenie w świat medytacji i samopomocy. To moje pierwsze spotkanie z metodą Silvy, która została stworzona przez meksykańskiego badacza Jose Silvę.
Autorzy, José Silva i Philip Miele, prezentują czytelnikowi innowacyjny program samopomocy oparty na technikach relaksacyjnych, rozwijaniu zdolności mózgu oraz zjawiskach parapsychologicznych. Książka zawiera klarowne i zrozumiałe ćwiczenia, które mają pomóc w radzeniu sobie ze stresem, zmianie niechcianych nawyków oraz wzmocnieniu pewności siebie i koncentracji. Przedstawione studia przypadku oraz fascynujące informacje na temat możliwości umysłu dodają głębi i wartości książce, co może przyciągnąć czytelników zainteresowanych rozwojem osobistym.
Po lekturze poradnika "Kontrola Umysłu metodą Silvy" mogę śmiało stwierdzić, że publikacja ta stanowi kompleksowy przewodnik dla osób poszukujących sposobów na poprawę jakości życia oraz rozwój osobisty. Choć niektóre z prezentowanych w książce technik mogą wydawać się kontrowersyjne, warto dać im szansę i samodzielnie ocenić ich skuteczność. Dla mnie osobiście, będącej zainteresowaną medytacją i badaniami nad mózgiem, lektura ta okazała się fascynującym doświadczeniem i skłoniła mnie do refleksji nad możliwościami, jakie tkwią w naszym umyśle. Polecam tę książkę wszystkim, którzy poszukują praktycznych narzędzi do samorozwoju oraz chcą zgłębić tajniki medytacji i kontroli umysłu.

Autorzy, José Silva i Philip Miele, prezentują czytelnikowi innowacyjny...

ig:@tarotwendy
Na wstępie zaznaczę, że już kiedyś miałam styczność z metodą Josa Silvy i bardzo dużo mi to rozjaśniło temat działania naszego mózgu.
Czuję, że jest to temat bezpieczny dla wszystkich, nawet dla ateistów i sceptyków, którzy nie wierzą za bardzo w duchowość, manifestacje, energię itp., najprawdopodobniej po przeczytaniu tej książki i zastosowaniu jej technik, zmienicie swoje zdanie ☺️😏😉😉

Polecam tą książkę dla wszystkich, dla początkujących i mocno zaawansowanych w rozwoju osobistym i duchowym z czystym sumieniem, bo nauki autora od dawna są bliskie mojemu sercu i dużo mi pomogły zagłębić się w siebie, nauczyć się medytacji i zrozumieć właściwie jak działa nasza "wewnętrzna technologia".

Ja sama mam w sobie takiego sceptyka, który czasami wszystko podważa, dopóki nie zrozumie co, jak i dlaczego, i dopóki sam nie spróbuje.

Tak więc patrząc na to jak dużo czasu i zaangażowania włożył autor metody w zbadanie tajemnic umysłu i opracowanie metod, dzięki którym można go kontrolować, oraz to jak naukowo Silva podchodzi do sprawy, budzi we mnie zaufanie i uspokaja mojego wewnętrznego sceptyka. A wraz z wykonywaniem proponowanych przez niego ćwiczeń, o ile zachowa się regularność i konsekwentną wytrwałość, naprawdę można łatwo wpłynąć na swoją rzeczywistość, taką jaką się chce.

Jak dla mnie 10/10

Recenzja reklamowa z @wydawnictwo_sensus

ig:@tarotwendy

Dziś chciałam Wam pokazać wyjątkową pozycję, dzięki której Wasze życie może stać się bogatsze, spokojniejsze, zdrowsze i ogólnie podsumowując bardziej satysfakcjonujące. Wszystko to można osiągnąć za pomocą nauki wykorzystywania swojego umysłu w większym zakresie oraz korzystania z niego w szczególny sposób. Medytacja, wizualizacja – marzenia na jawie oraz osiąganie stanu alfa to główne fundamenty, na jakich opiera się szkolenie w zakresie samokontroli
umysłu metodą Silvy, jakie stopniowo otwiera przed nami szersze, wręcz nieograniczone możliwości. Lepsza pamięć, skuteczna walka z otyłością, nałogiem, migrenami oraz innym bólem czy lepsza pamięć, zarówno co do informacji, jak i naszych snów. Brzmi kusząco? A to tak naprawdę dopiero początek!

Jestem absolutnie zachwycona, gdyż w tej fenomenalnej książce znalazłam rzetelnie i przystępnie wyjaśnione ćwiczenia, dzięki którym nauka medytacji czy wizualizacji stała się naprawdę łatwa i przyjemna. To nie tylko znakomity sposób na minimalizację stresu, ale także genialna metoda wpływająca na rozwój kreatywności, jak i pewności siebie. Świadomość, że można kontrolować własne sny, a także w tak łagodny sposób walczyć z rozmaitym dolegliwościami czy złymi nawykami, nie tylko nastraja optymistycznie, ale równocześnie rozpala podziw dla ludzkiego fascynującego umysłu i jego możliwości. Wierzę, że regularnie wykonywane ćwiczenia są w stanie uczynić nasze życie lepszym, dokładnie takim, o jakim marzymy.

Mamy na swoje samopoczucie i życie dużo większy wpływ niż nam się to może wydawać i ta pozycja wspaniale to udowadnia! „Kontrola umysłu metodą Silvy. Odkryj niezwykłe możliwości swojego mózgu” to wyjątkowa, niesłychanie głęboka, wartościowa i inspirująca publikacja, która zabiera czytelnika w niezapomnianą, niesłychanie angażującą podróż, z jakiej każdy wróci absolutnie odmieniony. Zapewniam, że ta wyjątkowa duchowa wyprawa sprawi, że zapragniesz przetestować możliwości swojego umysłu i odkryć życie na nowo! Polecam całym sercem!

Granice umysłu.

Ludzki umysł to fascynujące pole do popisu nie tylko dla współczesnej psychologii, ale także dla szeroko pojętej nauki. Jakie są bowiem tak naprawdę jego możliwości? I gdzie są ich granice? Już tylko te dwa pytania mogą rozpalić wyobraźnię i niepomiernie zaciekawić. Kilka dotyczących owych kwestii odpowiedzi znajdziemy w bardzo ciekawej książce pt. "Kontrola umysłu metodą Silvy. Odkryj niezwykłe możliwości swojego mózgu".

Meksykanin Jose Silva poświęcił kilkadziesiąt lat życia, aby zbadać granice możliwości umysłu człowieka. W wyniku tych badań powstał kurs trwający niespełna 50 godzin, podczas którego każdy uczestnik mógł nauczyć się panowania nad pamięcią, kontrolowania bólu czy przyspieszania leczenia. Metoda Silvy ułatwia też zmianę nawyków, jest świetnym sposobem wyostrzania szóstego zmysłu i rozwijania intuicji. Silva uczył więc, jak żyć szczęśliwiej, efektywniej i spokojniej - tu i teraz.

Lektura oparta jest na tezie, iż możliwości naszego mózgu można w pewien sposób opanować, zyskać nad nimi kontrolę, a następnie tak je skanalizować i ukierunkować, aby zwiększyć możliwości w zasadzie dowolnego obszaru życia. Założenie to jest bardzo interesujące i - trzeba przyznać - olśniewa ono głębią potencjału.

W tej książce znajdziemy proste i dobrze wyjaśnione ćwiczenia, dzięki którym nauczymy się sztuki medytacji i wizualizacji. Pomogą nam one zminimalizować stres i walczyć z niepożądanymi nawykami. Szybko dostrzeżemy u siebie większą pewność siebie, kreatywność i lepszą koncentrację uwagi. Przekonamy się też, że możemy kontrolować sny i osiągać większą satysfakcję w relacjach. Co ważniejsze: niepostrzeżenie dotrzemy do ostatniego etapu, na którym będziemy rutynowo robić to, co dla większości ludzi wydaje się niewykonalne! Poza ćwiczeniami i wskazówkami, które raz na zawsze zmieniają życie, poznamy też fascynujące studia przypadku i odkryjemy niezwykłe możliwości swojego własnego umysłu.

Czy należy temu wszystkiemu wierzyć? Na podstawie własnych doświadczeń z lekturą mogę powiedzieć, że już kilka opisanych tu prostych ćwiczeń ma działanie ożywiające i (takie odnosi się wrażenie) pobudzające szare komórki, a zatem można przyjąć, iż całość zawartych tutaj propozycji ma głęboki sens (zwłaszcza jeśli spróbowałoby się przejść pełen cykl ćwiczeniowy). Ergo? Zdecydowanie warto spróbować.

Sensus - dziękuję.

#kontrolaumysłumetodąsilvy #philipmiele #josesilva #możliwościmózgu #sensus #wydawnictwosensus #cosnaplce #czytamksiazki #dobraksiazka #bookreview #bookstagrampolska #bookstagram #instabooks #instabookspoland

Granice umysłu.

"Kontrola umysłu metodą Silvy. Odkryj niezwykłe możliwości swojego mózgu". Autorzy: José Silva, Philip Miele.

Słyszeliście kiedyś o metodzie Silvy? Josè Silva spędził kilkadziesiąt lat badając granice możliwości umysłu człowieka. Dzięki jego pracy powstał kurs, którego założeniem jest nauka panowania nad pamięcią, kontrola bólu czy przyspieszenie leczenia. Metoda Silvy zakłada również możliwość nauczenia się żyć szczęśliwiej, efektywniej i spokojnej oraz zakłada również prace nad wyostrzeniem szóstego zmysłu.

Z prezentowanej dziś książki dowiecie się m.in. jak medytować oraz jak doskonalić pamięć. Przekonacie się również, że wasze słowa mają moc. Znajdziecie tu także rozdziały dotyczące m.in. szybkiego uczenia się, mocy wyobraźni, twórczego snu czy poprawy zdrowia siłami umysłu.

Jeśli chcecie bliżej zapoznać się z metodą Silvy to koniecznie sięgnijcie po tę książkę 👍 Poradnik napisany jest prostym i zrozumiałym językiem. Myślę, że książka spodoba się każdemu kto interesuje się metodami medytacji, wizualizacji czy możliwościami ludzkiego mózgu 👍

#współpracarecenzencka

Książka "Kontrola umysłu metodą Silvy" to niezwykłe kompendium wiedzy, które przenosi czytelnika w fascynujący świat medytacji i samokontroli umysłu. Autorzy, José Silva i Philip Miele, nie tylko opisują techniki medytacyjne, ale także otwierają przed nami drzwi do niezwykłego potencjału naszego umysłu.

W dzisiejszym zabieganym świecie, poszukiwanie spokoju i wewnętrznej równowagi staje się koniecznością, a metoda Silvy staje się cennym narzędziem w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami. Książka nie tylko uczy skutecznych technik relaksacyjnych, ale również prowadzi czytelnika przez labirynt własnych myśli, pomagając osiągnąć głęboki spokój i samoświadomość.

Opowieści czytelników, którzy doświadczyli zmian dzięki praktyce medytacji, świadczą o potężnym wpływie kontrolowania umysłu na życie codzienne. Medytacja staje się nie tylko sposobem na redukcję stresu, ale także otwarciem się na bogactwo doświadczeń życiowych i zdolności naszego umysłu.

"Kontrola umysłu metodą Silvy" nie tylko inspiruje do działania, ale również dostarcza praktycznej wiedzy, jak wykorzystać potencjał naszego umysłu w różnych obszarach życia - od zdrowia po sukces w biznesie. To książka, która zmienia spojrzenie na nasz umysł i otwiera przed nami nieograniczone możliwości jego kontrolowania.

W dzisiejszym zabieganym świecie, poszukiwanie spokoju i wewnętrznej...

24 stycznia tego roku ukazała się intrygująca książka: „Kontrola umysłu metodą Silvy. Odkryj niezwykłe możliwości swojego mózgu”.
Dlaczego napisałam, że jest to pozycja intrygująca ? Ponieważ wszystkie doświadczenia związane z możliwościami umysłu są niezwykle ciekawe.
Autor, ukazuje czytelnikowi możliwości wykorzystywania swojego umysłu w szerszym aspekcie, niż ten który znamy na co dzień. Wykonując ćwiczenia z zakresu medytacji można przekazywać energię płynącą z umysłu na różne aspekty życia. Między innymi można przypominać sobie szczegółowe rzeczy z przeszłości, przyspieszyć naukę i zapamiętywanie, bądź uleczyć dolegliwości bólowe. Autor wielokrotnie podkreśla, że nasz umysł ma większe zastosowanie, niż zdajemy sobie z tego sprawę.

Aspekty teoretyczne potwierdzone są badaniami naukowymi na różnorodnych grupach odbiorców, które wykorzystywały metodę Silvy w ramach projektów grupowych i sesji indywidualnych.

Jednakże w książce zostały ukazane ćwiczenia z zakresu medytacji i wizualizacji, które można wykonywać również samodzielnie, aby wejść na wyższy poziom pracy mózgu i samokontroli.

Uważam, że jest to pozycja zdecydowanie dla osób interesujących się psychologią i badaniami dotyczącymi funkcjonowania ludzkiego mózgu 🤗

• Duchowość i psychologia - chcę przeczytać
  • !Priorytet