Możesz więcej, niż myślisz

Okładka książki Możesz więcej, niż myślisz Martyna Broda, Karolina Stępień-Cach
Okładka książki Możesz więcej, niż myślisz
Martyna BrodaKarolina Stępień-Cach Wydawnictwo: Debit literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Debit
2024-01-17
2024-01-17

Możesz więcej niż myślisz" autorstwa Karoliny Stępień- Cach i Martyny Brody, to niewielka książeczka, która skrywa w sobie dużo dobra.

Dzisiaj świat ciągle gdzieś pędzi, a my próbujemy dotrzymać mu kroku. Otaczają nas w nadmiarze dane, informacje i bodźce, przez co czujemy się często zagubieni, zmęczeni, przesyceni wiadomościami i nie jest nam z tym dobrze.

"Możesz więcej niż myślisz" to świetnie skonstruowany poradnik, który zawiera odrobinę teorii, 11 kompletnych wizualizacji oraz kilka ćwiczeń wraz z miejscem na własne notatki. Książka jest bardzo ciekawa pod kątem opracowania graficznego, ponieważ kierowana jest do młodzieży. Może być przewodnikiem dla rodziców, nauczycieli i wychowawców, sportowców, ale i skarbnicą pomysłów dla nastolatka, który potrzebując wyciszenia, resetu czy odpoczynku będzie mógł sam sięgnąć po ulubione wizualizacje. Dzięki wizualizacjom, które czerpią z technik relaksacyjnych możemy poprawić koncentrację, opanować złość, stres, złagodzić napięcia, zrelaksować się, wyciszyć i dobrze wypocząć.

Wizualizacje zamieszczone w tej książce bardzo często odsyłają do świata spokojnego, do więzi z naturą, do tego, co pierwotnie jest człowiekowi znane i dla niego dobre. Dla mnie rewelacyjnym uzupełnieniem książki są nagrania do przeprowadzania wizualizacji, do których dostęp otrzymujemy po zeskanowaniu kodu QR zamieszczonego na tyle okładki. Spokojny głos i stonowana muzyka sprawiły, że o wiele łatwiej i mocniej weszłam w daną wizualizację niż wtedy, gdy czytałam ją sama.

Książka "Możesz więcej niż myślisz" była dla mnie ciekawym wstępem do tematu, a do nagrań będę często wracała z przyjemnością.

Książka adresowana jest do czytelników w wieku +12, dzieci młodsze również mogą spróbować samych wizualizacji, ponieważ krótkie (3-5minutowe) nagrania będą odpowiednie nawet dla dziesięciolatka.

"Możesz więcej...

Przeczytałem bardzo wiele książek o mentalnej stronie sportu m.in. "Łukasz Piszczek mentalność sportowca ", "Tim S. Grover Nieustępliwy" czy "Mentalność Mamby. Jak zwyciężać." W tych książkach mogłem się jedynie zainspirować etyką pracy tych sportowców, jednakże nie znalazłem żadnych metod, które pomogłyby mi zmniejszyć chociażby stres czy niepokój przed danym wyzwaniem. Natomiast w książce pt. Możesz więcej niż myślisz poza wizualizacjami i metodami na stres, niepokój oraz technikami na lepszą koncentrację można znaleźć również wizualizację np. na lepszy sen oraz
na radzenie sobie z myślami "Co inni sobie pomyślą ". Książka jest oparta w głównej mierze na wizualizacjach, które moim zdaniem są bardzo skuteczne. Dużym atrybutem jest również to, że po zeskanowaniu kodu qr można tych wizualizacji wysłuchać (nie sprawdzałem tego jeszcze ).
Niemniej jednak tak jak wspominałem we wstępie tę książkę spośród innych wyróżnia to, że posiada bardzo dużo skutecznych technik i praktycznych metod, których nie znalazłem w innych książkach dot. przygotowania mentalnego.
Naprawę polecam !!!

Egzaminy? Zawody? Trudne sytuacje w życiu codziennym? Stres może mobilizować, jednak w naszym życiu jest go coraz więcej, często za dużo. Młodzież ma dużo mniejszą niż dorośli tolerancję na trudne sytuacje, których doświadcza.

'Możesz więcej niż myślisz. Jak opanować stres i czuć się lepiej w szkole i w życiu' to książka głównie dla młodzieży i sportowców.
Okres szkolny powinien być czasem odkrywania siebie i nawiązywania przyjaźni, a często jest pełen napięcia, które utrudnia oddawanie się pasji i przyjemności.
Dzięki metodom zawartym w książce możemy między innymi lepiej zarządzać stresem i relaksować się, łatwiej się koncentrować czy osiągać to, co do tej pory wydawało nam się niemożliwe. W książce znajdziemy wizualizacje, relaksacje i ćwiczenia oddechowe, autocoaching, instrukcje i wskazówki, pigułki wiedzy, kotwice mentalne oraz osobiste komentarze.
Na końcu książki dołączony jest kod QR, który jest nagraniami wizualizacji do wysłuchania.
Najlepiej stosować się do metod z książki regularnie, kiedy nie jest się jeszcze w kryzysie.
Książka sprawdzi się także w rękach rodziców i nauczycieli, aby poprowadzić młodzież przez wybrane ćwiczenia i wizualizacje, aby wspomóc ją w rozwoju.

Okres szkolny...

• Popularnonaukowe
  • Samodzielne
  • Do biblioteki
  • Dla Mateusza

Dodaj cytat z książki Możesz więcej, niż myślisz