Jesteś kimś wyjątkowym 3. Relaksacje dla (nieco) młodszych dzieci

Okładka książki Jesteś kimś wyjątkowym 3. Relaksacje dla (nieco) młodszych dzieci Martyna Broda
Martyna Broda Wydawnictwo: Mamania opowieści dla młodszych dzieci
48 str. 48 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Mamania
2023-11-29
2023-11-29
48 min.

Okładka książki Możesz więcej, niż myślisz Martyna Broda, Karolina Stępień-Cach
Możesz więcej,... Martyna Broda, Karo...

„Relaksacje dla (nieco) młodszych dzieci” to trzecia książka z cyklu „Jesteś kimś wyjątkowym”. To zbiór cudownych wizualizacji, które wprowadzają Maluchy w świat relaksacji, wyciszania się i regulacji emocji. Pięknie, kolorowo ilustrowana, zawiera w sobie propozycje relaksacji ciała z elementami masażyków i treningu Jacobsona, a także historie, które uczą, jak odtwarzać doświadczenia w myślach - rozwijając wyobraźnię, uspokajając, redukując lęki, wzmacniając koncentrację uwagi i poczucie własnej wartości.
Na początku książki znajdziemy „Instrukcję obsługi, czyli jak najlepiej stosować wizualizacje i relaksację”, dzięki której zyskujemy 9 porad znacząco ułatwiających pracę z technikami wyciszającymi. Większość z relaksacji kończy się krótkim podsumowaniem w postaci inspiracji dla opiekunów i samych dzieciaków, które dopełnia całości, dając podpowiedzi, jak najbardziej użyteczne korzystać z relaksacji.

Obserwując dzieci przedszkolne, nie trudno zauważyć jak bardzo są przebodźcowane, ruchliwe, jak trudno im się skoncentrować chociaż na chwilę. Wydawnictwo @wydawnictwomamania przychodzi z pomocą właśnie takim dzieciom ale także ich rodzicom.
Być może znacie już pięknie wydane Relaksacje, czyli opowiadania, które pomagają osiągnąć stan głębokiego wyciszenia. Do tej pory Mamania oddała w ręce czytelników dwa wydania tych historii. Jedną, w tym jedną dla dzieci nieco starszych. Teraz mamy także wersję dla dzieci młodszych.
Wewnątrz książki znajdziemy dwie części. Pierwszą poświęconą relaksacji ciała i drugą- wizualizacje.
Każde z opowiadań zawiera instrukcję dla rodzica oraz wiele praktycznych wskazówek mówiących o tym jak najlepiej stosować wizualizacje i Relaksacje.
Autorka książki Martyna Broda, jakk trenerka biznesu , prowadzi wiele zajęć z odporności psychicznej z dorosłymi. Dzięki temu dokładnie wie, że im szybciej dziecko nauczy się relaksacji, wizualizacji i ćwiczeń oddechowych tym łatwiej będzie mu w przyszłości okiełznać emocje I dokonywać samoregulacji.
Polecam Relaksacje zarówno rodzicom jak również różnym pedagogom, opiekunom, nauczycielom. Warto przyjrzeć im się bliżej. Mają moc.

Po raz kolejny mam okazję przekonać się, jak wiele dobra może dać książka. Czy raczej ile można osiągnąć z jej pomocą.

Dzieci w swoim dorastaniu mierzą się z wieloma różnymi problemami, mniejszymi i większymi. Wywołują one przeróżne emocje, z którymi mogą sobie nie radzić. A często sytuacje te wpływają także na rodziców, dokładając im trudności.

Jak wiemy ważne jest rozmawianie z dziećmi, omawianie trudnych sytuacji. A co powiecie na wyobrażanie sobie ich? Na przepracowanie w domowym zaciszu, w spokoju?

Pomocne tutaj będą relaksacje i wizualizacje. W książce autorstwa Martyny Brody znajdziemy wiele sposobów na wsparcie maluchów. A mogę śmiało napisać, że pomogą także rodzicom w odprężeniu się, złapaniu oddechu.

To książka do pracy z maluchami. Zawiera piękne opisy, które poruszają dziecięcą wyobraźnię, zabierają w podróż, gdzie może wydarzyć się wszystko czego tylko dziecko pragnie.

Podzielona została na dwie części. W pierwszej znajdują się trzy relaksacje ciała a w drugiej 13 wizualizacji. Moja ulubiona to "Supermoc odwagi" bo syna czeka wydarzenie, którego bardzo się boi a tu podany jest ciekawy sposób na oswojenie się z nim.

Wizualizacje zawierają także parę słów do rodziców bądź do dzieci, będących dodatkową pomocą w trudnościach.

Jest także opisana opcja do zasypiania, a więc zakończenie danej wizualizacji w sytuacji, gdy wykonujemy je wieczorem, tuż przed spaniem.

Przyznaję, że to niezwykle wyciszające i odprężające historie, pozwalające przywrócić równowagę przebodźcowanemu dziecku (i rodzicowi).

"Zamknij oczy, wyobraź sobie..."

Jak wiemy ważne jest...

Dodaj cytat z książki Jesteś kimś wyjątkowym 3. Relaksacje dla (nieco) młodszych dzieci