Tabor do Vaccarès

1994-01-01
1994-01-01
Jarosław Kotarski
kryminał sensacja

Kolejny sentymentalny powrót do książki przeczytanej wiele lat temu.
Nadal czyta się ją płynnie i szybko, ale jednak rozczarowanie. Nazbyt naiwna, nazbyt powierzchowna, za mało trzyma w napięciu.

Kolejny sentymentalny powrót do książki przeczytanej wiele lat temu.

Powieść sensacyjna utrzymała mnie w napięciu do końca,mi się podobała to było rewelacyjne.
Zachwycona jestem z zaciekawieniem czytałam tą niezłą książkę.

Zachwycona jestem z zaciekawieniem czytałam tą niezłą książkę.

Powieść z czasów gdy czarne charaktery mogły być przedstawicielami mniejszości etnicznych, ich określenie wynikało z języka potocznego i nikt się na to nie zżymał, a dziewczyna prowadząca Rolls-Royce'a była kierowcą nie kierowczynią. Przeciętnie interesująca, mało prawdopodobna akcja, pozwala na określenie tej powieści jako nostalgicznej ramotki. I jeszcze to nieszczęśliwe zakończenie, ech... Dla miłośników takich klimatów.

Pan macLen trafia po tej książce na moją czarną listę autorów którzy chcą zanudzić czytelnika na śmierć. W dodatku książka jest szkodliwa ponieważ szerzy uprzedzenia wobec Romów. A już się ucieszyłam jak na samym początku pojawili się Cyganie... niestety poza stereotypowym 'wróżeniem' autor nic nie miał do przekazania z ich kultury. Ta mniejszość etniczna, przez stulecia prześladowana i do dziś zmagająca się z wykluczeniem, nietolerancją i przemocą posłużyła autorowi tylko i wyłącznie do zrobienia z nich czarnego charakteru. Żenada. Po co takie książki pisać? Ani z tego nie ma rozrywki, ani pożytku.

Zimnowojenny thriller szpiegowski w egzotycznym anturażu. Książka zwarta którą mimo wielu lat na karku dobrze się czyta. W dodatku na końcu miły twist fabularny który z pewnością potrafi zaskoczyć.

Super książka, warta przeczytania przez każdego miłośnika książek sensacyjnych. Jak zwykle zwięzły, oryginalny i zaskakujący MacLean.

Fakt, książkę czyta się szybko, ale to jeden z niewielu plusów. W mojej opinii historia nie zaskakująca i nie wciągająca, bohaterowie nie przekonywujący.

Szybko się czyta i równie szybko zapomina. Cygański zjazd na południu Francji. Cyganie to czy bandyci ? Jedna z mniej udanych powieści MacLeana.

Szybka książką na kilka dni...

Szybka książką na kilka dni...

Na półkach: , , , , , , , ,

Ruszamy śladem przemierzających Europę Cyganów, którzy mają wiele do ukrycia.
Poczytać można, ale bez większych rewelacji.

Ruszamy śladem przemierzających Europę Cyganów, którzy mają wiele do ukrycia.
Poczytać można, ale bez większych rewelacji.

• Sensacja
  • Kryminał