Tabor do Vaccares

Caravan to Vaccars
83-7082-944-9
cyganie, święto, francja, miasteczko,
artemis

Doroczne święto cygańskie w Saintes-Maries, miasteczku na południu Francji, ściąga Cyganów z całej Europy, o także licznych turystów. Bogaty próżniak, dwie śliczne dziewczyny oraz ekscentryczny książę-słynny badacz folkloru cygańskiego-szybko przekonują się, że obchody ku czci patronki Sary nie są jedynym powodem przyjazdu taboru z Europy Wschodniej. Sytuacja nagle komplikuje się...

wiejskifilozof | 2014-01-13

Król dobrej sensacji.Tak mówi się o MacLenie,czy słusznie.Uważam,że tak.Tabor do Vaccares to książka którą czyta się szybko.A na długo zapamiętuje.Akcja toczy się w malowniczych teren południowej Francji.Autor zabiera czytelnika w świat cyganów,pewnego tajemniczego mężczyzny.Oficjalnie milionera-nieroba.Mamy też piękne kobiety.Pewnego księcia-smakosza.
W tej książce mamy dużo, ba nawet bardzo dużo akcji.Opisy zwyczajów cyganów,tryb życia ludzi we Francji w roku 1970.
Klimat książki nastraja pozytywnie pobudza wyobraźnię i po prostu chcę się więcej.

Dariusz | 2014-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

Cyganie zza żelaznej kurtyny przemycali coś przez granicę przy okazji pielgrzymek tą zagadkę musiał rozwiązać eks oficer wywiadu wojskowego Bowman . Cyganie są zdolni do usunięcia wszystkich wścibskich ludzi z drogi . Żelazna kurtyna podział świata i wyścig zbrojeniowy i duża kasa za zdobycie technologii broni nuklearnej zadecydować i skusiło cyganów do podjęcia zlecenia od chińczyków . Książkę szybko się czyta, ukazuje kolejny stereotyp cyganie i ich tabory razem się trzymają i są zdolni do wszystkiego za pieniądze. Dobra i ciekawa książka szybkie zwroty akcji . Fajne książki pisał Maclean nie bawił się długie męczące opisy okolic, przyrody i ludzi i to właśnie podoba mi się w jego książkach

marchewa79 | 2016-03-20
Przeczytana: 2004 rok

Zimnowojenny thriller szpiegowski w egzotycznym anturażu. Książka zwarta którą mimo wielu lat na karku dobrze się czyta. W dodatku na końcu miły twist fabularny który z pewnością potrafi zaskoczyć.

Michał | 2011-01-28
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 28 stycznia 2011

Cyganie całego świata zjeżdżają się na wielkie święto, ku czci świętej patronki. Wśród nich jednak znajdują się nie tylko pokojowo nastawieni osobnicy, ale także bandyci.
Czy ciekawość Bowmana doprowadzi go do śmierci? Jaką rolę w spisku odgrywa Cecily?
Odpowiedź na pytania poznamy dopiero na końcu książki.

Intryga zarysowana jest wspaniale i jak na mistrza przyznało jest konkretnie zakręcona. Właściwe wyjaśnienie motywów i pracodawców poszczególnych postaci poznamy dopiero pod koniec fabuły.
Książka trzyma nas w napięciu przez wszystkie swoje strony, właściwie jej jedyny minus to, to, że jest dość krótka. W czasie wieczoru przebrnąłem przez jakieś 3/4 powieści.
Nie zmienia to jednak tego, że jest to cudowne dzieło i warte przeczytania przez każdego fana sensacji :-)

rik404 | 2016-05-08
Przeczytana: 08 maja 2016

Super książka, warta przeczytania przez każdego miłośnika książek sensacyjnych. Jak zwykle zwięzły, oryginalny i zaskakujący MacLean.

Rafalski | 2016-05-09

Fakt, książkę czyta się szybko, ale to jeden z niewielu plusów. W mojej opinii historia nie zaskakująca i nie wciągająca, bohaterowie nie przekonywujący.

Fillon | 2012-12-25
Przeczytana: 24 grudnia 2012

Świetne, świetne i jeszcze raz świetne, do końca akcja trzymała w napięciu, a ostatnie kilka stron zmiażdżyło.

Juzwa | 2013-12-26
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Super akcja od pierwszej strony książki

archiwista_cyklista | 2014-03-22

Oridżinal werszin in Szkotland.

namolny | 2016-11-28