Tabor do Vaccares

Caravan to Vaccars
83-7082-944-9
cyganie, święto, francja, miasteczko,
artemis

Doroczne święto cygańskie w Saintes-Maries, miasteczku na południu Francji, ściąga Cyganów z całej Europy, o także licznych turystów. Bogaty próżniak, dwie śliczne dziewczyny oraz ekscentryczny książę-słynny badacz folkloru cygańskiego-szybko przekonują się, że obchody ku czci patronki Sary nie są jedynym powodem przyjazdu taboru z Europy Wschodniej. Sytuacja nagle komplikuje się...

Ruszamy śladem przemierzających Europę Cyganów, którzy mają wiele do ukrycia.
Poczytać można, ale bez większych rewelacji.

jarekcichosz | 2017-01-17
Przeczytana: 19 stycznia 2017

Szybka książką na kilka dni...

Roman Dłużniewski | 2016-12-03

Szybko się czyta i równie szybko zapomina. Cygański zjazd na południu Francji. Cyganie to czy bandyci ? Jedna z mniej udanych powieści MacLeana.

Rafalski | 2016-05-09

Fakt, książkę czyta się szybko, ale to jeden z niewielu plusów. W mojej opinii historia nie zaskakująca i nie wciągająca, bohaterowie nie przekonywujący.

rik404 | 2016-05-08
Przeczytana: 08 maja 2016

Super książka, warta przeczytania przez każdego miłośnika książek sensacyjnych. Jak zwykle zwięzły, oryginalny i zaskakujący MacLean.

marchewa79 | 2016-03-20
Przeczytana: 2004 rok

Zimnowojenny thriller szpiegowski w egzotycznym anturażu. Książka zwarta którą mimo wielu lat na karku dobrze się czyta. W dodatku na końcu miły twist fabularny który z pewnością potrafi zaskoczyć.

Dariusz | 2014-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

Cyganie zza żelaznej kurtyny przemycali coś przez granicę przy okazji pielgrzymek tą zagadkę musiał rozwiązać eks oficer wywiadu wojskowego Bowman . Cyganie są zdolni do usunięcia wszystkich wścibskich ludzi z drogi . Żelazna kurtyna podział świata i wyścig zbrojeniowy i duża kasa za zdobycie technologii broni nuklearnej zadecydować i skusiło cyganów do podjęcia zlecenia od chińczyków . Książkę szybko się czyta, ukazuje kolejny stereotyp cyganie i ich tabory razem się trzymają i są zdolni do wszystkiego za pieniądze. Dobra i ciekawa książka szybkie zwroty akcji . Fajne książki pisał Maclean nie bawił się długie męczące opisy okolic, przyrody i ludzi i to właśnie podoba mi się w jego książkach

archiwista_cyklista | 2014-03-22

Oridżinal werszin in Szkotland.

czytamcałyczas | 2014-01-13

Król dobrej sensacji.Tak mówi się o MacLenie,czy słusznie.Uważam,że tak.Tabor do Vaccares to książka którą czyta się szybko.A na długo zapamiętuje.Akcja toczy się w malowniczych teren południowej Francji.Autor zabiera czytelnika w świat cyganów,pewnego tajemniczego mężczyzny.Oficjalnie milionera-nieroba.Mamy też piękne kobiety.Pewnego księcia-smakosza.
W tej książce mamy dużo, ba nawet bardzo dużo akcji.Opisy zwyczajów cyganów,tryb życia ludzi we Francji w roku 1970.
Klimat książki nastraja pozytywnie pobudza wyobraźnię i po prostu chcę się więcej.

Juzwa | 2013-12-26
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Super akcja od pierwszej strony książki