Zaginiona para

Okładka książki Zaginiona para Andrzej Maleszka
Okładka książki Zaginiona para
Andrzej Maleszka Wydawnictwo: Znak Cykl: Magiczne drzewo (tom 13) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Magiczne drzewo (tom 13)
Znak
2023-11-01
2023-11-01

Co byście zrobili mając magiczny przedmiot, dzięki któremu moglibyście spełnić swoje marzenia? Zobaczcie jak wykorzystają go bohaterowie dzisiejszej książki.

„Magiczne Drzewo. Zaginiona para” Andrzeja Maleszki to już 13 tom serii, która ukazuje się nakładem Wydawnictwa Znak Emotikon. Muszę przyznać, że to moje pierwsze spotkanie z tym cyklem, choć poprzednie tomy widziałam nie raz i nie dwa. Główni bohaterowie - Gabi, Kuki i Blubek - dowiadują się, że ich szkoła zostanie wyburzona. Postanawiają ją uratować. Pomaga im w tym gadający pies - Budyń. Znajdują magiczny przedmiot, który ma im ułatwić zadanie. Czy za sprawą niebieskiego buta uda się im zdobyć 20 milionów złotych i uratować szkołę? Ów but spełnia życzenia osoby, która go włoży. Jednak nie myślcie, że jest tak łatwo - zaklęcie działa jedynie przez pół godziny, a to samo życzenie można powtórzyć po upływie doby. Co więcej - trzeba być przy tym precyzyjnym. Aby wykorzystać w pełni potencjał magicznego przedmiotu konieczne jest znalezienie drugiego buta - tylko w parze niebieskie buty mogą zdziałać cuda.

Poszukiwaniom drugiego magicznego przedmiotu towarzyszą niesamowite przygody, które często są niebezpieczne. Nasi bohaterowie zmierzą się między innymi ze złodziejami, którzy są w posiadaniu drugiego niebieskiego buta. Wylądują na nieco dziwnej wyspie, wyczarują statek, jedno z dzieci weźmie udział w maratonie, zmierzą się z olbrzymim Łowcą. A to tylko część ich przygód.

Akcja książki jest niezwykle dynamiczna, dzieje się tu naprawdę sporo i nie sposób się nudzić. Jednak wspaniałe przygody doprawione porcją magii działającej na wyobraźnię czytelnika, to nie jedyny atut tej książki. Autor pokazuje, że bohaterowie tak jak każdy z nas popełniają błędy i starają się je naprawiać, radzą sobie w różnych sytuacjach, nie poddają się, szukają rozwiązań i przede wszystkim współpracują.

Nie znacie poprzednich tomów? Nie martwcie się - każdy z nich można czytać niezależnie :)

Kuki, Gabi i Blubek dowiadują się, że ich szkoła niebawem zostanie zburzona. Dzieci chcą ocalić szkołę i znajdują magiczny przedmiot. Jest nim niebieski but, który założony na nogę - spełnia wypowiedziane życzenia. Problem jednak w tym, że czar trwa 30 minut, więc przedmiot nie pozwoli ocalić szkoły. Dzieci muszą znaleźć drugi but, by w pełni użyć mocy magicznego przedmiotu.

Nie będzie to łatwe, ponieważ drugi but posiada pewna rodzina oszustów, której także zależy na posiadaniu pary magicznych butów. Dzieci walczą z olbrzymim Łowcą i wspomnianymi oszustamiz a także tworzą niesamowity statek. Następuje jednak moment, w którym głównym bohaterom może pomóc tylko mówiący pies...

Mojej 6-latce tak spodobała się ta opowieść, że postanowiłam zamówić dwie pierwsze części serii, z których pierwszą niebawem skończymy czytać i będziemy brać się za drugą. To chyba najlepsza recenzja. Poszczególne tytuły serii można czytać niezależnie - nie trzeba zapoznawać się z nimi w określonej kolejności.

My bardzo polecamy!

Magiczne drzewo, to seria przygód paczki przyjaciół, którzy razem wykonują tajemniczą misję. Na podstawie ich przygód powstał cykl filmowy nagrodzony za wyobraźnię, mądrość i humor.

Zaginiona para to 13 część serii. Tym razem bohaterowie ratują swoją szkołę, która ma zniknąć z powierzchni ziemi. Taka polityka. Buldożery już stoją i czekają na rozkaz do wyburzenia. Dzieciaki mają niewiele czasu, aby naprawić sytuację. Odnajdują magicznego, niebieskiego buta, który spełnia życzenia. Jednak czar znika po 30 minutach. Ponownie, tego samego zaklęcia mogą użyć dopiero następnego dnia. Muszą więc kombinować. Jak zdobyć pieniądze na wykupienie szkoły? Nie jest to łatwe zadanie.
A wręcz bardzo trudne. Muszą się nieźle nagimnastykować.
Wpadną w cały szereg dziwnych sytuacji. Czasem są one groźniejsze, niż można by przypuszczać. Czy zdążą na czas?

Ta niesamowita historia pełna wrażeń, galopującej akcji, niekiedy niebezpieczna, ale z humorem, pokazuje młodym dzieciakom, jak ważna jest praca zespołowa. Tu nic nie jest dziełem przypadku. Ich umysły muszą pracować na najwyższych obrotach. Lekko nie będzie.

Córka wiele razy wstrzymywała oddech i kibicowała przyjaciołom, aby udało im się wyjść z opresji bez szwanku. Często podpowiadała im również, co mogliby zrobić w danej sytuacji. Przeżywała każde jedno zdarzenie, jakby tam była. Akcja trzyma w napięciu od pierwszej, do ostatniej strony.
Nic tylko czytać 😉

I kolejna świetna propozycja z jaką do Was przychodzę to 13 tom Magiczne Drzewo - Zaginiona para
Dzięki współpracy barterowej z wydawnictwem @znakemotikon mogę Wam zdradzić co nieco historii ✨

Jeśli czytaliście wcześniejsze tomy to wiecie ze każda cześć jest niezależna od siebie i nie trzeba czytać ich w kolejności. Jest to najbardziej rozbudowana seria dla dzieci nie tylko zbierająca nas w niesamowite podróże ale również pozwala nam wyciągać odpowiednie wnioski 🙌
Tym razem dzieciaki maja przed sobą nie lada wyzwanie 🙆muszą uratować swoją szkołę przed wyburzeniem. Żeby jednak im się to udało muszą odnaleźć magiczny przedmiot.. Niestety brakuje pary a bez niej nie ma mocy.
Maja przeboje z oszustami którzy sprzedają znikające zabawki. Walka, ucieczka 🙆paskudny troll, tajemnicza wyspa, niesamowity statek i na koniec.. Specyficzne kamienie które moze uratować tylko piesek Budyń.
Ogromnie nam się podoba ta seria, niezliczona ilość przygód, świetne pomysły dzieci które wielokrotnie ratują je z opresji. Wspaniałe miejsca, tajemnicze przedmioty i jeszcze wiecej zagadek. Wzajemne wsparcie głównych bohaterów i ich determinacja powoduje że każda z części jest równie wciągająca.
I najważniejszy przekaz nie roztrząsać tego co bylo tylko szukać rozwiązań by iść na przód 🙌
Idealne rozwinięcie akcji i świetna grafika zabiera czytelnika do świata pełnego marzeń, przygód i niesamowitej atmosfery. Jak sądzicie Budyń pomógł dzieciom na końcu?
Jestem ciekawa Waszych wrażeń po tej lekturze 🤩

Autor Andrzej Maleszka przedstawia kolejne przygody bohaterów serii. Kuki, Blubek, Gabi i Budyń dowiadują się, że ich szkoła ma zostać sprzedana i zburzona. Aby ją ocalić, muszą odnaleźć magiczny przedmiot i wyczarować pieniądze na wykupienie szkoły. Chodzi o niebieski but, który posiada niezwykłe właściwości i dzięki niemu można realizować różne pragnienia. Niestety zaklęcie działa tylko przez pół godziny, a magiczną sztuczkę można powtórzyć raz na dzień. Aby przedłużyć działanie magii, trzeba odnaleźć drugi but do pary. Niestety to zadanie okazuje się bardzo trudne, a do tego niebezpieczne. Bohaterowie przeżywają mnóstwo niesamowitych przygód i muszą walczyć z oszustami sprzedającymi znikające zabawki. Więcej na blogu: https://ksiazkizabawy.blogspot.com/2024/01/magiczne-drzewo-zaginiona-para.html

Były już buty siedmiomilowe, które gwarantowały dalekie podróże. Pantofelki Kopciuszka stały się fundamentem związku z księciem. A para pewnych kocich kozaków dodawała animuszu.

Jednak ta para niebieskich pantofli zdecydowanie może jeszcze więcej.

Tym razem Kuki, Blubek, Gabi i Budyń staną się posiadaczami kolejnego magicznego przedmiotu, a właściwie jego lewej połowy. Niebieski but posiada niezwykłe właściwości, umożliwiające realizację wszelkich marzeń, choć z pewnymi ograniczeniami.

Zaklęcie utrzymuje się przez 30 minut, a ten sam czar można powtórzyć raz na 24 godziny. Jest jednak sposób na wydłużenie trwałości magii - wystarczy odnaleźć i zdobyć brakujący but do pary. Co jednak okaże się nie tylko trudne, ale i niebezpieczne.

Kolejna część przygodowo-magicznej serii dostarczy Wam wiele frajdy i wrażeń. Odwiedzimy Portugalię, uciekniemy z siedziby złodziei, czy odbędziemy morską wyprawę. Wszystko po to aby zdobyć brakujący element pary, uratować przyjaciół lub ocalić szkołę.

Jeśli macie ochotę na przygodę, wsiadajcie do dra-kuli i w drogę 😁

Jednak ta para niebieskich pantofli zdecydowanie może jeszcze więcej.

Czy Wasze dzieciaki mają książki / serie, do których pałają szczególnym sentymentem ?

Mój 10 letni książkoholik oczywiście za mamusią, pokochał Harrego Pottera. Ale ma wielkie serducho i to nie jest jego jedyna ukochana seria. Nie wiem jak Wy, ale my jesteśmy stałymi bywalcami w Bibliotece Publicznej i od niej zaczęła się przygoda syna z serią “Magiczne drzewo”. Z początku nie przywiązywałam do tego uwagi, cieszyłam się po prostu, że czyta. Ale w końcu zaciekawiło mnie ile to ma tomów, że wciąż kolejne pojawiają się na naszych półkach. I co w niej jest takiego, że on te tomy wręcz połyka.

Tej miłości mu nie ograniczam i staram się dbać żeby miał możliwość przeczytania kolejnych części. Teraz poznał już 13 tom dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak. Kolejny tom niesamowitych przygód jakich doświadczają Kuki, Gabi i Blubek. Pięknie wydana seria w twardych oprawach, ilustrowana i mająca w sobie przeogromną dawkę porywających wydarzeń. Nie dziwię się, że syn jest od niej wręcz uzależniony.

Co czeka bohaterów tym razem ? Wyzwanie oczywiście.

Chodzą do jednej szkoły, ale wisi nad nimi ryzyko, że ich drogi się rozejdą. Niby dlaczego ? Ich szkoła ma zostać zburzona. Aby ją ocalić, potrzebują - bagatela - 20 mln dolarów. Skąd to wziąć ? Okazuje się, że można , jest nadzieja… Ale aby dosłownie , wyczarować taką kwotę, muszą odnaleźć … magiczny but. A dokładnie drugi, brakujący do pary, magiczny but.

O pomoc proszą przyjaciela, którego była okazja poznać w poprzednich tomach - Korto - mechaniczny skorpion, który…został zdeptany, więc szansę na ratunek z jego strony są niewielkie. Wręcz żadne. Jednak przyjaciel pojawia się. Początkowo w postaci hologramu, następne wskazówki podaje dzieciakom już w snach.

Szaleństwo, magia, walka z czasem. Moc przyjaźni, lojalności, zaufania.

Książka trzyma w napięciu, czuć że czas ich goni, że walczą o tę szkołę i możliwość pozostania w jednej placówce, razem. Czy im się uda ? Czy odnajdą ten drugi but ?

Przekonajcie się !

Cykl jest niezwykle popularny. Na jego podstawie powstał serial telewizyjny emitowany co prawda już lata temu. Można obejrzeć też pełnometrażowy film nakręcony w 2009 roku.

Autor, Andrzej Maleszka, jak widać, konsekwentnie tworzy kolejne tomy i niezmiennie cieszą one dużą grupę fanów tej historii. W tym nas 😀

Polecamy gorąco ten tom. Można każdy czytać niezależnie. I zdecydowanie warto poznać zarówno bohaterów jak i przeżyć wraz z nimi magiczne przygody.

Dziękujemy za egzemplarz do recenzji

Kuki, Blubek i Gabi są przyjaciółmi, którzy mają wiele przygód. Tym razem przed tą trójką nie lada wyzwanie. Ich szkoła ma zostać zburzona, a oni nie chcą do tego dopuścić. Aby udało się ją uratować, odnajdują pewien magiczny przedmiot, jednak brakuje w nim pewnego elementu, bez którego nie można użyć jego mocy. Kuki, Gabi i Blubek wyruszają na poszukiwania, a łatwe to wcale nie będzie. Olbrzymi Łowca, dziwna wyspa, spadające z nieba banknoty, znikające zabawki – to tylko nieliczne przeszkody i przygody, jakie spotkają na swojej drodze. Czy im się uda? Czy ocalą szkołę? Jakie przygody przeżyją? Co spotka ich po drodze?

Jakiś czas temu miałam przyjemność recenzowania 12 tomu z serii i pisałam wtedy, że to nasze pierwsze spotkanie z serią. Od tego czasu się to zmieniło, nie tylko poznaliśmy tom 12, ale również sięgnęliśmy po wszystkie poprzednie tomu. Jednak chciałabym zaznaczyć, że nie trzeba ich znać, aby sięgnąć po tom 13. Każdy tom można czytać oddzielnie, a na samym początku mamy krótkie streszczenie co działo się wcześniej.

Jak podobała się historia w książce? Bardzo i to zarówno Amelii, jak i Ksaweremu. Moje dzieci stwierdziły, że była bardzo wciągająca, pełna magii, przygód, zaskakujących zwrotów akcji. To jedna z tych pozycji, z którymi po prostu nie da się nudzić, a przynajmniej dla nich.

Bohaterowie ciekawi, realistyczni (chociaż ich przygody już nie do końca),a co za tym idzie dziecko może się z nimi utożsamiać.

Książka piękne zdjęcia, kadry z filmu, które przyciągają wzrok i zachęcają do czytania. Dodatkowy plus za twardą i solidną okładkę.

„Magiczne drzewo. Zaginiona para” to książka, która bardzo podobała się moim dzieciom. Spędziły z nią udany czas i z wielką przyjemnością polecają.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/12/magicznedrzewozaginionaparaznakemotikon.html

#1318 - „Magiczne drzewo. Zaginiona para” - Andrzej Maleszka - Wydawnictwo Znak Emotikon
#163/2023

"But zeskoczył z lady na ziemię. Uciekał, klucząc między nogami kupujących. SSprzedawca ścigał uciekiniera. Odpychał ludzi.
- Z drogi! - wrzeszczał. - Wynocha!"

Szkoła Kuki, Gabi i Blubka ma zostać zburzona. Bohaterowie książki pragną ją jednak ocalić.

Jak zawsze po drodze czeka na nich wiele przygód, ale też i przeszkód.

Bardzo polecam Ci nie tylko tą książkę, ale też i całą serię, którą uwielbiam czytać razem z moją Ewą. Dziękuję za nią Wydawnnictwo Znak Emotikon. <3 <3 <3

#163/2023

- Z drogi! - wrzeszczał. - Wynocha!"

Książka ma 352 strony. Swoją premierę miała dnia 01.11.2023 roku. Jest to trzynasty tom cyklu Magiczne drzewo....

To dopiero druga książka, którą przeczytałam z serii Magicznego drzewa, ale już wiem, że moim marzeniem jest przeczytać wszystkie części! Ile tu emocji i przygód to głowa mała. Autor miał najlepszy pomysł na świecie by napisać coś dla dzieci i jednocześnie dla każdego człowieka. Bohaterami są chłopcy i dziewczyna, więc każda płeć znajdzie tutaj coś dla siebie. Jak zawsze na początku mamy wprowadzenie do serii, opis drzewa i jak to się stało, że zostało podzielone na ogromną ilość kawałków z czego każdy jest niezwykle magiczny, lecz inne rzeczy z niego zrobione sprawiają, że mają zupełnie odmienne moce. Tym razem mamy ukazane jak pewni ludzie sprzedają najznakomitsze na świecie zabawki, które każde dziecko pragnie mieć. Mija jednak określony czas i sprzedający uciekają, a rzeczy które ludzie zakupili znikają. Później mamy przejście do czasu, gdzie główne postacie się uczą. Ktoś wykupił ziemię na której stoi szkoła, więc muszą szukać sobie innego miejsca do nauki. Nasi bohaterowie nie mogą się pogodzić z faktem, że zostaną rozdzieleni, dlatego radzą się magicznego przyjaciela. Tutaj domyśliłam się, że ta postać była już we wcześniejszych tomach, bo została przedstawiona pobieżnie z sugerowaniem, że znają go od dawna. Zsyłając na postacie dziwne sny, nakierowuje ich na magiczny but, który... jest tylko jeden. By całkowicie odzyskać szkołę potrzebują pary butów, ale jak je odnaleźć? Czy życzenia jakie wypowiedzą zawsze będą dobrze dobrane? A może komuś stanie się krzywda? Jak również postąpią, kiedy dojdzie do zagrożenia życia? Czy odnajdą brata buta?
Mega fantastyczna seria! Uwielbiam każdego z tych dzieciaków bez względu na to jaki ma iloraz inteligencji oraz pojemny żołądek. Tutaj non stop coś się dzieje. Podobało mi się to, że oni zawsze się siebie radzili, rzucali pomysłami i wybierali te, które będą najodpowiedniejsze do danej sytuacji. Zawsze się o siebie martwią, wspierają nawet w decyzjach, które były błędnie podjęte. Zwracają uwagę, by nie roztrząsać problemów które już się stały, tylko szukać na nie rozwiązań. Piękne pozytywne myślenie, idealne do rozwoju każdego umysłu. Do tego duży druk i ilustracje, które sprawiają, że traktujemy ich jak ludzi, nie osoby z książki. Ogromnie, naprawdę ogromnie ją polecam!

• Magiczne drzewo
  • Szukam
  • Przeczytane dzieciom
  • Wyzwanie 2025

Dodaj cytat z książki Zaginiona para