Czas robotów

Okładka książki Czas robotów Andrzej Maleszka
Nominacja w plebiscycie 2018
Okładka książki Czas robotów
Andrzej Maleszka Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Magiczne drzewo (tom 10) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Magiczne drzewo (tom 10)
Znak emotikon
2018-10-26
2018-10-26
literatura polska
Inne

*Ta opinia zawiera informacje, które mogą zostać uznane przez niektórych za spoilery*

Czytając tą książkę miałem odczucia, że była ona pisana na siłę, tylko aby dalej kontynuować serię, głównie przez zwroty akcji typu: "Idzie nam dobrze, na pewno nam się uda", coś "niespodziewanego" się dzieje. i nagle bohaterowie mają wielki problem oraz przez wprowadzenie bohatera, który w zamierzeniu miał być jakimś odświeżeniem, a okazał się w mojej opinii jednym z najbardziej irytujących w historii polskiej literatury współczesnej. Ocenę 5/10 daje tylko ze względu na sentyment do serii, którą polecam przeczytać, lecz gdybym tą książką czytał jako mój wstęp do tej serii to dałbym jej 4/10.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka ciekawa aczkolwiek były pewne nieścisłości w niej np. dzieciaki musiały iść między roboty ale nie mogły być niewidzialne bo niektóre roboty wyczuwały ciepło. Postanowili więc pomalować się i stworzyć perfum o zapachu robota. Moim zdaniem roboty wiciąż wyczuwałyby ich ciepło.
Mojej córce bardzo podoba się ta seria, polecam.

Mojej córce bardzo podoba się ta seria, polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Android wyczarowany przez Alika posługując się Berłem stworzył stalowe osy. Jednorazowe ugryzienie przez taką osę, zmieniało człowieka w robota. Poza Alikem, Idalią, Kukim, Gabi, Blubkiem, Julką i Budyniem, wszyscy stali się robotami. Od tego dnia zrobiło się bardzo groźnie... A co dalej? Przeczytajcie sami, warto! Nie da się nie polubić 5 letniej Julki! Śmiałem się strasznie ze scen z jej udziałem. Tylko chyba mama nie była zadowolona jak śpiewałem jak Julka - nie mogła w ogóle pracować. I dobrze, w ferie powinno się odpoczywać a nie tylko praca i praca!

drastyczna az strach sie ma w oczach,

drastyczna az strach sie ma w oczach,

robotów tu pełno więc i warana tu nie brakowało

robotów tu pełno więc i warana tu nie brakowało

To arcydzieło, ma taką magiczną atmosferę, gdy się ją czyta.

To arcydzieło, ma taką magiczną atmosferę, gdy się ją czyta.

Magiczne Drzewo jest bardzo ciekawe, bo każdy tom jest inny.

Magiczne Drzewo jest bardzo ciekawe, bo każdy tom jest inny.

jedna z najlepszych ciekawa przemiana człowieka w robota

jedna z najlepszych ciekawa przemiana człowieka w robota

Na półkach: , , , ,

Następnym tomem jestem oczarowana,super przygody przeżyłam z bohaterami.
Julka rozbawiła mnie bardzo śmieszna,urocza dziewczynka.
Czyta się dobrze tą fajną,wspaniałą książkę.

Następnym tomem jestem oczarowana,super przygody przeżyłam z bohaterami.
Julka rozbawiła mnie bardzo śmieszna,urocza dziewczynka.
Czyta się dobrze tą fajną,wspaniałą książkę.

Godna kontynuacja serii.

Godna kontynuacja serii.