Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór

Okładka książki Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór Andrzej Maleszka
Okładka książki Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór
Andrzej Maleszka Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Bohaterowie "Magicznego drzewa" (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Bohaterowie "Magicznego drzewa" (tom 2)
Znak emotikon
2021-02-10
2021-02-10
literatura polska

8/10

8/10

Na półkach: , , , , , , ,

Od dnia powstania tego bloga obiecałam sobie, że będę szczera ze swoimi czytelnikami. Szczera pod względem wrażeń, uczuć i emocji, jakie będą mi towarzyszyć przy czytaniu każdego kolejnego tytułu. Jest jednak jeszcze jedna rzecz, przy której warto byłoby nie kłamać. Mianowicie wybór książek. Prawdą jest, że dość często mimo wieku (tak, tak mam już "3" z przodu) sięgam po książki młodzieżowe. Problem w tym, że ostatnio naszło mnie na te dla jeszcze młodszych! Może to kwestia tego, że z maluchami spędzam naprawdę dużo czasu, a może tego, że im jestem starsza, tym młodziej chciałabym się poczuć... Nie wiem, ale wiem co inne! Seria o Magicznym Drzewie marzyła mi się od dawna, śledziłam każdy kolejny wydany tytuł. W końcu powiedziałam sobie: "Dość!". Dlaczego mam tylko do nich wzdychać i patrzeć tęsknym wzrokiem skoro mam prawo przeczytać te książki jak każde inne! No i zrobiłam to... Zdobyłam, usiadłam i przeczytałam z zapartym tchem. Jak wrażenia?

Julka to dziewczynka, która niestety musiała zmienić szkołę. W przypływie złości i rozgoryczenia z tegoż powodu postanawia zemścić się na kolegach i koleżankach z klasy i szkoły za to, jak ją traktują. Za pomocą magicznego atramentu napisała życzenie, którego bardzo szybko pożałowała. Niestety z dwóch powodów było już za późno. Raz, że Julce skończył się atrament, by odwołać czary, a dwa, że zbyt dużo czasu zajęło jej zrozumienie co, tak naprawdę zrobiła. Mało tego wszystko obraca się przeciwko Julii! Najpierw dziewczynka traci głos, potem zmienia się jej wygląd, później... No właśnie! Dla ciekawskich powiem, że to dopiero początek tego, co spotka nastolatkę. Na pomoc ruszy jej Kajetan oraz pies Budyń. Dodatkowo dziewczynka pozna kogoś, kto stanie się jej przyjacielem i również przysłuży się w uratowaniu Julki i nie tylko.

"Bohaterowie Magicznego drzewa. Stwór" to, jak zobaczycie na wstępie już drugi tom z tego cyklu. Autor stworzył go równocześnie z cyklem o Magicznym Drzewie, który powstał jako pierwszy, a różni się tym, że konkretny tytuł opowiada o losach i przygodach jednego z bohaterów wydanego wcześniej cyklu. Obie serie można czytać niezależnie od siebie, gdyż na końcu książek mamy fajne skrótowe informacje kto jest kim i skąd się tak naprawdę wziął. Przyznam Wam się, że warto było obudzić w sobie dziecko, a dzięki posiadaniu dwóch bratanków dane mi będzie poznać inne części, bohaterów i ich losy. Patrząc z mojego punktu widzenia nigdy nie jesteśmy za starzy by przeczytać bajkę dla najmłodszych Co prawda zawsze można się nie przyznawać, że to robimy, ale po co skoro to taka przednia zabawa? Ja zachęcam tych młodych i tych "odrobinę" starszych by usiedli i zobaczyli jak to jest być dzieckiem, które walczy z gigantami, dinozaurami czy smokami! Podróżuje dzięki Dra-Kuli, rozmawia z jedynym mówiącym po ludzku psem Budyniem czy spełnia życzenia dzięki magicznemu atramentowi! Nic tylko oddawać się przyjemności czytania!

Pomimo, iż w naszej bibliotece, te książki cieszą się dużym powodzeniem, było to moje pierwsze spotkanie z bohaterami serii “Magiczne drzewo”.

Od razu zaznaczę, że “Stwór”, to kolejna książka z cyklu, który skupia się na samych bohaterach Magicznego Drzewa, (pierwsza opowiadała o Budyniu, jedynym psie na świecie🐶, który potrafi mówić),drugi tom poświęcony był w głównej mierze przygodom Julki.

Dziewczynka, która właśnie zmieniła szkołę, w przypływie rozgoryczenia, postanowiła się odegrać, na nowych kolegach. Przy użyciu magicznego atramentu, napisała życzenia, ale szybko tego pożałowała… w tym momencie było już jednak, za późno. W jej życiu pojawił się tajemniczy stwór, który narobił jej nie małych szkód. Wierzcie mi, że utrata głosu, na rzecz kociego miaułczenia🐱, czy zamiana w maleństwo wielkości krasnoludka, to wcale nie najgorsze, co spotyka naszą bohaterkę. Na szczęście Kajetan z Budyniem, postarają się wyratować koleżankę z opresji.

Odnośnie samej książki, to oczywiście bardzo dobrze i szybko się czyta 😁 Sama historia toczy się dynamicznie, nie dając młodemu Czytelnikowi, szansy na wytchnienie. Problemy nie są zbyt skomplikowane i myślę że młody Czytelnik, bez problemu wczuje się w sytuację bohaterów. Ja czytałam czterolatkowi, oczywiście krótsze fragmenty i był bardzo zaciekawiony. Także możecie śmiało kupować, dla młodych Czytelników 😁

#486 - Bohaterowie Magicznego Drzewa - Stwór - Andrzej Maleszka - Wydawnictwo Znak Emotikon
#46/52/2021

Książka ma 304 strony,swoją premierę miała dnia 10.02.2021 roku i jest to nasze pierwsze z Ewą spotkanie z cyklem Magiczne Drzewo.

Jestem zachwycona tą książką i oczarowana - zarówno treścią jak i pięknymi zdjęciami w środku.

W tym tomie główną bohaterką jest Julka. Dziewczynka sprowadziła na siebie niebezpieczeństwo, a przyjaciele ruszają jej z pomocą.

Nie przeszkadzało nam w niczym, że zaczęłyśmy czytać książkę od tego tomu i zaśmiewałyśmy się w głos momentami obie. Na pewno sięgniemy po kolejne części.

Bardzo dziękujemy za tą przygodę Wydawnictwo Znak Emotikon.

#46/52/2021

W tym tomie główną bohaterką jest Julka....

"Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór" to nowa seria powieści Andrzeja Maleszki.
Każdy tom opowiada o przygodach jednej z postaci poznanych wcześniej w cyklu książek Magiczne Drzewo.
Bohaterką tego tomu jest Julka, ale towarzyszą jej również Kajetan, Budyń i inni. Tym razem to dziewczynka będzie w niebezpieczeństwie, a przyjaciele wyruszą jej na ratunek.
Pięknie wydana książka, w twardej oprawie, z wieloma zdjęciami w środku, z pewnością zachwyci małego czytelnika.
Powieści te można czytać niezależnie, nie znając innych części.
Więc, jeśli szukacie czegoś na prezent, bo chcecie zachęcić dziecko do czytania, lub wiecie, że zna już tę serię i z radością pozna nowe przygody bohaterów, to będzie to pozycja idealna.

Pięknie wydana...

"Stwór" to nasze pierwsze spotkanie z bohaterami serii "Magiczne Drzewo", a powstało ich już ponad 10 i mimo, że każdy tom jest ze sobą powiązany, można czytać je niezależnie bez poczucia, że coś nam umyka, a nawet jeżeli, to na końcu książki znajdziemy krótkie wyjaśnienia co do najistotniejszych kwestii. Bohaterką tej książki jest Julka, która źle czuje się w szkole ze względu na to, jak inne dzieci ją traktują, dlatego też postanawia wykorzystać moc magicznego atramentu przeciwko nim, by ich ukarać. Zrządzenie losu sprawia jednak, ze kara którą wymyśliła spotyka ją. Czyli można by rzec: "uważaj czego życzysz innym, bo może to spotkać ciebie". Na szczęście w trakcie swoich kłopotów spotyka Wiktorię, która jej pomaga i staje się jej przyjaciółką. Jest też dobry kolega Kajetan, który, gdy tylko dostaje wezwanie, przybywa z pomocą. Sporo się w tej książce dzieje, więc jest raczej dla nieco starszych dzieci - tak 8+ i myślę, że czytając sobie same wciągną się w przygody i perypetie bohaterów, a pewnie nawet będą się nieraz podśmiewywać 😉
Miałabym tylko jedno zastrzeżenie do autora, mianowicie - po co przywoływał w tekście grę GTA, która moim zdaniem nie powinna wogóle była powstać. Przywołał co prawda raz, ale z powodzeniem mógł ją zamienić na np. Fifę lub inną.
Jeżeli chodzi o ilustracje to zostały tutaj zastąpione zdjęciami dopasowanymi do treści książki.

Krótka, ale fajna.

Krótka, ale fajna.

Fajna, czyta się błyskawicznie przygody Julki, jak niechcąco wyczarowuje dziwnego stwora i wraz z nim trzy kary, które ją spotkają. Ale muszę stwierdzić, że seria Magiczne Drzewo była lepsza. Tutaj trochę mi zabrakło tej magii...

Świetna książką, jeszcze lepsza niż poprzednia z tej serii. Bardzo polecam zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Z niecierpliwością czekam na dalsze tomy.

Fajna książka

Fajna książka