Wyzwanie czytelnicze LC

Czas robotów

Cykl: Magiczne drzewo (tom 10)
Wydawnictwo: Znak emotikon
literatura polska
Ag2S

Android stworzył stalowe osy. Każdy, kogo użądlą, zmienia się w robota. Na całym świecie ludzie przeistaczają się w maszyny. Tylko Idalia, Alik, Budyń i mała Julka uciekają przed inwazją os. Muszą odnaleźć magiczny przedmiot, który zmieni roboty z powrotem w ludzi. W pościg za nimi rusza Android i groźny waran. Olbrzymi słoń-robot walczy w ich obronie. Opowieści Magicznego Drzewa są podstawą znanego na świecie cyklu filmowego, nagrodzonego Emmy – telewizyjnym Oscarem – za wyobraźnię, mądrość i humor.

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/

źródło okładki: https://www.znak.com.pl/

kp0018 | 2018-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2018

To moje pierwsze spotkanie z twórczością pana Andrzeja Maleszki i jestem pod ogromnym wrażeniem jego bujnej wyobraźni.

„Czas robotów” to 10 tom serii „Magiczne drzewo”, jednak dzięki umieszczonemu w książce opisowi poprzednich wydarzeń, mogłam śmiało zabrać się do lektury.

O ile początek książki mnie nie zachwycił (brak jakichkolwiek zdań złożonych sprawiał, że książkę czytało mi się z trudem), o tyle im więcej stron przeczytałam, tym bardziej wciągała mnie historia. Olbrzymia wyobraźnia autora sprawia, że nie tylko dzieci mogą się zachwycić książką.

Nierealne, fantastyczne, czasami aż przerysowane sytuacje sprawiają, że lektura właściwie „czyta się” sama. Ani się czytelnik nie obejrzy, a tu już koniec przygód.

I taka myśl pozostaje, że może by tak jednak przeczytać pozostałe 9 tomów?

Lokinka | 2019-01-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Mimo, że każda książka Andrzeja Maleszki jest niesamowita i pełna przygód, ta zaskoczyła mnie najbardziej. Czyta się z zapartym tchem. O ile początek książki mnie nie zachwycił, reszta książki jest bardzo ciekawa. Alik, Ida, Julka i pies Budyń muszą pokonać Androida by ocalić planetę. Pomimo, że są jeszcze mali, stawiają czoła wyzwaniom. Po długich zmaganiach z robotem wreszcie znajdują sposób na pokonanie go. Polecam ją młodszym, jak i starszym czytelnikom.

basiarw | 2019-01-20
Przeczytana: styczeń 2019

Czyta się z zapartym tchem. Przygody Alika, Idy i Budynia w tej części są bardzo ekscytujące. Autor trzyma wysoki poziom, dzięki super wyobraźni.

patistart | 2019-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2019