Dlaczego mężczyźni wolą milczeć a kobiety nie chcą się z tym pogodzić

Tłumaczenie: Beata Kamińska
Wydawnictwo: Święty Paweł
Ein Mann
978-83-7424-616-3
psychologia, kobiety, mężczyźni
poradniki
Montgomerry

Zmysłowość kobiety jest inna niż mężczyzny i nie można jej mierzyć męską miarą zaspokojenia seksualnego. Czytając tę książkę ONA zrozumie, że ukrywanie się mężczyzny za milczeniem nie jest złośliwością wymierzoną w nią, tylko sposobem na radzenie sobie z trudnościami w komunikacji emocjonalnej. ON zrozumie, że kobieta nie truje, tylko próbuje mu powiedzieć coś ważnego o własnych uczuciach i...

Czytając tę książkę ONA zrozumie, że ukrywanie się mężczyzny za milczeniem nie jest złośliwością wymierzoną w nią, tylko sposobem na radzenie sobie z trudnościami w komunikacji emocjonalnej. ON zrozumie, że kobieta nie truje, tylko próbuje mu powiedzieć coś ważnego o własnych uczuciach i chce, by on towarzyszył jej na drodze emocji i okazał zrozumienie. ONI zrozumieją, że każda rozmowa może zbliżać, nawet ta trudna, pod warunkiem, że oboje będą pamiętać o MY.

mts | 2014-03-27
Przeczytana: 27 marca 2014

Jak kobiety powinny rozmawiać z mężczyznami i odwrotnie? Wystarczy wiedzieć o różnicach między płciami i stosować proste zasady dotyczące dobrej komunikacji interpersonalnej. Proste? Nic bardziej mylnego. Autorka podaje dużo przykładów typowych rozmów damsko-męskich i ukazuje błędy w komunikacji. Na podstawie tego podaje ogólne fakty o obu płciach. To się naprawdę sprawdza!

W swoim (co prawda relatywnie dość krótkim) życiu zdołałem wyciągnąć pewne wnioski dotyczące tego jak się komunikować z ludźmi i moje wnioski są zbieżne z uwagami autorki, a książka pozwoliła mi je sobie uświadomić, bo niektóre z tych rzeczy robimy instynktownie, a kiedy nie robimy - często narażamy się na konflikty i cierpienia.

Jest to interesująca książka, która może być świetnym wstępem do naprawienia swoich błędów w komunikacji, jeśli oczywiście jest się otwartym na możliwość dostrzeżenia w sobie błędów. Warto też aby te proste zasady podawać dalej, bo jest to wiedza ułatwiająca życie!

Jako minus można...

Montgomerry | 2010-03-21
Przeczytana: 21 marca 2010

Książka poruszająca relacje między kobietami a mężczyznami, poruszające problem porozumienia obu płci i wskazująca pewne drogi jak żyć w poprawnych relacjach. Autorka nie odkrywa niczego nowego. Podkreśla jedynie, że różnice między kobietami i mężczyznami istniały, istnieją i istnieć będą. Zauważalne są już w łonie matki i dotyczą nie tylko budowy fizycznej, lecz także struktury mózgu, sposobu myślenia, odczuwania, reagowania i zachowania w sytuacji stresu. Kobiety są wprawdzie fizycznie słabsze od mężczyzn, ale dysponują taką samą inteligencją i są zdolne do takich samych osiągnięć umysłowych jak mężczyźni.

Autorka podając i analizując liczne przykłady wskazuje, że męski sposób myślenia i działania jest skoncentrowany na jednej rzeczy, podczas gdy kobiety badają szersze otoczenie. Mężczyźni nie potrafią rozmawiać o uczuciach, podczas gdy kobiety są zazwyczaj otwarte. To jak kobieta i mężczyzna zachowują się będąc osobami dorosłymi zależne jest od ich wychowania, od miłości...

Asia | 2014-09-03

Książka dość ciekawie przedstawia różnice między charakterem kobiety a mężczyzny. Przeczytać można, ale na pewno wiele tematów i wątków psychologicznych, powiązanych z tematem, zostało pominiętych,.

| 2015-01-18
mka17t | 2014-05-15