Assistant to the Villain

Okładka książki Assistant to the Villain Hannah Nicole Maehrer
Okładka książki Assistant to the Villain
Hannah Nicole Maehrer Wydawnictwo: Paperback Cykl: Assistant to the Villain (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Assistant to the Villain (tom 1)
Assistant to the Villain
Paperback
2023-09-05
2023-09-05

„Nie chciała zostać czarnym charakterem, ale kiedy człowiek przez całe życie wypatruje słońca, w końcu zaczyna tęsknić za deszczem”, czyli klasyki animacji przerobione na książkę.

Asystentka złoczyńcy to pierwszy tom serii o tym samym tytule autorstwa Hannah Nicole Maehrer. Jest to debiut literacki tej autorki. Do zapoznania się z jej twórczością zachęcił mnie opis — liczyłam na lekturę, która pozwoli oderwać mi się od problemów życia codziennego, przy której nie będę musiała zbyt dużo myśleć. Czy Asystentce złoczyńcy to się udało?

ASYSTENT POSZUKIWANY: Znany, wysokiej rangi złoczyńca poszukuje lojalnego, rozważnego asystenta. Nieokreślone obowiązki biurowe, pomoc w kreowaniu przypadkowego chaosu, terroru i innych mrocznych rzeczy. Dyskrecja obowiązkowa. Doskonałe benefity.
Evie Sage ma na utrzymaniu całą rodzinę, stałe zatrudnienie jest więc w jej sytuacji wręcz niezbędne. Nic więc dziwnego, że przyjmuje ofertę pracy od najniebezpieczniejszego złoczyńcy w całym królestwie Rennedawn… tym bardziej że szef – mimo wybuchowego temperamentu – jest wyjątkowo seksownym facetem.
Mija czas, a Evie przyzwyczaja się do zwisających z sufitu odciętych głów, zwłok na biurku i wdeptywania w zabłąkane gałki oczne w najmniej spodziewanych miejscach. Sielanka nie trwa jednak długo – dziewczyna zaczyna podejrzewać, że wielkiemu złoczyńcy grozi jeszcze większe niebezpieczeństwo. Asystentka Złego postanawia dowiedzieć się, kto sabotuje jego działania, i odpłacić sprawcy pięknym za nadobne. Jest gotowa zrobić naprawdę wszystko, by rozwiązać zagadkę… nawet jeśli będzie to wymagało od niej pewnych poświęceń…

Owszem, jest to książka napisana przyjemnym, plastycznym językiem z ciętym i czarnym poczuciem humoru. Asystentka złoczyńcy to opowieść porównywana do znanych filmów animowanych takich jak Zaplątani czy też Shrek. Jest podobnie skonstruowana i można zauważyć, że Hannah Nicole Maehrer wzorowała się na klasykach animacji (sama we wstępie wspomniała o rodzicach, którzy opowiadali jej bajki). Książka wciąga od pierwszych stron i pochłania baśniowym światem. Jednak fabuła jest dosyć przewidywalna, a akcja toczy się dosyć monotonnie. Moim zdaniem całość jest nieco za długa (książka liczy sobie ponad 500 stron — spokojnie można byłoby ją skrócić do 300 stron i niewiele by ona na tym straciła). Główna bohaterka jest naiwna, niedojrzała, roztrzepana i niewinna. Czasami jej zachowanie może irytować. Cała opowieść skupia się głównie na relacji Evie ze Złym i ich przypadkowym spotkaniom oraz dogryzaniu sobie.

Szkoda, że autorka nie pokusiła się bardziej rozbudować tutaj stronę magiczną swojego świata. Niewiele wiemy o funkcjonowaniu królestwa, magicznych stworzeniach czy też o samej magii. Nie wiemy właściwie też, dlaczego Zły jest zły (za mało jest scen, byśmy mogli wywnioskować, że jest on wcieleniem diabła). Jeśli przymrużymy oko na kilka tych kilka wad, to możemy miło spędzić czas z tą książką.

To jedna z tych pozycji, podczas których nie trzeba wiele myśleć. Szybko się ją czyta. Nie jest to nic oryginalnego, ale nada się na comfort reading. Historia urocza, nieco głupiutka, w stylu bajek Disneya. Asystentka złoczyńcy to początek serii. Jestem ciekawa, co autorka zaserwuje nam w drugim tomie. Jeśli szukacie książki na relaks, to ta na pewno się sprawdzi.

Wiem, że ta książka była trochę głupiutka, naiwna i stereotypowa. Ale bardzo dobrze się bawiłam. To takie połączenie disneyowskiego klimatu i typowego romansu i przygodówki. Bohaterzy dają się lubić, Zły nie jest za bardzo zły, tylko troszkę, a główna bohaterka nie jest irytująca. Żaba z tabliczkami za pomocą których się porozumiewa jest najlepsza!

gdyby autorka skasowała cały plik z tą książką, zapomniała o tej fabule i wymyśliła nową i nauczyła się lepiej pisać, może dałoby się to czytać

Pierwszy tom, bodajże, trylogii "Assistant to the Villain" 📚

Po pierwsze: uparta, impulsywna i tryskająca optymizmem Evie vel "Mały Huragan" 😍

Po drugie: tajemniczy, złowrogi i siejący spustoszenie Zły vel "Wasza Złowrogość" 😈

"Asystentka złoczyńcy" to swego rodzaju romans biurowy w wersji magicznej. Znajdziesz tutaj dużo akcji, słownych przepychanek, humoru i... słodyczy 🍭 A także mściwy plan, pokręconą układankę i ślepe uliczki 💀

Czyta się samo, co kilka stron parskałam śmiechem. Czekam na kontynuację, bo zakończenie...🤯

PS Minimum 16+ przez "iskrzące" wstawki 🆘

PPS Czy było infantylnie, nieracjonalnie i przewidywalnie? Było... ale ja się tak świetnie bawiłam (czego się totalnie nie spodziewałam!),że dla mnie to rozrywka idealna 🖤

Pierwszy tom, bodajże, trylogii "Assistant to the Villain" 📚

Po odejściu matki, śmierci brata i chorobie ojca Evie Sage musi stanąć na wysokości zadania znaleźć pracę i utrzymać rodzinę czyli młodszą siostrę oraz chorego ojca. Jest dość mocno zdeterminowana i podejmie się każdego zadania. Pewnego dnia idąc przez las spotyka na swojej drodze Złego, który proponuje jej pracę swojej asystentki. Na początku się waha jednak z czegoś trzeba żyć i się zgadza. Szybko przyzwyczaja się do swojego szefa, zwłok na biurku, zwisających głów z sufitów, latających gałek ocznych, a to dopiero początek tego co ją czeka. Jednak Zły oraz jego ludzie wpadają w zasadzkę i wychodzi na to, iż w zamku przebywa szpieg, który donosi Królowi o poczynaniach Złego oraz jego ludzi. Evie nie ma lekko i musi znaleźć zdrajcę zanim dojdzie do tragedii. Jednak to co okryje w czasie dochodzenia zadziwi nawet i ją samą. Na ich drodze nie jedna przeszkoda ale również mnóstwo przygód.

Dawno już nie czytałam tak dobrej fantastyki, która jest lekka i przyjemna pomimo tego, iż książka ma ponad 500 stron. Już od pierwszej strony zostałam wciągniętą w tą historie i nie mogłam się od niej oderwać. Z duża dawką humoru, sarkazmu. Do tego niespotykane stwory, wszędzie obecna magia, oraz romans jakiego się nie spodziewałam. Idealna na chwilę relaksu i odpoczynku od dnia codziennego. Napisana prostym językiem bez jakiś zbędnych opisów czy wstępów.

Książka jest opowiadana przez dwóch głównych bohaterów i sposób ich opowiadania świetnie oddaje cały klimat. Już nie wiem kogo opisy bardziej mnie cieszyły fantazje Evie, czy rozterki Złego, a dialogi między nimi po prostu genialne i nie raz się śmiałam z ich przekomarzań.

Sami bohaterowie główni oraz poboczni wykreowani są w sposób genialny i nie da ich się nie lubić. Zły wśród ludzi i swoich pracowników niesie posłuch i sam jego wzrok potrafi zabić jednak nie robi to najmniejszego wrażenia na Evie, która potrafi mu jeszcze odpyskować. Pokochałam tą dziewczynę nie tylko za jej cięty język, ale również za oddanie, determinację, wole walki, zorganizowanie. Wystarczyło, że nie ma jej w biurze i już ma się wrażenie, że wszystko stoi na głowie i jak to możliwe, że do tej pory wszystko funkcjonowało. Do tego żaba Kingsley w koronie ale nie do całowania, jednak posiadająca tabliczkę, na której może napisać tylko jedno słowo, ale idealnie ripostujące całją sytuację. Do tego mamy niezawodnego tresera smoków Blade czy uzdrowicielkę Tatianę, która zawsze zgrabnie wyciągnie z Evie wszystkie informacje, oraz niezawodny ogr w okularach, który jest kucharzem i potrafi przychodzić wspaniałe dania czy wypieki.

Zakończenie książki mega i już nie mogę doczekać się kolejnego tomu, bo znając temperament Evie to będzie się działo oj będzie.

#współpracareklamowa z sztukater.pl

„Nie chciała zostać czarnym charakterem, ale kiedy człowiek przez całe życie wypatruje słońca, w końcu zaczyna tęsknić za deszczem”.

„Asystentka złoczyńcy” to książka, która trochę leżała na mojej półce, bo jakoś nie mogłam się za nią zabrać, i inne wydawały mi się bardziej interesujące. Ale gdy już zaczęłam czytać, całkowicie dałam się wciągnąć w wykreowany przez autorkę świat, i chyba nawet nie spodziewałam się, że aż tak spodoba mi się ta historia - bo spodobała mi się, i to bardzo!

O czym jest „Asystentka złoczyńcy”?

Evie nie mogła przypuszczać, że nieoczekiwane spotkanie w lesie skończy się propozycją pracy, i otrzymaniu posady asystentki „Złego” jak określany jest mężczyzna, który ją zatrudnił.

Dla Evie Zły był kimś, kogo znała z plotek krążących w królestwie. Jednak to, jaki był naprawdę, mogła odkryć dopiero po czasie spędzonym w jego zamku.

Czy mężczyzna określany jako Zły naprawdę taki jest? Co popchnęło go do czynów, jakich się dopuszcza? Jakie tajemnice skrywa?

***

Fantastyka to ten rodzaj literatury, który przynajmniej mnie, ma przede wszystkim przekonać na tyle, żebym nie musiała się zastanawiać, że coś jest fikcją. Fabuła musi mieć w sobie coś, co mnie zaciekawi, zauroczy, często też rozbawi. I wszystkie te rzeczy znalazłam w „Asystentce Złoczyńcy”

Ta książka to naprawdę fajnie i lekko napisana historia. Opowieść pełna barwnych bohaterów, tajemnic, intrygi, budzącej się namiętności - ale to zalewie iskierka w całej tej przygodzie. Autorka tak poprowadziła tę fabułę, bym z ciekawością odkrywała różne elementy życia bohaterów. Nie tylko Evie i Złego, ale też innych pracowników zamku. Moja największą sympatię oczywiście zdobył treser smoka i uzdrowicielka, a numerem jeden został Kingsley!

„Asystentka złoczyńcy” to książka, którą jak to się mówi - wciągnąłem nosem! Czytałam i nie mogłam się oderwać, doskonale się przy tym bawiąc, jednoczenie też odczuwając ten dreszczyk grozy, gdy działo się coś strasznego.

To były naprawdę dobrze spędzone godziny i jedynym zastrzeżeniem jest dla mnie brak ciągu dalszego! Z tego, co widziałam, za granicą niebawem będzie miał premierę drugi tom, więc liczę gorąco na to, że i u nas za jakiś czas się pojawi!

Będę wyczekiwać tego z niecierpliwością, a was zachęcam do poznania opowieści Złego i Evie. No i nie zapominamy o Żabie!

Polecam!

Czy lubicie czarne charaktery w książkach?

Ja uwielbiam bliżej poznawać antagonistów i okrywać co stoi za ich postępowaniem. W „Asystentce Złoczyńcy" sytuacja jest natomiast jeszcze lepsza, ponieważ połowa książki to #villainpov. Od samego początku wiemy co chodzi po głowie naszemu Złemu oprócz mordów, tortur i zemsty. Całkowicie kupił mnie koncept nikczemnej korporacji, z biurową hierarchią i open spacem, gdzie rano na biurku można znaleźć zmaltretowane ciało. Oprócz cudownego męskiego bohatera, główne skrzypce w książce gra tytułowa asystentka złoczyńcy - Evie. Dziewczyna zachwyciła mnie swoim entuzjazmem, bezpośredniością i humorem. Jest totalnym przeciwieństwem swojego szefa, co jednak nie oznacza, że nie posiada ukrytych pokładów bezwzględności i odwagi. Ponad wszystko cechuje ją jednak lojalność, której nic nie jest w stanie złamać. Zły i Evie od początku zdają się czuć do siebie miętę, jest to jednak bardzo subtelne uczucie. Są przeuroczy w swoich rozmowach i interakcjach. Powieść cechuje również cudowny humor, przez co śmiałam się do rozpuku co stronę. Żarty są zdecydowanie zróżnicowane, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Zaczynając czytać tę powieść byłam przekonana, że to jednotomówka bez wyraźnie zarysowanej fabuły. Jakże się pomyliłam. „Asystentka Złoczyńcy" to pierwszy tom trylogii, której bajkowy świat został zaledwie zarysowany. Nie mogę się doczekać sierpniowej premiery kolejnego tomu, a każdej zaciekawionej fabułą osobie serdecznie polecam ✨

Czy lubicie czarne charaktery w książkach?

Na początku było mi ciężko przez styl w jakim napisana jest ta książka. Oczywiście bardzo pasuje klimatem do całej historii, ale bardzo opornie mi szło. Trochę usypiało, ale gdy przerzuciłam się na audiobooka to już poleciało!
Urocze "pierdu pierdu" XD Tego mi było potrzeba. A Zły jest po prostu uroczy w tym swoim "ja jestem Zły i brzydzi mnie radość wrr grrr... O Sage idzie z moim ulubionym słodkim naparem!" <3
I takiego plot twistu to ja się nie spodziewałam! Nawet mi przez myśl nie przeszło! I tak zakończyć... Ja już chcę kontynuację ;;

Dawno mnie tak nie wciągnęła książka. Akcja, humor, bohaterowie. Polecam i czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy historii.

Ciężka do oceny książka. Z jednej strony podobała mi się ta bajkowa otoczka i sposób opowiadania, ale z drugiej czegoś mi zabrakło. Jest tu sporo romnsu, ale jak dla mnie trochę za mało worldbuildingu. Nie do końca wiadomo co jak działa i skąd się wzięło: śmiga sobie magia, jest jakaś zaraza, jest król i tyle wiadomo. Przy czym akcja toczy się w niezłym tempie, a postacie są zabawne i ciekawe. Motyw found family mnie urzekł, tak samo jak relacja Evie i Złego, no i oczywiście Kingsley 🐸

Jedno co mnie wkurzyło to to, że okazało się, że to nie jest jednotomówka, o czym byłam przekonana. A książka skończyła się cliffhangerem i to takim mocnym. No ale to jest mea culpa, mogłam sprawdzić, czy to ma być seria.

Niemniej jednak, książkę odbieram bardzo pozytywnie i czekam na kontynuację. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że nie czytałam jeszcze takiej opowieści.