Ucieczka

Okładka książki Ucieczka Grace Reilly
Okładka książki Ucieczka
Grace Reilly Wydawnictwo: Yana Cykl: Beyond the Play (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Beyond the Play (tom 2)
Breakaway
Yana
2024-02-14
2024-02-14
2023-01-01
Irmina Samson

Penny i Cooper - cóż, książka leci szybko, a kolejne strony są dobrze napisane. Jedyne ale jakie mam, to to że bardzo bliźniaczo przypomina mi to serię Briar Elle Kennedy

Bardzo szybko wciągłam się w tą książkę. Autorka bardzo dobrze stworzyła fabułę tej książki. Bohaterzy byli bardzo charyzmatyczni. W tej części pojawiło nam się kilka ważnych wątków. Autorka bardzo dobrze sobie z nimi poradziła. Mamy minusem tej książki były sceny seksu, których było dla mnie za dużo. Relacja pomiędzy głównymi bohaterami szybko pędziła nie mam nawet pewności, kiedy oni się w sobie zakochali. Całość mi się podobała.

Drugi tom serii pt.:”Beyond the play”.
Co w nim znajdziecie?
🏒 college
🏒sportowiec
🏒 sekretny układ
🏒 Sprośne sceny 🌶️🌶️🌶️🌶️

Cooper jest drugim z braci Callahan, zawodowym graczem hokeja. Po bójce z graczem przeciwnej drużyny trener wysyła Coopera na wolontariat, by opanował emocje. Ma pomagać dzieciom nauczyć się podstaw na lodzie... Nie wie, jednak że będzie pomagał córce trenera. A ta ma plan.
Penny Ryder jest córką trenera, ma mroczny sekret i misję, by wypełnić swoją listę.
A w zasadzie „$ek$ bucket list”, która ma jej pomóc w odzyskaniu kontroli nad swoim ciałem. Na partnera do jej spełnienia wybiera Coppera.

Pierwszy tom (” Pierwsza próba”) był świetny – ciekawa fabuła. Tutaj, mam wrażenie, tej fabuły zabrakło.
Cooper mnie zauroczył i jest mocnym kandydatem na fikcyjnego chłopaka. Opiekuńczy, rycerski.
Po scenie, w której zabiera Rudą do księgarni i kupuje jej wszystko, co dziewczyna wybierze, zakochałam się 😉
Penny (podobnie jak w pierwszym tomie Bex) mnie irytowała. Skupiona na sobie. Nie ocieplił jej wizerunku fakt, że kocha książki i pisze własną.
Duży plus za fajne męskie postacie.Jednak to za mało. Owszem, autorka poruszyła kilka ważnych tematów – traumy, konflikty i problemy w relacjach z rodzicami, presja i oczekiwania. Jednak to za mało by zbudować fabułę. Liczba pikantnych scen na rozdział i ich styl, mnie pokonały. Nie jestem pruderyjna, ale kilka było tak obscenicznych, że poczułam się niekomfortowo.Prawie wszystkie rozmowy dotyczyły $ek$u i związek dotyczył tylko tego.

Spory zawód, po zachwycie nad pierwszym tomem.
Nie dajcie się zwieść tej uroczej (dyskretnej) okładce- to nie jest romans, to erotyk.
Jeśli lubicie ten gatunek, będziecie zachwycone.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Yana @wydawnictwo.yana (współpraca reklamowa)

Drugi tom serii pt.:”Beyond the play”.
Co w nim znajdziecie?
🏒 college
🏒sportowiec
🏒 sekretny układ
🏒 Sprośne sceny 🌶️🌶️🌶️🌶️

Tak jak pierwsza część miała to coś to ta mnie znudziła, musiałam się zmusić żeby ją dokończyć i nie wiem czy przeczytam kolejną. Fabuła nie potrafiła mnie wciągnąć tak jak powinna.

Ucieczka - Grace Reilly
[współpraca reklamowa z wydawnictwem yana]

Jak traumatyczne doświadczenie może doprowadzić do eksploracji własnej seksualności - do poznania faceta idealnego - to właśnie oferuje nam Ucieczka... I dużo seksu 😅.

[Q] Jeździcie na łyżwach? Ja uwielbiam obserwować innych na lodzie, coś pięknego! A sama raczej wolę bezpiecznie poruszać się przy bandzie 😅

Jest to pozycja +18, zdecydowanie tego przestrzegajcie. I jak lubię czasami poczytać erotyki, tak tutaj ilość zbliżeń była dla mnie obciążająca 😅.

Zdecydowanie zostałam dla tła tej historii, czyli rozwijającemu się Cooperowi na lodzie i walczącej z demonami przeszłości Penny. Ich przeżycia były dla mnie ważne, chciałam dowiedzieć się wszystkiego co możliwe i jednocześnie cieszyć się z tego jak nawzajem na siebie oddziaływują.

Ogromny plus za Tangerine 🐈, jako kociara jestem spełniona. I jako książkara też - odwołania do literatury były kojące ( i teraz mam ogromną ochotę na Władce Pierścieni).

Istotna jest też tutaj rodzina i zaufanie wokół bliskich relacji. Bardzo cieszę się, że było tutaj zachowanie szacunku, wrażliwości na zgodę i doznania drugiej osoby. Że Cooper to ten idealny Callahan, który jak nikt potrafi zadbać o kobietę i oddać jej uznanie.

Ogólnie jeśli chodzi o traktowanie kobiet to jestem mocno team bracia Callahan 💙🏈🏒
I zdecydowanie wyczekuję kolejnego tomu! Sebowi też należy się oddanie 🫡!

Myślę, że książka sprawdzi się idealnie dla miłośniczek romansów/erotyków sportowych! Bo przecież była łyżwiarka figurowa i hokeista to kruche ale ciekawe połączenie, które może wytworzyć nowe rysy na tafli lodu! 🏒

Ucieczka - Grace Reilly
[współpraca reklamowa z wydawnictwem yana]

[Q] Jeździcie na łyżwach? Ja uwielbiam obserwować innych na lodzie, coś pięknego! A sama raczej wolę bezpiecznie poruszać się przy bandzie...

UCIECZKA - GRACE REILLY
🪽Moja ocena: 4,5/5

🏒Hokeista i łyżwiarka. Córka trenera. Zakazana relacja, przyjaciele z korzyściami, lista rzeczy do zrobienia +18. To miała być niezobowiązująca przygoda, podczas której Cooper pomogłby Penny w wypełnieniu jej „niegrzecznej listy”. Ale nie mogło wyjść to bardziej idealnie w kontekście budowania relacji, bo Cooper był po prostu idealny i słodziutki (jak miód) dla Penny.
🏒Genialny romans hokejowy, w którym hokej jest naprawdę. Opisy tego sportu zostały dobrze zbudowane, bo mamy treningi, mecze i wszystko to, co powinno się tutaj znaleź i z czym prawdziwi hokeiści mają styczność (a przynajmniej tak myślę). W każdym razie ten wątek sportowy w moim odczuciu został naprawdę dobrze rozbudowany. Warto wspomnieć, że ten chłopak jest zaangażowany w sport (i nie tylko) na 110%-daje z siebie wszystko i to dosłownie.
🏒Penny… Ta dziewczyna skrywa w sobie pewien sekret. Dzięki temu ta książka zyskała jeszcze więcej, bo mamy tu pewna tajemnicę. I muszę przyznać, że ten wątek również został bardzo dobrze zbudowany, bo autorka trzymała nas w niepewności i tak naprawdę do końca nie było wiadomo o co chodzi. Dzięki temu został poruszony trudniejszy temat, a nasza bohaterka… Przez to jest jaka jest i właśnie to dało nam relację friends with benefits jej i seksownego hokeisty
🏒Ten tom jest zdecydowanie bardziej pikantny od poprzedniego, dlatego daję Wam o tym znać. Oprócz tego było tez słodko, uroczo i niesamowicie zabawnie. Bo nie oszukujmy się, ale Cooper był niesamowicie uroczy. Pokochałam go jeszcze bardziej niż Jamesa (z „Pierwsza próba”). Mimo iż z Penny miał go łączyć jedynie układ z korzyściami to był w stosunku do niej tak niesamowicie opiekuńczy, że po prostu się rozpływałam. No bo halo, on nosił dla niej żelki w swojej torbie!
🏒Początkowo miałam lekki problem, żeby się w nią „wgryźć” i myślałam, że nie będzie tu miłości, ale jednak… „Ucieczka” to drugi tom z serii „Beyond the play” z seksownym hokeista i niezwykle uroczą, rudą córką trenera. Będzie gorąco, zabawnie, ale też słodko i uroczo. Autorka nie zapomniała o odpowiedniej równowadze pomiędzy chemią bohaterów i rozładowaniem tego! To historia lekka, przyjemna, napisana lekkim językiem. Wywołująca motylki w brzuchu i rumieńce na twarzy. Ogromnie Wam ją polecam, bo mi podobała się bardziej niż pierwszy tom! Z ogromnym zniecierpliwieniem czekam na kolejną część.

UCIECZKA - GRACE REILLY
🪽Moja ocena: 4,5/5

Cooper w ramach kary za swoje nie sportowe zachowanie podczas jednego z meczy, zostaje wysłany do pomocy w zajęciach nauki jazdy na lodowisku dla najmłodszych. Nie jest on z tego zadowolony, do czasu gdy poznaje tam Penny, córkę trenera, dziewczyna wciąga go do schowka i składa niemoralną propozycje. Chce wykorzystać hokeistę do odhaczenia wszystkich punktów ze swojej seks-buchet-list, wydaje jej się on idealny, jest sfrustrowany i potrzebuje ,,relaksu" no i jemu też zależy aby jej ojciec się o niczym nie dowiedział.

Co wyniknie z układu tej dwójki? Czy uda im się zachować swój sekret w tajemnicy, zwłaszcza przed trenerem?

Historia zdecydowanie wciąga, sam pomysł na książkę bardzo mi się podobał, niestety jest tam jak dla mnie zdecydowanie za dużo scen erotycznych. Chodź wiem że jednym z głównych motywów w książce było realizowanie przez Penny jej seks-buchet-list, to mam wrażenie że większa połowa książki to właśnie opis scen 18+, co mi niestety nie odpowiada. Na szczęście po za nimi mamy dużo innych wątków, sekrety, konflikty rodzinne, oczekiwania rodziców i presja otoczenia. Bardzo podobała mi się mimo wszystko relacja Penny i Coopera, to jak o siebie na wzajem dbali i się wspierali

Szczerze? Miałam wrażenie, że już to gdzieś czytałam. Książki z motywem hokeja już mi się mieszają, ale jestem przekonana, że czytałam już o hokeiście, który kręcił z córką trenera, a ta była łyżwiarką. I to wrażenie, że gdzieś to już było, sprawiło, że nie porwała mnie ta lektura.

Nie dajcie się zwieźć uroczej okładce, to książka pełna pikatnych scen!

Plus za jeden wątek, który był nieco głębszy i nadał temu romansowi charakteru, ale nie będę Wam spoilerować.

Nie dajcie się zwieźć uroczej okładce, to książka pełna pikatnych scen!

Plus za jeden...

Po lekturze pierwszego tomu serii "Beyond the play" spodziewałam się równie lekkiej, słodkiej i przyjemnej historii. Jakie było moje zaskoczenie, gdy zaczęłam czytać "Ucieczkę".

Ten tom opowiada o losach drugiego z braci Callahan - Coopera, hokeisty, który dąży do zostania kapitanem swojej drużyny. Wszystko idzie źle, dopóki nie spotyka na swojej drodze Penny - słodkiego i odważnego rudzielca, który wie, czego chce. Sprawy lekko się komplikują, gdy okazuje się, że jest ona córką trenera i posiada pewną listę rzeczy do zrobienia. Listę wszystkich rzeczy, którą chciałaby zrobić z mężczyznami, a Cooper jest bardziej niż chętny, aby jej w tym pomóc. 🔥🌶

No powiem wam, że tego się nie spodziewałam. Ta historia jest zdecydowanie bardziej ostra, otwarta na nowe doświadczenia i nie posiada żadnych hamulców. Trochę zdziwiłam się, jak ta książka potrafi być inna w porównaniu z pierwszym tomem. Momentami miałam takie: Yyyy okej.. Fujka...Ale bawiłam się dobrze, dialogi były zabawne, a napięcie między bohaterami wyczuwalne przez wszystkie rozdziały.

Trochę przeszkadzały mi jednak sceny łóżkowe (nie tylko z łóżkiem w roli głównej),które dzieją się praktycznie co drugi rozdział. Jedna scena wywołała we mnie lekkie obrzydzenie, nie powiem, że nie. W pierwszym tomie dostałam więcej sportu, którego tutaj mi trochę brakowało. Miałam odczucie, że autorka zamiast na historii skupiła się bardziej na baraszkowaniu głównych bohaterów, a Penny wypowiada się bardzo naukowo na tematy łóżkowe (pusto i bez emocji - kto mówi na zbliżenie stosunek wa#%nalny?!)

Finalnie tom nie jest zły, ale nie zachwycił mnie tak, jak to miało miejsce z "Pierwszą próbą". Nie zmienia to faktu, że czekam na dalsze historie rodzeństwa Callahan i wypatruję kolejnych tomów. 🖤

Ten tom był zdecydowanie lepszy od poprzedniego tomu. To, czego brakowało mi w "Pierwszej próbie", tutaj było i to w odpowiedniej ilości.

Kolejny raz mamy ciekawych bohaterów, którzy są całkiem dobrze wykreowani. Mamy #dualpov co w przypadku tej historii było najlepszym rozwiązaniem. Poznajemy emocje i uczucia, jakie towarzyszą Cooperowi i Penny w wielu istotnych momentach fabuły.

Relacja Coopera i Penny to dobrze stworzone #friendswithbenefits Mamy parę znajomych, którzy wchodzą w prosty układ. Świetnie się ze sobą bawią, zbliżają się do siebie. Rodzi się uczucie. To było proste i nieskomplikowane. Nie było tutaj niepotrzebnych wątków. Co również uważa za plus.

W poprzednim tomie serii więź między samymi bohaterami była dla mnie za mało rozbudowana. Czegoś mi w niej brakowało. Tutaj było to świetnie ukazane. Spędzali czas razem, robili wszystko to, co robią ludzie w ich wieku. Relacja bohaterów z ich rodzinami także została lepiej przedstawiona.

Styl autorki niezmiennie pozostaje lekki i przyjemny. Chociaż kolejny raz poruszyła delikatne tematy, to "Ucieczka" należy raczej do tych niewymagających pozycji. Dla osób, które lubią trochę pikanterii w książkach, zapewniam, że tutaj jej nie zabraknie. Jeśli szukacie właśnie takiej książki, ta sprawdzi się idealnie😉

• Do kupienia
  • Nie posiadam