Asystentka złoczyńcy

Okładka książki Asystentka złoczyńcy Hannah Nicole Maehrer
Okładka książki Asystentka złoczyńcy
Hannah Nicole Maehrer Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Assistant to the Villain (tom 1) fantasy, science fiction
Assistant to the Villain (tom 1)
Assistant to the Villain
Prószyński i S-ka
2024-02-13
2024-02-13
2023-09-05
Magdalena Rychlik
Fantastyka Romans Humor Grumpy Sunshine zemsta slow burn magia

Ta żaba nie wymaga całowania

Tytuł : Asystentka Złoczyńcy.
Autor : Hannah Nicole Maehrer
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Data premiery : 13.02.2024r.
#współpracareklamowa
#współpracabarterowa
#współpracarecenzencka

Opis książki :
ASYSTENT POSZUKIWANY: Znany, wysokiej rangi złoczyńca poszukuje lojalnego, rozważnego asystenta. Nieokreślone obowiązki biurowe, pomoc w kreowaniu przypadkowego chaosu, terroru i innych mrocznych rzeczy. Dyskrecja obowiązkowa. Doskonałe benefity.
Evie Sage ma na utrzymaniu całą rodzinę, stałe zatrudnienie jest więc w jej sytuacji wręcz niezbędne. Nic więc dziwnego, że przyjmuje ofertę pracy od najniebezpieczniejszego złoczyńcy w całym królestwie Rennedawn… tym bardziej że szef – mimo wybuchowego temperamentu – jest wyjątkowo seksownym facetem.
Mija czas, a Evie przyzwyczaja się do zwisających z sufitu odciętych głów, zwłok na biurku i wdeptywania w zabłąkane gałki oczne w najmniej spodziewanych miejscach. Sielanka nie trwa jednak długo – dziewczyna zaczyna podejrzewać, że wielkiemu złoczyńcy grozi jeszcze większe niebezpieczeństwo. Asystentka Złego postanawia dowiedzieć się, kto sabotuje jego działania, i odpłacić sprawcy pięknym za nadobne. Jest gotowa zrobić naprawdę wszystko, by rozwiązać zagadkę… nawet jeśli będzie to wymagało od niej pewnych poświęceń…
Bo przecież żadna praca nie hańbi, prawda?

"– Pragnę przypomnieć, że – na twoją wyraźną prośbę – nie zabiłem żadnego stażysty od kilku miesięcy.
Potrząsnęła bezradnie głową.
– Nie chcę umniejszać pańskich osiągnięć, ale większość ludzi nie zabija nikogo przez całe swoje życie.
– Nudziarze – odparł z powagą."

Książkę czyta się bardzo dobrze, wciągnęła mnie od pierwszej strony.
Z każdym rozdziałem dzieje się coraz więcej. Autorka nie pozwala czytelnikowi się nudzić.
Dobrze wykreowani bohaterowie.
Niebanalna fabuła.
Romans między bohaterami plus magiczne zwierzęta. Brzmi jak coś niewiarygodnego, a jednak autorka stworzyła z tego niesamowicie intrygujący romantasy.
Brakowało mi trochę rozwinięcia wątków walki z wrogami, gdyż fabuła bardziej skupiona jest na relacji między bohaterami.
Podsumowując świetna historia, która pozwala oderwać się od rzeczywistości.
Na poprawę humoru - idealna.
Dziękuję wydawnictwu za zaufanie i egzemplarz recenzencki.
#książkoweimpresje

Tytuł : Asystentka Złoczyńcy.
Autor : Hannah Nicole Maehrer
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Data premiery : 13.02.2024r.
#współpracareklamowa
#współpracabarterowa
#współpracarecenzencka

Opis książki :

Lekka, wesoła, może troszkę zbyt cukierkowa, ale super się słucha.
Co ciekawe, druga połowę uznałam za słabszą, przeważnie to początek gorzej wypada.
Zakończenie jest ughhh! Jak można urwać w takim momencie?! Chcę wiedzieć co będzie dalej, na wczoraj!
Żaba w kornie ❤️

Lekka, wesoła, może troszkę zbyt cukierkowa, ale super się słucha.
Żaba w kornie ❤️

Odstresowywacz - tak bym określiła tę książkę.

Początek nie ma wiele sensu, wszystko bowiem dzieje się szybko i od razu. Jesteś szanującą się obywatelką, poznajesz złoczyńcę, uciekasz z nim przed lokalnymi stróżami prawa i zaczynasz u niego pracować. Oczywiście, że każdy by tak zrobił 😂🙈😅
Przez chwilę rozważałam porzucenie czytania dalej, ale potem pomyślałam, że z samego swojego założenia to nie ma być realistyczne oraz filozoficzne dzieło i chodzi tu tylko o samą komedię. Wyłączywszy więc myślenie zaczęłam się nawet wciągać 😀 Absurd historii najwyraźniej do mnie podprogowo przemówił. Było śmiesznie, uroczo (Z ASYSTENTEM ŻABĄ 💚) i sporo się działo. Przyzwoite 6/10. Mogę polecić jako przyjemny odmóżdżacz 😀

Ps. Jeśli masz niską tolerancję dla motywu zaufania nieznajomemu od pierwszego wejrzenia - a to (i to żaden spojler) dzieje się na pierwszych kilku(nastu?) stronach (!) - to pewnie nie jest lektura dla Ciebie.

Odstresowywacz - tak bym określiła tę książkę.

👑„Asystentka Złoczyńcy” pojawiała mi się w social mediach dość często, ale niezbyt mnie kusiła… Jednak zrządzenie losu zmusiło mnie wręcz do przeczytania – nie nastawiałam się ani na coś dobrego, ani na coś złego i na szczęście, ponieważ mam momentami mieszane odczucia w kwestii tej książki.

👑Zaczynając od postaci – podobają mi się, choć nie są wybitne. Zły (kto by się spodziewał),jest BOSKI i to koniecznie dużymi literami – zarówno pod względem wyglądu, jak i charakteru, taki niebezpieczny, ale dla swoich najbliższych nieba uchyli, a spojrzenie ciemnych oczu sprawia, że kobietom kolana miękną. Evie mimo tego, że czasami jest niezwykle naiwna, chociażby podniecając się na widok obcego rannego mężczyzny, to da się ją polubić, choć czasami jej wypowiedzi czy zachowanie można nazwać infantylnym. Na pewno jej otwartość i mówienie wszystkiego, co myśli, doprowadzało zarówno do zabawnych, jak i lekko dziwnych sytuacji. Momentami nie tyle mnie irytowała, co jawiła się jako wyłącznie postać, nie mająca zbytnio ludzkich cech, sprawiając wrażenie mocno nierealnej.

👑Akcja jest tutaj przyjemna i ciekawa, zwroty akcji, a konkretnie jeden jest świetny, jednak jak to przystało na romantasy, wątki tajemnicy i walki z wrogami są traktowane dość powierzchownie, bo wszystko kręci się wokół relacji między głównymi bohaterami. Z tego powodu nie jestem największą fanką tej książki, bo lubię rozbudowane światy i fabułę, a tutaj to nie występuje, bo kamera skierowana jest na relację Evie i Złego, która jest dość prosta, ale przyjemna do czytania.

👑Kilka rozdziałów przed końcem nie byłam pewna, czy będę czytać tę serię dalej – „Asystentka Złoczyńcy” jest przyjemną książką i raczej bym nie sięgnęła po kolejne tomy, ale zakończenie do przyjemnych wrażeń z lektury dołożyła ciekawość i zainteresowanie, co będzie dalej. Końcówka zdecydowanie zachęca do czytania dalej.

👑Moim zdaniem książka nie jest wybitna, ma swoje minusiki i rzeczy, które mogą się nie podobać, ale jest niezwykle luźną i całkiem przyjemną lekturą, z którą można się zrelaksować i nie bać się, że pierwsze kilkanaście rozdziałów będzie stereotypowo niezrozumiałe „bo to fantastyka”. Osobiście mi się podobała, choć nie określiłabym jej „świetną”, a po prostu „komfortową”.

Powieść fantasy z gatunku płaszcza i szpady w damskiej wersji zaprawiona humorem. Są pewne niedociągnięcia ale liczę, że w następnej części się nie pojawią. Świetna dla nastolatek i nie tylko. Przyjemna.

Świetna. Z przymrużeniem oka, momentami całkowicie absurdalny humor - co uwielbiam :) Czas akcji bliżej nieokreślony - pomieszanie z poplątaniem, co wypada bardzo pozytywnie, ponieważ uniemożliwia wciśnięcie książki w jakieś ramy. Żadnych scen erotycznych, fajny slow burn. Ta ksiażka jest jak bajka. Powiedziałabym, że to cozy fantasy. Byłam przekonana, że to jednotomowa całość. Końcówka więc trochę mnie wkurzyła, ponieważ trzeba czekać.. z drugiej strony jednak, było mi ze wszystkimi pracownikami pałacu ciepło i miło i ucieszyłam się, że znów się z nimi spotkam. Warto czytać, co autorzy mówią o swoich książkach, jaki był ich cel i zamysł, wtedy lektura nie jest rozczarowaniem jak to się okazało w przypadku niektórych tu komentujących. Jest lekko, śmiesznie, przyjemnie. Bardzo mi się podobało.

Bardzo infantylna i napisana mam wrażenie na kolanie, ale dużo się dzieje, lekko i przyjemnie się czyta, więc nie odrzuca, a nawet wciąga.

Ta książka tak mi się podoba, że sama nie wiem, od czego zacząć! 🐸😭

Nie spodziewałam się, że w ogóle zacznę ją czytać, stwierdziłam po przeczytaniu opisu, że to nie książka dla mnie. Ale potem pożyczyła mi ją przyjaciółka i stwierdziłam, że ją przeczytam.

I bardzo dobrze!!! Cudownie się przy niej bawiłam ❤️❤️❤️

Asystentka Złoczyńcy jest napisana świetnym językiem, bardzo szybko się ją czyta, nie ma jakiś zbędnych, nudnych opisów i w każdym rozdziale coś się dzieje. Momentami można się przy niej uśmiać 🫶

Bardzo polubiłam Evie i podoba mi się, że jest zwyczajna i zabawna bez żadnych mocy czy specjalnych umiejętności. Jest oryginalną postacią, która od pierwszych stron wzbudziła we mnie sympatię 🥰🫧

(jest tak samo ciamajdowata jak ja, więc może dlatego 🫣😅) Inne postacie również są dopracowane, a o to nie każdy dba.

Było kilka rzeczy, które nie przypadły mi do gustu takie jak moce, o których mowa była tylko w kilku rozdziałach i nie pasowało mi to do klimatu książki. Pod koniec pojawiło się sporo przekleństw jak na to, że wcześniej praktycznie ich nie było.

Uważam, że powinno być zabronione kończenie w taki sposób książek. Jak tak można?! Zakończenie mnie załamało. A jeszcze bardziej że kolejne tomy nie są wydane 😢😭💔

Z niecierpliwością czekam na dalsze części, Asystentka Złoczyńcy bardzo miło mnie zaskoczyła i polecam ją, jednak wiem, że nie każdemu przypadnie do gustu 😊🫶💞

Ta książka tak mi się podoba, że sama nie wiem, od czego zacząć! 🐸😭

I bardzo dobrze!!! Cudownie się przy niej bawiłam ❤️❤️❤️

Asystentka Złoczyńcy jest napisana świetnym językiem,...

Bardzo, bardzo chcialam się polubic z ta ksiązką ale prawda jest taka, że nieomal wpędziła mnie w zastój czytelniczy 😱 Na początku myślałam, że przyzywczaję się do lekko infantylnego stylu pisarskiego autorki jednak tak sie nie stało. Rozumiem, ze intencja była taka, zeby powieśc brzmiaął bajkowo/ basniowo ale niestety przez całą książkę czułam się jakbym czytaąl opowiadanie napisane przez dzieckow podstawówce - nie było to złe ale po prostu nie czułam się jakby czytała coś wartościowego. Pomyl na plot i bohaterów jest całkiem oryginalny choć relacja miedzy asystentka a złoczyńca taka nie jest - rozwój ich relacji byl nieco banalny no i przeiwdywalny ( zazwyczaj w romantasy mi to nie przeszkadza ale tutajprzez ta infantylność jeszcze bardziej mnie to "kłuło' w oczy). Sama główna bohaterka jest ciekawaa postacią, ma troche dziwaczne podejscie do życia, które nie do końca ma sens - bo czy bycie nie czułym na morderstwa może naprawde byc nie ugruntowane w jakiejś traumie z dzieciństwa? Lub totlanym brakiem empatii? Wiem ze autorka chciała z Evie zrobić taką"inną" dziewczyne ale jako postac to jej reakcje wogóle się nie kleją. Duży plus za elementy humorystyczne - były moementy ,ktore naprawde mnie rozbawiły. All i nall, przemęczylam tę książkę i troche mi przykro bo spodziewalam się czegoś lepszego.

Idealnie to czego potrzebowałam - łatwa, przyjemna, lekko absurdalna historia z slow burn romansem z nutką feminizmu.