Prawdziwe kłamstwa cz.2

2012-01-01
2012-01-01

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

sławna aktorka u schyłku życia postanawia spisać swoją biografie ,nie każdemu to się podoba .tajemnice , sekrety ,morderstwo i oczywiście romans.

Książka dobra ale nie rewelacyjna. Rozczarowało mnie jej zakończenie. Autorka zbyt ogólnie opisuje sceny rozwiązania zagadki śmierci Evy Benedict, co nie pozwoliło mi się wczuć w akcję. Mimo moich zastrzeżeń...Polecam

Nietuzinkowa historia. Z jednej strony legenda - Ewa Benedict, z drugiej pisarka biografii - Julia Summers. Niby łatwe zadanie - napisanie biografii wielkiej gwiazd. A jest to początek wielu, trzymających w napięciu zdarzeń, które trudno przewidzieć...
Książka do końca trzyma w napięciu.

Książka do końca trzyma w napięciu.

Mam za sobą już wiele powieści Nory Roberts i wszystkie bardzo mi się podobały, a ta jest pierwszą która nie przypadła mi do gustu i nie zdołałam doczytać do końca.

Świetna książka Nory Roberts.

Świetna książka Nory Roberts.

Świat sławnych i bogatych fascynuje wielu ludzi. Oglądamy programy o celebrytach równie często jak chodzimy na filmy, w których występują czy słuchamy muzyki, którą grają. Z wypiekami na twarzy w kolorowych pismach czytamy kto z kim, jak długo i dlaczego już nie. Utożsamiamy naszych ulubieńców z ich publicznym wizerunkiem, ale nie wszystko jest takim, jakim się wydaje.

Julia Summers zawodowo zajmuje się odkrywaniem tajemnic wielkich gwiazd. Zbyt nieśmiała, by spełnić swoje marzenie i występować na scenie, poświęciła się pisaniu biografii sławnych ludzi. I choć podziwia ich świat, nie pragnie wieść takiego życia. Woli spokojne chwile spędzone ze swoim synkiem. Mało kto wie, że zawsze chłodna i opanowana Julia Summers po przekroczeniu progu swojego domu jest zupełnie inną osobą. Niektórzy nazwaliby ją nudziarą. Inni uznaliby, że jest intrygująca.

Jedna z największych gwiazd Hollywood Ewa Benedict wywołała prawdziwą burzę decydując się na opublikowanie pierwszej autoryzowanej biografii. Postanowiła raz na zawsze rozliczyć z przeszłością, opowiedzieć o swoim życiu ze wszystkimi pikantnymi szczegółami, zdementować plotki, wyjaśnić niedomówienia i kłamstwa. Nikt nie żyje jednak w próżni. Nasze tajemnice nie zawsze należą tylko do nas. Ewa znała wiele kompromitujących faktów na temat swoich sławnych i bogatych przyjaciół. Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, że tacy ludzie nie lubią, gdy na światło dzienne wypływają ich kontakty z mafią, brudne interesy, potajemne romanse, aborcje i niecodzienne upodobania seksualne. Niestety Ewa nie ma zamiaru niczego ukrywać i z pomocą Julii Summers chce opowiedzieć o wszystkim reszcie świata.

„Prawdziwe kłamstwa” to historia o magii pozorów. O tym, jak media kreują świat oderwany od rzeczywistości. W świecie tym dobre kłamstwo jest na wagę złota, a za prawdę można zapłacić życiem. Jednak jest to też opowieść o prawdziwej matczynej miłości, do dziecka urodzonego przez inną kobietę. Nora Roberts opisała świat pełen intryg, spisków i kłamstw, ale jak zwykle udało jej się znaleźć też odrobinę miejsca na miłość, prawdę i sprawiedliwość.

2003

"Prawdziwe kłamstwa" bardzo ciekawa książka,z fajną intrygą.
Pewna aktorka postanawia namieszać trochę,zlecając napisanie swojej autoryzowanej biografii.A jest w czym mieszać.
Ewa to instytucja-wielka gwiazda,znana nie tylko ze świetnych ról ale i ze związków z różnymi mężczyznami.Na jaw mają wyjść nie tylko jej tajemnice.
Tak ona,jak i Julia,jej biografka otrzymują anonimy,mające zniechęcić je do pracy nad książką.Na jaw wychodzą kolejne sekrety.Niektórzy potrafiliby zabić,aby dalej utrzymać pewne rzeczy w tajemnicy.
I nagle Ewa zostaje zamordowana...O zbrodnie posądzana jest Julia.
Dobrze i szybko się czyta,intryga dość ciekawa.Drażniło mnie tylko nazywanie Julii -Julcią(jakoś mi to nie pasowało).

"Prawdziwe kłamstwa" bardzo ciekawa książka,z fajną intrygą.
Tak ona,jak i Julia,jej biografka otrzymują...

Po dwóch książkach Nory Roberts(,,Dziś i na zawsze" i ,,Koniec i początek") miałam wyrobione zdanie na temat twórczości tej pisarki - krótkie książki, które czyta się szybko i lekko, gdzie jedynym wątkiem jest wielka miłość między piękna i niezależną kobietą a przystojnym i uwodzicielskim mężczyzną. Kiedy otrzymałam ,,Prawdziwe kłamstwa", ponad 400 stron, nie wiedziałam, czego mam się spodziewać po tej powieści. Zabrałam się za nią z ogromnym zainteresowaniem.

Julia, ambitna dziennikarka, samotna matka, przyjeżdża wraz z synkiem do Beverly Hills, gdzie ma spisać wspomnienia słynnej aktorki, Ewy Benedict. Kobieta opowiada jej o swoim niezwykle barwnym życiu - czterech burzliwych małżeństwach, licznych romansach, nierzadko zdradzając tajemnice ludzi, którzy wpłynęli na jej życie. Wkrótce ktoś zaczyna grozić Julii i wysyłać jej anonimy, by zaprzestała pisania. Praktycznie każdy znajomy Ewy ma powody, by woleć, aby książka nie powstała. Julia zaczyna bać się o swoje bezpieczeństwo. Jednocześnie w jej życiu pojawia się pisarz Paul, były pasierb Ewy, który zaczyna darzyć Julię wielką fascynacją.

,,Prawdziwe kłamstwa" mnie nie rozczarowały, wręcz przeciwnie, pozytywnie zaskoczyły. Wcześniejsze książki Roberts podobały mi się, ale nie wywoływały wielkich emocji i szybko o nich zapominałam. Tutaj chodzi o coś więcej niż zwykły romans. Owszem, wątek miłości jest ważny, ale na pierwszym planie są wspomnienia Ewy, kobiety, która prowadziła naprawdę ciekawe i ekscytujące życie, które jednak nie było usłane różami i obfitowało w dramaty. Nora Roberts poruszyła różne trudne tematy, które sprawiły, że powieść nie jest sielanką - aborcja, wykorzystywanie seksualne, podwójne życie. Sama Ewa to kobieta, która popełniła w życiu wiele błędów i często postępowała źle lub niemoralnie, ale miała odwagę, by walczyć o siebie i iść swoją drogą. Kontrastem dla niej jest Julia - cicha, nieśmiała kobieta, która boi się zaryzykować i walczyć o swoje szczęście, cały czas mając w pamięci zawód miłosny sprzed kilku lat.

Jeśli chodzi o wątek Julii i Paula nie różni się on zbytnio od tych w przeczytanych przeze mnie wcześniej książkach Nory Roberts. On - przystojniak, który nie może odpędzić się od kobiet. Ona - niezależna samotna kobieta, która walczy o swoją wolność. On chce ją uwieść, ona się waha, ale w końcu ulega i mamy namiętny romans. W ich miłości podobało mi się, że autorka nie skupiła się tylko na romantycznych wyznaniach i scenach miłosnych, ale pokazała ich relację jako związek dwojga szczerze kochających się ludzi, którzy się wspierają i wspólnie walczą z przeciwnościami losu.

,,Prawdziwe kłamstwa" to po trosze też kryminał i trzeba przyznać, że intryga jest naprawdę ciekawa. Tajemnice z przeszłości, kłamstwa, intrygi, kotłujące emocje sprawiły, że czytałam książkę z wielkim zaciekawieniem i trudno było mi się oderwać. Chciałabym jednak, żeby autorka rozwinęła i dokończyła pewne wątki(np. Tony'ego czy Lincolna). Również dziwi mnie sytuacja z Peterem, ponieważ jego wątek naruszył trochę wątek niezniszczalnej miłości Ewy i Victora, a to, że tak nagle się urwał, uważam za nieporozumienie.

Ogólnie ,,Prawdziwe Kłamstwa" bardzo mi się podobały, tym bardziej, że nie były typowym romansem, ale miały też w sobie elementy kryminału i powieści ,,z wyższych sfer". Zdecydowanie połączenie wątku Ewy i Julii wyszło bardzo dobrze. Trzeba przyznać, że Roberts mnie zaskoczyła i wprowadziła do książki sporo nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Coś czuję, że to nie będzie moje ostatnie spotkanie z tą panią.

,,Kto kocha, zwykle cierpi."

"Jak udało się panu upchnąć swoje ego w ten smoking, tak że nic nie wystaje?"

"Czy mam cię ostrzec, moja mała, że jeśli kobieta oszaleje na punkcie jakiegoś mężczyzny, tak naprawdę oszaleje, to będzie z nim robić takie rzeczy, na myśl o których w świetle dziennym zapłonie ze wstydu?A potem znów je zrobi."

" -Męskie ego - mruknęła (...). - To coś wielkiego i niezwykle delikatnego. Wyobrażam to sobie zawsze jako olbrzymi, zrobiony z cienkiego szkła penis."

"Kochanie, seks ogranicza się do łóżka. A z mężczyzną, który rozumie i docenia geniusz komizmu, można być także rano."

"Jak udało się panu upchnąć swoje ego w ten smoking, tak że nic nie wystaje?"

" -Męskie ego - mruknęła (...). - To coś wielkiego i niezwykle...

Zaskakujące zakończenie, bardzo polecam

Zaskakujące zakończenie, bardzo polecam