Włoskie zaręczyny

Wydawnictwo: Świat Książki
The Italian Matchmaker
romans obyczajowy
Lemma

Czterdziestokilkuletni Luka po rozwodzie przeżywa kryzys. jest bogaty, kobiety za nim szaleją, ale on tak naprawdę nie wie, co to prawdziwa miłość. Z dnia na dzień podejmuje nieoczekiwaną decyzję - rezygnuje z pracy i wyjeżdża na południe Włoch, gdzie mieszkają jego rodzice. Tam poznaje Cosimę, która dwa lata wcześniej straciła sześcioletniego synka. Kobieta jest w głębokiej rozpaczy/ Luca, i tylko on, dość często widuje chłopca, który nie mówi, ale najwyraźniej usiłuje mu coś przekazać...

źródło opisu: Świat Książk, 2012

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

damonowa | 2013-03-19
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 19 marca 2013

Bardzo przyjemna historia rozwodnika i kobiety która straciła ukochane dziecko. Jest ciepły romans, piękne krajobrazy Włoch no i zaskakująca zagadka.
Lekka, wzruszająca, z humorem. Idealna książka na nudę i gorsze dni. Polecam.

Ania K | 2015-09-05
Przeczytana: 05 września 2015

Miałam chęć na włoskie klimaty,zasmakować "dolce vita"i przenieść się z bohaterami w cudowne,malownicze miejsca.Przeczytałam wcześniej dwie inne książki autorki i idąc za ciosem sięgnęłam po tą pozycję.W powieści świat ludzi łączy się ze światem duchów dając nadzieję,że nasze życie nie kończy się wraz ze śmiercią-ta chwila przeprowadza nas tylko na drugi brzeg.Historie rodzinne,romans i metafizyka to wszystko znajdziecie w powieści.Książka daje nadzieje dla tych co czekają na miłość i szukają szczęścia.Na minus jest to,że chwilami przytłaczała mnie ilość bohaterów,można się było pogubić kto jest kim,trochę za dużo pobocznych wątków ale na szczęście nie odłożyłam książki i ciekawość zwyciężyła poznać losy bohaterów.Dodam jeszcze,że książka "Ostatnia podróż Valetiny"stanowi preludium powieści"Włoskie zaręczyny".

wiejskifilozof | 2014-11-08

Lubię książki,tej autorki.Pisze naprawdę super.
Zawsze mi się podobają jej bohaterowie i ich "perypetie".
Włoskie Zaręczyny to bardzo dobra książka,dla tych co wierzą w prawdziwą miłość.
Autorka i opisuje południowe Włochy,zapachy,smaki i tradycję.
Kibicowałem Luce,by znalazł klucz do serca swej pięknej wybrance.
A i moja mama też polubiła książki Santy.

Jola_St | 2013-08-16
Na półkach: Przeczytane, EBOOK, 2013
Przeczytana: 26 lipca 2013

Książkę tę przeczytalam podczas swojego urlopu we Włoszech.
Santa Montefiore to moja ulubiona pisarka. Tym razem opisała historię pewnej pary, ich poznanie się i rozkwit miłosci właśnie w scenerii słonecznej, tej specyficznej i innej niż wszystkie kraje Italii.
Ksiązkę czyta się mile i przyjemnie, ale w pamięci pozostaną mi zapewne tylko pewne epizody.

mroźny_poranek | 2015-10-14
Przeczytana: 12 października 2015

Książka "Włoskie zaręczyny" to ciepła opowieść o miłości, chociaż mamy tutaj także spotkanie z duchami i krwawą przeszłością.
Napisana ciekawie. To książka, dzięki której możemy przenieść się w cudowne gorące Włochy i poznać smaki włoskiej kuchni.
Fakt, może fabuła jest stosunkowo banalna, to ja jednak dałam się ponieść tej romantycznej miłości.
Z przyjemnością sięgnę po kolejne książki tej autorki.

Sonja | 2013-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2013

Wspaniała, upajająca historia o miłości, samotności, wyborach... Opisy Włoch niesamowite, aż chce się tam być...

CicheBaBum | 2015-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2015
izabela81 | 2015-02-28
Na półkach: 2015 rok, Przeczytane
Przeczytana: 27 stycznia 2015

To książka pełna miłości, tęsknoty, nadziei, refleksji, zadumy i smutku, która zmusza nas do zwolnienia tempa i zastanowienia się nad życiem. Autorka pokazuje, że pomimo popełnionych przez nas błędów, watro dać sobie drugą szansę. Do tego piękne malownicze Włochy w tle z zapachem fig i aromatem cytryn. To metafizyczną i ciepła opowieść, gdzie świat realny i duchowy przenika się.

Wiesława | 2011-01-10
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 10 stycznia 2011

Bardzo fajna, przyjemna książka. Akcja - Włochy. Spodoba się i młodszym i starszym. Praktycznie wszystkie książki tej autorki, które czytałam, podobnie jak ta miały przesłanie jak najbardziej optymistyczne.

Śnieżka | 2013-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2013

Na początku gubiłam się w postaciach, akcja mnie nie wciągnęła, już myślałam że odłożę książkę i do niej nie wrócę, na całe szczęście tak jednak nie zrobiłam.
Niebanalna akcja, miłość z historią (dramatyczną) i duchami w tle, przepiękne opisy Włoch (duży plus za to, naprawdę można się było poczuć jak w gorącej Italii!) to wszystko sprawiło że książka wciągnęła i mi osobiście się spodobała.