Włoskie zaręczyny

Wydawnictwo: Świat Książki
The Italian Matchmaker
romans obyczajowy
Lemma

Czterdziestokilkuletni Luka po rozwodzie przeżywa kryzys. jest bogaty, kobiety za nim szaleją, ale on tak naprawdę nie wie, co to prawdziwa miłość. Z dnia na dzień podejmuje nieoczekiwaną decyzję - rezygnuje z pracy i wyjeżdża na południe Włoch, gdzie mieszkają jego rodzice. Tam poznaje Cosimę, która dwa lata wcześniej straciła sześcioletniego synka. Kobieta jest w głębokiej rozpaczy/ Luca, i tylko on, dość często widuje chłopca, który nie mówi, ale najwyraźniej usiłuje mu coś przekazać...

źródło opisu: Świat Książk, 2012

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

orchideaidea | 2017-04-09
Przeczytana: 08 kwietnia 2017

Czasem wydaje się nam, że nagłe nieszczęście może przyćmić kolejne lata, wszelkie następujące po nim życiowe okazje i tym samym doprowadzić do przeświadczenia, że wobec wcześniej zaistniałej przykrej sytuacji nie może się nam przytrafić nic dobrego.

Tak właśnie myślała 37-letnia Cosima, która przed trzema laty w tragicznych okolicznościach straciła synka. Francesco miał wtedy 6 lat, był jej jedynym dzieckiem, które zrodziło się z romansu Cosimy z pewnym żonatym mężczyzną. Chłopiec był dla niej całym światem, dlatego też po śmierci syna zrozpaczona kobieta całkowicie pogrążyła się w żałobie. Nie rozstawała się z czarnymi ubraniami, często uczestniczyła w nabożeństwach, modląc się o duszę syna, opłakiwała go także w domu, nikogo do siebie nie dopuszczając i skupiając się wyłącznie na swoim bólu, wyrzucając sobie przy tym, że śmierć Francesca to jej wina.
W tym samym czasie daleko od południowych Włoch, a dokładniej w Londynie zawalił się świat Luci. Czterdziestokilkuletni bankier...

Ania | 2013-03-19
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 19 marca 2013

Bardzo przyjemna historia rozwodnika i kobiety która straciła ukochane dziecko. Jest ciepły romans, piękne krajobrazy Włoch no i zaskakująca zagadka.
Lekka, wzruszająca, z humorem. Idealna książka na nudę i gorsze dni. Polecam.

ivv | 2017-06-13

Ilu tu bohaterów!
Luca rzuca robotę, rozwodzi się i wyjeżdża do Włoch.
Mieszka u swoich rodziców w pałacu, w którym goszczą pełno interesujących postaci. Wszyscy wokoło się znają, czas spędzają w kawiarniach, niespiesznie piją kawę, spacerują, plotkują.
Luca poznaje Cosimę - pogrążoną w depresji młodą kobietę, która straciła synka. Za wszelką cenę próbuje się do niej zbliżyć. Nie jest to łatwe, bo jeszcze mamy na tapecie Rosę, Claire, Stephane, Freyę...

Akcja toczy się niespiesznie, dużo opisów, uczuć, rozmów.
W pewnym momencie aż się trochę znudziłam.
Ale końcówka książki wciągnęła mnie na nowo i ostatecznie nie żałuję, że przeczytałam :)

Ania K | 2015-09-05
Przeczytana: 05 września 2015

Miałam chęć na włoskie klimaty,zasmakować "dolce vita"i przenieść się z bohaterami w cudowne,malownicze miejsca.Przeczytałam wcześniej dwie inne książki autorki i idąc za ciosem sięgnęłam po tą pozycję.W powieści świat ludzi łączy się ze światem duchów dając nadzieję,że nasze życie nie kończy się wraz ze śmiercią-ta chwila przeprowadza nas tylko na drugi brzeg.Historie rodzinne,romans i metafizyka to wszystko znajdziecie w powieści.Książka daje nadzieje dla tych co czekają na miłość i szukają szczęścia.Na minus jest to,że chwilami przytłaczała mnie ilość bohaterów,można się było pogubić kto jest kim,trochę za dużo pobocznych wątków ale na szczęście nie odłożyłam książki i ciekawość zwyciężyła poznać losy bohaterów.Dodam jeszcze,że książka "Ostatnia podróż Valetiny"stanowi preludium powieści"Włoskie zaręczyny".

wiejskifilozof | 2014-11-08

Lubię książki,tej autorki.Pisze naprawdę super.
Zawsze mi się podobają jej bohaterowie i ich "perypetie".
Włoskie Zaręczyny to bardzo dobra książka,dla tych co wierzą w prawdziwą miłość.
Autorka i opisuje południowe Włochy,zapachy,smaki i tradycję.
Kibicowałem Luce,by znalazł klucz do serca swej pięknej wybrance.
A i moja mama też polubiła książki Santy.

Jola_St | 2013-08-16
Na półkach: Przeczytane, EBOOK, 2013
Przeczytana: 26 lipca 2013

Książkę tę przeczytalam podczas swojego urlopu we Włoszech.
Santa Montefiore to moja ulubiona pisarka. Tym razem opisała historię pewnej pary, ich poznanie się i rozkwit miłosci właśnie w scenerii słonecznej, tej specyficznej i innej niż wszystkie kraje Italii.
Ksiązkę czyta się mile i przyjemnie, ale w pamięci pozostaną mi zapewne tylko pewne epizody.

mroźny_poranek | 2015-10-14
Przeczytana: 12 października 2015

Książka "Włoskie zaręczyny" to ciepła opowieść o miłości, chociaż mamy tutaj także spotkanie z duchami i krwawą przeszłością.
Napisana ciekawie. To książka, dzięki której możemy przenieść się w cudowne gorące Włochy i poznać smaki włoskiej kuchni.
Fakt, może fabuła jest stosunkowo banalna, to ja jednak dałam się ponieść tej romantycznej miłości.
Z przyjemnością sięgnę po kolejne książki tej autorki.

Sonja | 2013-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2013

Wspaniała, upajająca historia o miłości, samotności, wyborach... Opisy Włoch niesamowite, aż chce się tam być...

izabela81 | 2015-02-28
Na półkach: Przeczytane, 2015 rok
Przeczytana: 27 stycznia 2015

To książka pełna miłości, tęsknoty, nadziei, refleksji, zadumy i smutku, która zmusza nas do zwolnienia tempa i zastanowienia się nad życiem. Autorka pokazuje, że pomimo popełnionych przez nas błędów, watro dać sobie drugą szansę. Do tego piękne malownicze Włochy w tle z zapachem fig i aromatem cytryn. To metafizyczną i ciepła opowieść, gdzie świat realny i duchowy przenika się.

Wiesława | 2011-01-10
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 10 stycznia 2011

Bardzo fajna, przyjemna książka. Akcja - Włochy. Spodoba się i młodszym i starszym. Praktycznie wszystkie książki tej autorki, które czytałam, podobnie jak ta miały przesłanie jak najbardziej optymistyczne.