Prawdziwe kłamstwa

Tłumaczenie: Lidia Simbierowicz
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Genuine Lies
dziennikarka, aktorka, wspomnienie

Dziennikarka Julia Summers otrzymuje wspaniałą propozycję: ma spisać wspomnienia słynnej hollywoodzkiej aktorki. Wprowadza się do domu gwiazdy w Beverly Hills, gdzie poznaje przystojnego pisarza. Nie wie jeszcze, że razem będą musieli stawić czoło komuś, kto obawia się, że biografia aktorki odkryje pilnie strzeżone tajemnice. Komuś, kto nie pozwoli ujawnić ich światu...

basik | 2016-06-14

"Prawdziwe kłamstwa" bardzo ciekawa książka,z fajną intrygą.
Pewna aktorka postanawia namieszać trochę,zlecając napisanie swojej autoryzowanej biografii.A jest w czym mieszać.
Ewa to instytucja-wielka gwiazda,znana nie tylko ze świetnych ról ale i ze związków z różnymi mężczyznami.Na jaw mają wyjść nie tylko jej tajemnice.
Tak ona,jak i Julia,jej biografka otrzymują anonimy,mające zniechęcić je do pracy nad książką.Na jaw wychodzą kolejne sekrety.Niektórzy potrafiliby zabić,aby dalej utrzymać pewne rzeczy w tajemnicy.
I nagle Ewa zostaje zamordowana...O zbrodnie posądzana jest Julia.
Dobrze i szybko się czyta,intryga dość ciekawa.Drażniło mnie tylko nazywanie Julii -Julcią(jakoś mi to nie pasowało).

marcia | 2014-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

"Prawdziwe kłamstwa" to piąta naprawdę rewelacyjna książka Nory Roberts. Historia tak mnie wciągnęła, że nie chciałam się od niej oderwać i byłam zła gdy ktoś mi przeszkadzał w czytaniu.

Wielka gwiazda Hollywood Ewa Benedict postanowiła, że już najwyższy czas napisać swoje wspomnienia. Wyznacza do tego zadania młodą i bardzo utalentowaną dziennikarkę Julię Summers.

Współpraca układa im się świetnie. Obie kobiety są zadowolone z materiałów, które udało im się zgromadzić. Książka ma zadatki, aby stać się prawdziwą perełką wśród biografii znanych i bogatych.

Aż nagle, ni z tego, ni z owego Ewa zostaje brutalnie ZAMORDOWANA!
Podejrzenia padają na Julię. Paul, który jest w niej szaleńczo zakochany za wszelką cenę stara się wyciągnąć z tego bagna UKOCHANĄ!

Głównym wątkiem książki jest życie Ewy Benedict, ale ważne miejsce zajmuje także wątek miłosny między Julią i Paulem.

"Prawdziwe kłamstwa" trzyma bardzo mocno w napięciu. Dopiero na samym końcu autorka nam zdradza kto jest...

FannyBrawne | 2016-03-11

Po dwóch książkach Nory Roberts(,,Dziś i na zawsze" i ,,Koniec i początek") miałam wyrobione zdanie na temat twórczości tej pisarki - krótkie książki, które czyta się szybko i lekko, gdzie jedynym wątkiem jest wielka miłość między piękna i niezależną kobietą a przystojnym i uwodzicielskim mężczyzną. Kiedy otrzymałam ,,Prawdziwe kłamstwa", ponad 400 stron, nie wiedziałam, czego mam się spodziewać po tej powieści. Zabrałam się za nią z ogromnym zainteresowaniem.

Julia, ambitna dziennikarka, samotna matka, przyjeżdża wraz z synkiem do Beverly Hills, gdzie ma spisać wspomnienia słynnej aktorki, Ewy Benedict. Kobieta opowiada jej o swoim niezwykle barwnym życiu - czterech burzliwych małżeństwach, licznych romansach, nierzadko zdradzając tajemnice ludzi, którzy wpłynęli na jej życie. Wkrótce ktoś zaczyna grozić Julii i wysyłać jej anonimy, by zaprzestała pisania. Praktycznie każdy znajomy Ewy ma powody, by woleć, aby książka nie powstała. Julia zaczyna bać się o swoje bezpieczeństwo....

Katarzyna Busłowska | 2016-10-07
Przeczytana: 30 września 2016

Świat sławnych i bogatych fascynuje wielu ludzi. Oglądamy programy o celebrytach równie często jak chodzimy na filmy, w których występują czy słuchamy muzyki, którą grają. Z wypiekami na twarzy w kolorowych pismach czytamy kto z kim, jak długo i dlaczego już nie. Utożsamiamy naszych ulubieńców z ich publicznym wizerunkiem, ale nie wszystko jest takim, jakim się wydaje.

Julia Summers zawodowo zajmuje się odkrywaniem tajemnic wielkich gwiazd. Zbyt nieśmiała, by spełnić swoje marzenie i występować na scenie, poświęciła się pisaniu biografii sławnych ludzi. I choć podziwia ich świat, nie pragnie wieść takiego życia. Woli spokojne chwile spędzone ze swoim synkiem. Mało kto wie, że zawsze chłodna i opanowana Julia Summers po przekroczeniu progu swojego domu jest zupełnie inną osobą. Niektórzy nazwaliby ją nudziarą. Inni uznaliby, że jest intrygująca.

Jedna z największych gwiazd Hollywood Ewa Benedict wywołała prawdziwą burzę decydując się na opublikowanie pierwszej autoryzowanej...

MoniS | 2014-07-01
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Nora Roberts. Czytalam i slyszalam o tej autorce juz wiele roznych rzeczy. Przewaznie dobrych. Juz dawno mialam zamiar przeczytac cos jej autorstwa zeby sie przekonac ktore z nich sa prawda, z ktorymi z nich sie zgodze. Jedno podejscie do innej jej ksiazki mialam jakis czas temu. Ksiazke zaczelam, trochu przeczytalam i odlozylam bo wydawala mi sie nudna i infantylna. Po jakims czasie jednak stwierdzilam ze dobrze by bylo sprobowac jakiejs innej jej powiesci. Nie namyslalam sie wiec dlugo kiedy na polce w bibliotece zobaczylam "Prawdziwe klamstwa".

Tym razem jestem zadowolona z lektury. Czytalo sie dobrze, szybko, historia wciagnela na tyle ze chetnie sie do niej wracalo a bohaterzy dali sie polubic i zainteresowac soba.

Swietna kreacja Ewy - aktorki ktora nazywana boginia przetrwala dlugie lata slawy. Wszystkie te tajemnice, mnogosc postaci, klamstwa i prawdy ukryte gleboko w ludzkich duszach. Siec zdarzen i drobnych detali ktore powoli sie rozplatuja by odkryc najwieksza...

Sahu | 2013-12-09
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 18 listopada 2013

Autorkę poleciła mi koleżanka, więc ufając jej gustowi zabrałam się za moją pierwszą powieść Nory Roberts. Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Z początku przygotowałan się na typowe romansidło ale gdy akcja się zaczęła dosłownie nie mogłam się oderwać. Można powiedzieć, że jest to mieszanka romansu i kryminału, ponieważ nie brak tu scen miłosnych jak i ofiar. Niektóre sceny powodowały u mnie szybsze bicie serca, a drugą połowę książki praktycznie "pochłonęłam". Mimo, iż jest to dość obszerna powieść, przeczytałam ją w kilka dni. Nie pamiętam, kiedy ostatnio coś mnie tak zafascynowało. Szczerze polecam!

| 2011-11-05
Przeczytana: 2011 rok

Przeczytałam wiele książek pani Roberts, tych lepszych i gorszych, ale "Prawdziwe kłamstwa" wciągnęły mnie od pierwszej do ostatniej strony, mimo iż nie przepadam za opisami ludzi z "wyższych sfer". Ujęła mnie jedna z głównych (jak i nie główna) bohaterek, Eva Benedict, której napisania biografii podjęła się Julia. Fantastyczna, pełna charyzmy kobieta dążąca do swoich celów pomimo licznych przeciwności losu.
Niespodziewane zwroty akcji, zaskakujące zakończenie.

Edyta | 2015-11-18
Przeczytana: 17 listopada 2015

"Jak udało się panu upchnąć swoje ego w ten smoking, tak że nic nie wystaje?"

"Czy mam cię ostrzec, moja mała, że jeśli kobieta oszaleje na punkcie jakiegoś mężczyzny, tak naprawdę oszaleje, to będzie z nim robić takie rzeczy, na myśl o których w świetle dziennym zapłonie ze wstydu?A potem znów je zrobi."

" -Męskie ego - mruknęła (...). - To coś wielkiego i niezwykle delikatnego. Wyobrażam to sobie zawsze jako olbrzymi, zrobiony z cienkiego szkła penis."

"Kochanie, seks ogranicza się do łóżka. A z mężczyzną, który rozumie i docenia geniusz komizmu, można być także rano."

Liwia | 2012-07-21

Książka była dobra. Naprawdę dobra. Ale nie rewelacyjna. Pierwszy raz spotykam się z tą autorką i już po tej powieści mam o niej dobre zdanie, zobaczymy, czy się utrzyma przy kolejnych pozycjach, które mam zamiar przeczytać. Cała historia została opowiedziana dosyć ciekawie, niektóre dialogi wywoływały uśmiech na mojej twarzy, a postacie intrygowały. Oczywiście można było przewidzieć motyw miłosny, jednak w tym wypadku nie jest to minus, aczkolwiek nie powiem, aby był plusem. Do tego nie podobało mi się zakończenie, ani to, kto zabił i niektóre rzeczy z tym związane. Przyznam, iż trochę zawiodłam się na tym i czuję lekki niedosyt po tej lekturze, mimo że przeczytałam ją praktycznie jednym tchem, nie mogąc oderwać się ani na chwilę. Tak czy siak polecam tą książkę w sumie dla każdego.

Elenaj | 2012-10-16
Na półkach: Przeczytane, Kryminały

Książka z początków twórczości autorki [lata 90],kiedy jeszcze nie była skażona komercją i naprawdę świetne pisała powieści.
Doskonały thriller ,z romansem w tle.
Jest tu wszystko co trzeba, by mieć przyjemność z czytania .
Szkoda,że już tak nie pisze.