Okładka książki Prawdziwe kłamstwa

dziennikarka, aktorka, wspomnienie
romans
typ
papier
7,08 (190 ocen i 18 opinii)

Opis książki

Dziennikarka Julia Summers otrzymuje wspaniałą propozycję: ma spisać wspomnienia słynnej hollywoodzkiej aktorki. Wprowadza się do domu gwiazdy w Beverly Hills, gdzie poznaje przystojnego pisarza. Nie wie jeszcze, że razem będą musieli stawić czoło komuś, kto obawia się, że biografia aktorki odkryje pilnie strzeżone tajemnice. Komuś, kto nie pozwoli ujawnić ich światu...

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
marcia | 2014-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

"Prawdziwe kłamstwa" to piąta naprawdę rewelacyjna książka Nory Roberts. Historia tak mnie wciągnęła, że nie chciałam się od niej oderwać i byłam zła gdy ktoś mi przeszkadzał w czytaniu.

Wielka gwiazda Hollywood Ewa Benedict postanowiła, że już najwyższy czas napisać swoje wspomnienia. Wyznacza do tego zadania młodą i bardzo utalentowaną dziennikarkę Julię Summers.

Współpraca układa im się świetnie. Obie kobiety są zadowolone z materiałów, które udało im się zgromadzić. Książka ma zadatki, aby stać się prawdziwą perełką wśród biografii znanych i bogatych.

Aż nagle, ni z tego, ni z owego Ewa zostaje brutalnie ZAMORDOWANA!
Podejrzenia padają na Julię. Paul, który jest w niej szaleńczo zakochany za wszelką cenę stara się wyciągnąć z tego bagna UKOCHANĄ!

Głównym wątkiem książki jest życie Ewy Benedict, ale ważne miejsce zajmuje także wątek miłosny między Julią i Paulem.

"Prawdziwe kłamstwa" trzyma bardzo mocno w napięciu. Dopiero na samym końcu autorka nam zdra...

MoniS | 2014-07-01
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Nora Roberts. Czytalam i slyszalam o tej autorce juz wiele roznych rzeczy. Przewaznie dobrych. Juz dawno mialam zamiar przeczytac cos jej autorstwa zeby sie przekonac ktore z nich sa prawda, z ktorymi z nich sie zgodze. Jedno podejscie do innej jej ksiazki mialam jakis czas temu. Ksiazke zaczelam, trochu przeczytalam i odlozylam bo wydawala mi sie nudna i infantylna. Po jakims czasie jednak stwierdzilam ze dobrze by bylo sprobowac jakiejs innej jej powiesci. Nie namyslalam sie wiec dlugo kiedy na polce w bibliotece zobaczylam "Prawdziwe klamstwa".

Tym razem jestem zadowolona z lektury. Czytalo sie dobrze, szybko, historia wciagnela na tyle ze chetnie sie do niej wracalo a bohaterzy dali sie polubic i zainteresowac soba.

Swietna kreacja Ewy - aktorki ktora nazywana boginia przetrwala dlugie lata slawy. Wszystkie te tajemnice, mnogosc postaci, klamstwa i prawdy ukryte gleboko w ludzkich duszach. Siec zdarzen i drobnych detali ktore powoli sie rozplatuja by odkryc...

Sahu | 2013-12-09
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 18 listopada 2013

Autorkę poleciła mi koleżanka, więc ufając jej gustowi zabrałam się za moją pierwszą powieść Nory Roberts. Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Z początku przygotowałan się na typowe romansidło ale gdy akcja się zaczęła dosłownie nie mogłam się oderwać. Można powiedzieć, że jest to mieszanka romansu i kryminału, ponieważ nie brak tu scen miłosnych jak i ofiar. Niektóre sceny powodowały u mnie szybsze bicie serca, a drugą połowę książki praktycznie "pochłonęłam". Mimo, iż jest to dość obszerna powieść, przeczytałam ją w kilka dni. Nie pamiętam, kiedy ostatnio coś mnie tak zafascynowało. Szczerze polecam!

Charlotte | 2011-11-05
Przeczytana: 2011 rok

Przeczytałam wiele książek pani Roberts, tych lepszych i gorszych, ale "Prawdziwe kłamstwa" wciągnęły mnie od pierwszej do ostatniej strony, mimo iż nie przepadam za opisami ludzi z "wyższych sfer". Ujęła mnie jedna z głównych (jak i nie główna) bohaterek, Eva Benedict, której napisania biografii podjęła się Julia. Fantastyczna, pełna charyzmy kobieta dążąca do swoich celów pomimo licznych przeciwności losu.
Niespodziewane zwroty akcji, zaskakujące zakończenie.

Liwia | 2012-07-21

Książka była dobra. Naprawdę dobra. Ale nie rewelacyjna. Pierwszy raz spotykam się z tą autorką i już po tej powieści mam o niej dobre zdanie, zobaczymy, czy się utrzyma przy kolejnych pozycjach, które mam zamiar przeczytać. Cała historia została opowiedziana dosyć ciekawie, niektóre dialogi wywoływały uśmiech na mojej twarzy, a postacie intrygowały. Oczywiście można było przewidzieć motyw miłosny, jednak w tym wypadku nie jest to minus, aczkolwiek nie powiem, aby był plusem. Do tego nie podobało mi się zakończenie, ani to, kto zabił i niektóre rzeczy z tym związane. Przyznam, iż trochę zawiodłam się na tym i czuję lekki niedosyt po tej lekturze, mimo że przeczytałam ją praktycznie jednym tchem, nie mogąc oderwać się ani na chwilę. Tak czy siak polecam tą książkę w sumie dla każdego.

asia_30 | 2013-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2013

Rewelacyjnie poprowadzona intryga w świecie gwiazd filmowych.Kłamstwa sekrety i zbrodnie,wszystko znajdziemy w tej powieści.

Elenaj | 2012-10-16
Na półkach: Przeczytane, Kryminały

Książka z początków twórczości autorki [lata 90],kiedy jeszcze nie była skażona komercją i naprawdę świetne pisała powieści.
Doskonały thriller ,z romansem w tle.
Jest tu wszystko co trzeba, by mieć przyjemność z czytania .
Szkoda,że już tak nie pisze.

Piorunica | 2014-04-23

Moje pierwsze spotkanie z tą autorką. Zauroczyłam się nie tylko książką ale i stylem pisania. Świetna.

Marlena | 2012-08-16
Na półkach: Nora Roberts, Przeczytane
Przeczytana: 16 sierpnia 2012

Szału nie było, ale trzeba przyznać, że tą intrygą pani Roberts przeszła samą siebie. Niektóre rzeczy podejrzewałam, inne nie (w życiu bym nie wpadła, kto jest mordercą...). Co bardzo mi się nie spodobało - w książkach Roberts zazwyczaj występują kobiety pewne siebie, niezależne, często po przejściach, z przeszłością. W tym wypadku Julia Summers też niby wpisuje się w ten kanon, ale jakoś tak strasznie na siłę. Tak jakby została upchnięta w tą fabułę. Poza tym jestem ciekawa, czy oni w końcu wydali tą książkę czy nie, bo przecież kończy się na tym, jak Paul...oj, przepraszam, nie zdradzę zakończenia :)

Dominika | 2012-07-15
Przeczytana: 2011 rok

Spodobała mi się ta książka. Dobrze się czyta. Bardzo wciąga i trzyma w napięciu. Polecam.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku