Prawdziwe kłamstwa

dziennikarka, aktorka, wspomnienie
romans
typ
papier
7,07 (214 ocen i 19 opinii)

Opis książki

Dziennikarka Julia Summers otrzymuje wspaniałą propozycję: ma spisać wspomnienia słynnej hollywoodzkiej aktorki. Wprowadza się do domu gwiazdy w Beverly Hills, gdzie poznaje przystojnego pisarza. Nie wie jeszcze, że razem będą musieli stawić czoło komuś, kto obawia się, że biografia aktorki odkryje pilnie strzeżone tajemnice. Komuś, kto nie pozwoli ujawnić ich światu...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
marcia | 2014-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

"Prawdziwe kłamstwa" to piąta naprawdę rewelacyjna książka Nory Roberts. Historia tak mnie wciągnęła, że nie chciałam się od niej oderwać i byłam zła gdy ktoś mi przeszkadzał w czytaniu.

Wielka gwiazda Hollywood Ewa Benedict postanowiła, że już najwyższy czas napisać swoje wspomnienia. Wyznacza do tego zadania młodą i bardzo utalentowaną dziennikarkę Julię Summers.

Współpraca układa im się świetnie. Obie kobiety są zadowolone z materiałów, które udało im się zgromadzić. Książka ma zadatki, aby stać się prawdziwą perełką wśród biografii znanych i bogatych.

Aż nagle, ni z tego, ni z owego Ewa zostaje brutalnie ZAMORDOWANA!
Podejrzenia padają na Julię. Paul, który jest w niej szaleńczo zakochany za wszelką cenę stara się wyciągnąć z tego bagna UKOCHANĄ!

Głównym wątkiem książki jest życie Ewy Benedict, ale ważne miejsce zajmuje także wątek miłosny między Julią i Paulem.

"Prawdziwe kłamstwa" trzyma bardzo mocno w napięciu. Dopiero na samym końcu autorka nam zdradza kto jest...

MoniS | 2014-07-01
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Nora Roberts. Czytalam i slyszalam o tej autorce juz wiele roznych rzeczy. Przewaznie dobrych. Juz dawno mialam zamiar przeczytac cos jej autorstwa zeby sie przekonac ktore z nich sa prawda, z ktorymi z nich sie zgodze. Jedno podejscie do innej jej ksiazki mialam jakis czas temu. Ksiazke zaczelam, trochu przeczytalam i odlozylam bo wydawala mi sie nudna i infantylna. Po jakims czasie jednak stwierdzilam ze dobrze by bylo sprobowac jakiejs innej jej powiesci. Nie namyslalam sie wiec dlugo kiedy na polce w bibliotece zobaczylam "Prawdziwe klamstwa".

Tym razem jestem zadowolona z lektury. Czytalo sie dobrze, szybko, historia wciagnela na tyle ze chetnie sie do niej wracalo a bohaterzy dali sie polubic i zainteresowac soba.

Swietna kreacja Ewy - aktorki ktora nazywana boginia przetrwala dlugie lata slawy. Wszystkie te tajemnice, mnogosc postaci, klamstwa i prawdy ukryte gleboko w ludzkich duszach. Siec zdarzen i drobnych detali ktore powoli sie rozplatuja by odkryc najwieksza...

Sahu | 2013-12-09
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 18 listopada 2013

Autorkę poleciła mi koleżanka, więc ufając jej gustowi zabrałam się za moją pierwszą powieść Nory Roberts. Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Z początku przygotowałan się na typowe romansidło ale gdy akcja się zaczęła dosłownie nie mogłam się oderwać. Można powiedzieć, że jest to mieszanka romansu i kryminału, ponieważ nie brak tu scen miłosnych jak i ofiar. Niektóre sceny powodowały u mnie szybsze bicie serca, a drugą połowę książki praktycznie "pochłonęłam". Mimo, iż jest to dość obszerna powieść, przeczytałam ją w kilka dni. Nie pamiętam, kiedy ostatnio coś mnie tak zafascynowało. Szczerze polecam!

Charlotte | 2011-11-05
Przeczytana: 2011 rok

Przeczytałam wiele książek pani Roberts, tych lepszych i gorszych, ale "Prawdziwe kłamstwa" wciągnęły mnie od pierwszej do ostatniej strony, mimo iż nie przepadam za opisami ludzi z "wyższych sfer". Ujęła mnie jedna z głównych (jak i nie główna) bohaterek, Eva Benedict, której napisania biografii podjęła się Julia. Fantastyczna, pełna charyzmy kobieta dążąca do swoich celów pomimo licznych przeciwności losu.
Niespodziewane zwroty akcji, zaskakujące zakończenie.

Liwia | 2012-07-21

Książka była dobra. Naprawdę dobra. Ale nie rewelacyjna. Pierwszy raz spotykam się z tą autorką i już po tej powieści mam o niej dobre zdanie, zobaczymy, czy się utrzyma przy kolejnych pozycjach, które mam zamiar przeczytać. Cała historia została opowiedziana dosyć ciekawie, niektóre dialogi wywoływały uśmiech na mojej twarzy, a postacie intrygowały. Oczywiście można było przewidzieć motyw miłosny, jednak w tym wypadku nie jest to minus, aczkolwiek nie powiem, aby był plusem. Do tego nie podobało mi się zakończenie, ani to, kto zabił i niektóre rzeczy z tym związane. Przyznam, iż trochę zawiodłam się na tym i czuję lekki niedosyt po tej lekturze, mimo że przeczytałam ją praktycznie jednym tchem, nie mogąc oderwać się ani na chwilę. Tak czy siak polecam tą książkę w sumie dla każdego.

Elenaj | 2012-10-16
Na półkach: Przeczytane, Kryminały

Książka z początków twórczości autorki [lata 90],kiedy jeszcze nie była skażona komercją i naprawdę świetne pisała powieści.
Doskonały thriller ,z romansem w tle.
Jest tu wszystko co trzeba, by mieć przyjemność z czytania .
Szkoda,że już tak nie pisze.

asia_30 | 2013-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2013

Rewelacyjnie poprowadzona intryga w świecie gwiazd filmowych.Kłamstwa sekrety i zbrodnie,wszystko znajdziemy w tej powieści.

Piorunica | 2014-04-23

Moje pierwsze spotkanie z tą autorką. Zauroczyłam się nie tylko książką ale i stylem pisania. Świetna.

Marlena | 2012-08-16
Na półkach: Przeczytane, Nora Roberts
Przeczytana: 16 sierpnia 2012

Szału nie było, ale trzeba przyznać, że tą intrygą pani Roberts przeszła samą siebie. Niektóre rzeczy podejrzewałam, inne nie (w życiu bym nie wpadła, kto jest mordercą...). Co bardzo mi się nie spodobało - w książkach Roberts zazwyczaj występują kobiety pewne siebie, niezależne, często po przejściach, z przeszłością. W tym wypadku Julia Summers też niby wpisuje się w ten kanon, ale jakoś tak strasznie na siłę. Tak jakby została upchnięta w tą fabułę. Poza tym jestem ciekawa, czy oni w końcu wydali tą książkę czy nie, bo przecież kończy się na tym, jak Paul...oj, przepraszam, nie zdradzę zakończenia :)

Dominika | 2012-07-15
Przeczytana: 2011 rok

Spodobała mi się ta książka. Dobrze się czyta. Bardzo wciąga i trzyma w napięciu. Polecam.

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Marcin Szczygielski
    43. rocznica
    urodzin
    Bo jak się ludzie kochają, z wzajemnością, to nie mają głowy do podłości i są dobrzy.
  • Richard A. Knaak
    54. rocznica
    - Bądź przeklęty!
    - Dziękuję, już jestem Pójdziemy?
  • Ian Fleming
    107. rocznica
    urodzin
    Jedyny sposób, na to, aby rzucić palenie, to przestać i już nie zaczynać. Jeżeli pani chce udawać przez tydzień czy dwa, że porzuca palenie, to ograniczenie ich nic nie da. Tyle, że zanudza się innych i ciągle o tym myśli. (...) A drugi sposób to mieć papierosy za słabe, albo za mocne
  • Małgorzata Szejnert
    79. rocznica
    urodzin
    Pozwoliła mi zadawać pytania. Sama nie zadała ani jednego. Uznała widocznie, że mam prywatny powód, by pytać. Z kolei, jako osoba, która traktowała dosyć obojętnie nocne transporty, co ją dziś zasmuca i niepokoi, miała prywatny powód, by odpowiadać.
  • Maeve Binchy
    75. rocznica
  • Krystyna Żywulska
    97. rocznica
    urodzin
    A czy kiedyś... jeśli nawet uda się wyjść na prawdziwą wolność, czy potrafię nie kojarzyć najpiękniejszego krajobrazu, najbardziej uroczych zakątków z czarnym dymem, z krwistym płomieniem, z rozpaczliwym ostatnim krzykiem palonych ludzi? Chyba nigdy już, nigdy. Ludzie będą mieli swoje sprawy, a ja b... pokaż więcej
  • Irena Krzywicka
    116. rocznica
    urodzin
    A los, wie pan, to nie jest wcale sumienny księgowy, tylko głupi, bezmyślny dureń, który wszystko mili i plącze i wszystko zawsze nie w porę załatwia. Za późno. Za późno, rozumie pan?
  • Patrick White
    103. rocznica
    urodzin
    Fizyczna miłość wydawała mu się teraz jak gdyby wesołym wyścigiem z przeszkodami, w którym ostatecznie prawie każdy zawodnik zasługuje na dyskwalifikację za mniejsze lub większe oszustwa.
  • Wojciech Karolak
    76. rocznica
  • Jarosław Stukan
    42. rocznica
    urodzin
    W człowieku bowiem piękne jest to, że wie, nawet
    jeśli ze swoją wiedzą się nie zgadza.
  • Michał Piróg
    44. rocznica
  • Miljenko Jergović
    49. rocznica
    urodzin
    (...) czuje, jak rośnie w nim strach. I to nie zwyczajny, paniczny, histeryczny ludzki strach, tylko taki, przed którym nie ma ucieczki. Zaczyna się bać, jak w dzień biblijnego potopu, i nikomu nie potrafi powiedzieć, z czego zrobiony jest jego strach. Do szału doprowadza go niezrozumienie, tępota,... pokaż więcej
  • Frank Schätzing
    58. rocznica
    urodzin
    Im bardziej kogoś lubię, tym mi głupiej mu to powiedzieć. Jeśli chodzi o ciebie, jestem prawdopodobnie największym głupcem wszech czasów.
  • Irena Jurgielewiczowa
    12. rocznica
    śmierci
    Jak komuś życie krzywo się ułożyło (...) i jest sam, to robi się trochę dziwny i nieraz głupie pomysły przychodzą mu do głowy.
  • Anne Brontë
    166. rocznica
    śmierci
    Gdy straciłem panią Graham z oczu, zdało mi się, że wraz z nią odeszła cała radość [...]
  • Stefan Wyszyński
    34. rocznica
    śmierci
    Myśl o Mnie, a Ja już będę myślał o tobie”. – „Uwolnisz się od zbędnego niepokoju, daremnych rozważań, zbędnych myśli. Ile natomiast zyskasz czasu, który możesz poświęcić wyłącznie dla Mnie i dla mojego Kościoła. Chcesz mieć więcej czasu? Myśl tylko o Mnie, a przekonasz się, ile przybędzie ci czasu”... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku