Ja, Dago Władca

Cykl: Dagome Iudex (tom 3)
Wydawnictwo: Pojezierze
837002372X
Agent

Akcja tej TRYLOGII rozgrywa się w IX wieku, w czasach Polski przedchrześcijańskiej i prowadzi do momentu utworzenia państwa przez Mieszka I. Bohaterem powieści jest ogarnięty chorobą zwaną Żądzą Czynów, Dago Pistun.
Dwa pierwsze tomy bywają w bibliotekach, trzeci - ostatni to biały kruk!

Pablos | 2011-03-02
Na półkach: Przeczytane, [2011]
Przeczytana: 01 marca 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Trzeci tom “Dagome iudex” znacznie bardziej, niż na samym Dago Panu i Piastunie skupia się ne jego czterech potomkach: Lestku, Siemowicie, Awdańcu i Pałuce. Sytuacja ta zostaje wyjaśniona zmianami, jakie w Piastunie zaszły - osiągnąwszy siłę wieku przestał brać czynny udział w życiu Państwa Polan, co miało dwie przyczyny. Pierwszą z nich był prosty fakt, iż na chwilę obecną nie zostało mu wiele ziem do podbicia - jedynie południe, lecz tam trwa Wielka Morawa, rządzona przez Svatopluka (Świętopełka I), władcy mocarnego i groźnego. Drugą przyczyną była miłość i sentyment, uczucia, których u Piastuna nikt się nie spodziewał.

Jak na lud, który ma w sobie tyle samo z olbrzymów, co z karłów, przystało, między synami władcy szybko dochodzi do politycznych konfliktów. Książka opowiada o wszelakich manipulacjach, jakich dopuszczają się potomkowie, którym zdaje się, iż są olbrzymami podobnymi ojcu. Dago zostaje uznany za karła, mówią, iż choruje na Brak Woli... Czytelnik poznając losy...

Kasia | 2016-06-26
Przeczytana: czerwiec 2016

Agent | 2010-03-20

Nie moge wyjść z podziwu! Sądziłam dotąd, że znam Nienackiego. Myliłam się!

Karol | 2014-07-16

Szkoda, że taka słaba w porównaniu do Ja, Dago i Ja, Dago Piastun.

kokorka | 2016-03-30

Ciężko zdobyta :D

koemata | 2014-03-01
Na półkach: Przeczytane, Az w 2014
Przeczytana: 01 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dago żył 100 lat

zbigniew1oo | 2012-09-26