Dekoder Psów. Praktyczny przewodnik po świecie psich sygnałów cz. 1

Okładka książki Dekoder Psów. Praktyczny przewodnik po świecie psich sygnałów cz. 1 Piotr Wojtków, Zofia Zaniewska-Wojtków
Piotr WojtkówZofia Zaniewska-Wojtków Wydawnictwo: wydano nakładem autora poradniki
poradniki
wydano nakładem autora
2023-09-20
2023-09-20

Okładka książki Psy i dzieci. Jak ugryźć temat Piotr Wojtków, Zofia Zaniewska-Wojtków
Psy i dzieci. ... Piotr Wojtków, Zofi...
Okładka książki W Harmonii z Psem Piotr Wojtków, Zofia Zaniewska-Wojtków
W Harmonii z Psem Piotr Wojtków, Zofi...
Okładka książki Szczeka, merda, mówi. Jak być najlepszym człowiekiem swojego psa Piotr Wojtków, Zofia Zaniewska-Wojtków
Szczeka, merda... Piotr Wojtków, Zofi...
Okładka książki Od szczeniaka! Jak wychować i karmić młodego psa oraz dbać o jego zdrowie Wioletta Biel, Małgorzata Glema, Piotr Wojtków
Od szczeniaka!... Wioletta Biel, Małg...

Troszkę rozwinęłam swą wiedzę, ale też troszkę mam niedosyt.

Mam wrażenie że niektóre aspekty potraktowane zostały mocno skrótowo, tak że to raczej dobra baza/wprowadzenie do dekodowania zachowań psów niż kompletny przewodnik :)

Ale pigułkę wiedzy też stanowi, więc jak najbardziej warto przeczytać ;)

Troszkę rozwinęłam swą wiedzę, ale też troszkę mam niedosyt.

Ale pigułkę wiedzy też stanowi, więc jak najbardziej warto przeczytać ;)

Dla początkujących książka na 10kę, nie powiela starszych metod "tresury" psów. Jednak powiela treści wałkowane przez większość nowoczesnych psich trenerów i behawiorystów, także dla "trudnych przypadków" trochę zbyt ogólnikowo.

❗RECENZJA ❗💖
Znasz to i masz tak?
❗❗❗❗❗❗❗
Masz ciężko ze swoim psem? ,
Nie umiesz sobie poradzić ze szczeniakiem?
Brak ci sił żeby go zrozumieć czego on wiecznie chce i nie potrafisz rozszyfrować jego sygnałów gdy szczeka gdy warczy gdy się jeży do innych? Boi się różnych sytuacji?
Z braku cierpliwości myślałeś nad oddaniem psa bo już twierdzisz że sobie nie poradzisz? 👋👋
Hej to przeczytaj koniecznie tą książkę ona ci pokaże jak Sobie z tym wszystkim poradzić jak czytać tę sygnały wszystkie jak pomóc sobie i psu jak się z nim w końcu zaprzyjaźnić.
Pamiętajmy że szczeniakiem czy psem po przejściach zawsze jest ciężko ale nie wolno się poddawać! Pies zawsze będzie naszym przyjacielem tylko czy my potrafimy być PRZYJACIELEM dla niego jak go nie rozumiemy?
Bardzo ważna książka dla właścicieli psów. Poważne porządne rady które jak tylko wdrażymy w życie i w wychowanie psa to o wiele lepiej będzie nam się żyło z tym naszym przyjacielem.
Dziękuję bardzo za tą pozycję że mogłam przeczytać tak świetny poradnik i pouczająca książkę
Bardzo dużo w zrozumieniu psa i w pogłębieniu relacji pomogły mi szkolenia,i e-book DEKODER PSÓW od @wojtkow_szkolenia
Polecam każdemu właścicielowi psów bardzo duży ogrom wiedzy bardzo dużo dobrych rad za dobre pieniądze teraz naprawdę ciężko znaleźć dobrego instruktora do wychowania psów. Warto doszkalać sie prywatnie uczyć psa samemu w domu i dobrze spędzać z nim czas.
Dekoder psów jest książka dla początkujących jak i doświadczonych właścicieli z ciężkimi jaki spokojnymi psami jest dobrze czytelnie napisana a to bardzo ważne.

Każdy właściciel psa zmaga się z trudnymi chwilami i nawet ma ochotę oddać psa z tej bezradności a to czasami wystarczy odczytać wszystkie sygnały jakie pies nam przekazuje dobrze go zrozumieć i trochę cierpliwości. Polecam książkę ja miałam e-booka ale czyta się błyskawicznie i jest bardzo czytelna i łatwo napisana.

O Dekoderze Psów

Weszliśmy w lekko ryzykowną grę. Sami przed tym często przestrzegamy. Definicje… No właśnie, tym razem napisaliśmy pierwszą część słownika psich sygnałów. Kluczem w tym słowniku jest to, że żaden termin nie ma jednej definicji, a przedstawia możliwości ich interpretacji. Uważamy, że książka idealnie nadaje się dla osób, które zaczynają swoją przygodę z psią komunikacją, ale nawet weteran znajdzie tu wiele ciekawostek, smaczków i inspiracji do przemyśleń. Tym razem opisujemy różne sytuacje i możliwe konteksty, w książce nie ma kodów QR ani filmów, za to w bardzo uporządkowany sposób przedstawiamy naszą wiedzę.

Wybraliśmy 20 sygnałów, które uważamy za popularne i które często budzą w opiekunach wątpliwości. Dowiesz się m.in. jak czytać kładzenie się, ziewanie, warczenie, lizanie nosa i drugiego osobnika czy machanie ogonem. Przy analizie każdego z sygnałów znajdziecie kilka możliwych znaczeń danego komunikatu, przydatne wskazówki ale także nowinki ze świata nauki oraz ciekawe historie z naszego życia obrazujące dany sygnał.

Jeśli interesują cię takie tematy to
Dzięki tej książce:

lepiej poznasz swojego psa i inne psy,

łatwiej Ci będzie rozpoznać emocje stojące za różnymi zachowaniami,

łatwiej będzie Ci przeciwdziałać pewnym problemom,

poszerzysz swoją wiedzę o psiej komunikacji.

Czytaj, przyglądaj się swojemu pupilowi w domu i na spacerze i wracaj do naszej książki. Niejeden sygnał, który wydawał Ci się już rozszyfrowany, zaskoczy Cię mnogością znaczeń

#zrozumiecpsa

❗RECENZJA ❗💖
Znasz to i masz tak?
❗❗❗❗❗❗❗
Masz ciężko ze swoim psem? ,
Nie umiesz sobie poradzić ze szczeniakiem?
Z braku cierpliwości myślałeś nad oddaniem psa bo już twierdzisz że sobie nie poradzisz?...

Książka, jak zawsze u tych autorów, jest naładowana wiedzą i przystępnie napisana. Przytoczonych jest sporo badań. Przepięknie wydana, ilustracje i ogólnie szata graficzna bardzo na plus. Na minus - objętość, rozumiem że taki był zamysł, jednak autorzy przyzwyczaili nas do grubszych pozycji, dodatkowo cena, przy takiej liczbie stron, dosyć wysoka. Plus temat mowy psów jest bardzo obszerny i ciekawa jestem ile części powstanie jeśli będą dzielone po 100 stron. To co mnie troszkę irytowało to przypisy z odnośnikami do produktów w sklepie. I znowu - rozumiem zamysł i oczywiście autorzy mają prawo reklamować swoje produkty w swojej książce, ale mnie to w tej formie trochę raziło.

Jednak, ze względu na treść, polecam! Szczególnie przyszłym bądź początkującym psiarzom.

Książka merytoryczna, ale w bardzo przystępny sposób napisana. Dla właścicieli czworonogów jak najbardzie warta przeczytania.

Naprawdę potrzebna książka! Jej długość i forma sprawiają, że jest niezwykle przystępna i przyjemna w odbiorze. Cudowne ilustracje, opowieści #zŻyciaWojtków, odwołania do badań naukowych i przypisy! Nie zabrakło mi niczego - no może kontynuacji, która jest zapowiedziana :). Co prawda, mam na tyle dużą wiedzę w temacie psiej komunikacji, że nic mnie nie zaskoczyło, ale nie zmienia to faktu, iż książka jest naprawdę wartościowa. Polecam dla KAŻDEGO właściciela psa!!

Dla laików może Ok, ale dla tych bardziej obeznanych nie zawiera żadnych odkrywczych treści. Dosyć krótka.

• Popularnonaukowe
  • Psiury
  • Książki 2024
  • Kynologia
  • Psie 🐶🐶🐶

Dodaj cytat z książki Dekoder Psów. Praktyczny przewodnik po świecie psich sygnałów cz. 1