Psy i dzieci. Jak ugryźć temat

Okładka książki Psy i dzieci. Jak ugryźć temat Piotr Wojtków, Zofia Zaniewska-Wojtków
Okładka książki Psy i dzieci. Jak ugryźć temat
Piotr WojtkówZofia Zaniewska-Wojtków Wydawnictwo: Buchmann poradniki
poradniki
Buchmann
2023-01-01
2023-01-01
psy dzieci wychowanie psa wychowanie dzieci rodzicielstwo

Okładka książki Dekoder Psów. Praktyczny przewodnik po świecie psich sygnałów cz. 1 Piotr Wojtków, Zofia Zaniewska-Wojtków
Dekoder Psów. ... Piotr Wojtków, Zofi...
Okładka książki W Harmonii z Psem Piotr Wojtków, Zofia Zaniewska-Wojtków
W Harmonii z Psem Piotr Wojtków, Zofi...
Okładka książki Szczeka, merda, mówi. Jak być najlepszym człowiekiem swojego psa Piotr Wojtków, Zofia Zaniewska-Wojtków
Szczeka, merda... Piotr Wojtków, Zofi...
Okładka książki Od szczeniaka! Jak wychować i karmić młodego psa oraz dbać o jego zdrowie Wioletta Biel, Małgorzata Glema, Piotr Wojtków
Od szczeniaka!... Wioletta Biel, Małg...

Ktoś kto czytał poprzednie książki Wojtków niestety może być zawiedziony. Połowa książki nie ma nic wspólnego z tematem ksiazki, a dotyczy psich potrzeb, komunikacji, wychowaniu szczeniaka. Jako behawiorysta bez dzieci miałam nadzieję dowiedzieć się trochę więcej w temacie relacji dziecko-pies, a mam wrażenie, że przydatniejszych rzeczy dowiedziałam się z darmowego webinaru Michała Dąbrowskiego. Odnoszę wrażenie, że autorzy trochę nie mieli pomysłu na tą książkę i została zapchana niepotrzebnymi rzeczami (tematy z poprzednich książek, dużo obrazków na całe strony, wywiady z innymi specjalistami, które zalatują reklamą). Książka jest dobra, ale dla totalnych laików w temacie psów, podkreśla często o edukacji dzieci, uczenia ich szacunku do psa i stawianiu granic, co niestety nie jest oczywiste dla wielu ludzi, dlatego oceniam trochę wyżej niż moje osobiste odczucia.

Tajga: mamo, dlaczego czytasz o jakichś ludzkich dzieciach??!
Anka: czytam sobie psórko o tym jak pięknie wszyscy niezależnie od wieku, gatunku, płci, ilości łap i futra mogą egzystować w przestrzeni domowej i społecznej.

"Psy i dzieci. Jak ugryźć temat" @psiedszkole_wojtkowszkolenia , to książka, która bardzo mnie zaskoczyła. Pozytywnie 😉
Trudno będzie mi się zmieścić z recenzją w limicie znaków 🙈
Lekko napisana, dużo konkretów, przykładów i rozmowy z innymi specjalistami na zakończenie.
Jestem bezdzietna z wyboru, ale widzę, jak bardzo źle może się dziać w rodzinach, gdzie mieszkają razem psy i dzieci. Na, nie raz dzieci w przestrzeni publicznej zachowują się bardzo ryzykownie w stosunku do obcych psów. A tak być nie musi. Nawet jeśli pies nie lubi dzieci i nie służy w domu do głaskania. Jak to ogarnąć? Przeczytaj książkę a się dowiesz.

Gdybym miała zaklasyfikować gdzieś tą książkę, to powiedziałabym, że jest to poradnik dla całego społeczeństwa. Nie ważne, czy masz dziecko, planujesz, czy to nie Twoja bajka. Zosia i Piotr odczarowują mity o psach rodzinnych. Bardzo podoba mi się normalizacja psa, takim jaki jest z poszanowaniem jego granic.
Zrozumienie, komunikcja, pożegnanie z mitami, teorią, szkodliwymi przekonaniami, nauka psiej komunikacji, wyjaśnienie psich potrzeb, empatii, szacunek, dialog miedzygatunkowy.
Cudownie wyjaśniona czerwona strefa psa oraz murek budujący dystans, na który składają się różne cegiełki. Bardziej obrazowo i jasno komuniakcji agresywnej psów chyba nie dało się już wytłumaczyć.
A do tego zapoznania, wspólne zabawy, spędzanie czasu razem, trochę przydatnych ćwiczeń.
Myślę, że lektura przygotuje Cię na wiele a ostatecznie da ukojenie. Nikt nie obiecuje, że będzie łatwo, ale się da!
Czas wymazać ze swojego słownika: (nie)grzeczny pies/dziecko oraz pies musi.

Serdecznie polecam przeczytać "Psy i dzieci" każdemu, kto ma jakąkolwiek styczność w życiu z tymi istotami. Pozwoli to uniknąć wieku konfliktów, niebezpiecznych sytuacji i niemiłych dyskusji w przestrzeni publicznej.

Tajga: mamo, dlaczego czytasz o jakichś ludzkich dzieciach??!

Trudno będzie mi się zmieścić z...

Lubię ładnie wydane poradniki. Przejrzysty tekst, zdjęcia czy przerywniki w postaci ciekawych ilustracji - to wszystko sprawia, że książka jest nie tylko źródłem wiedzy, ale też cieszy oko.
I taka właśnie jest książka „Psy i dzieci". To książka dla posiadaczy psów lub tych, którzy myślą o przygarnięciu czworonoga i dla rodzin, w których jest lub pojawi się dziecko. Myślę, że jest to bardzo ważna książka, bo wszyscy chcemy, by nasze skarby się dogadały, a nawet pokochały.
Ta książka skupia się na czworonogu i jego odczuciach. W książce znajdują się wskazówki dotyczące psiej mentalności, psychiki, emocji i przyzwyczajeń oraz praktyczne rady, które pomogą lepiej zrozumieć zachowania psa. Gdy lepiej zrozumiemy psa, lepiej będziemy sobie radzić z jego zachowaniem. Poradnik zawiera część teoretyczną, ćwiczenia oraz najczęściej zadawane pytania, więc wydaje mi się, że wyczerpuje temat w pełni.
Aktualnie nie mam psiaka, ale wychowałam się w domu, gdzie zawsze był pies i kot. To samo chce zapewnić moim dzieciom. Taki psi przyjaciel jest czasem lepszy dla małego człowieka niż druga osoba.
Ale żeby zbudować więź między dzieckiem, a psiakiem czasem trzeba im trochę pomóc. I właśnie tego uczy ta książka. To obowiązkowa lektura dla tych, którzy boją się, że pies może zrobić krzywdę dziecku i najchętniej zamknęli by ich w osobnych pokojach. Dla tych, którzy planują powiększenie członka rodziny, ale też dla wszystkich bez względu na to na jakim etapie życia jesteście.

• Zwierzęta
  • Posiadam - do przeczytania