Szczeka, merda, mówi. Jak być najlepszym człowiekiem swojego psa

Okładka książki Szczeka, merda, mówi. Jak być najlepszym człowiekiem swojego psa Piotr Wojtków, Zofia Zaniewska-Wojtków
Piotr WojtkówZofia Zaniewska-Wojtków Wydawnictwo: Znak Literanova poradniki
poradniki
Znak Literanova
2021-09-01
2021-09-01
pies człowiek relacja behawioryzm

Okładka książki Dekoder Psów. Praktyczny przewodnik po świecie psich sygnałów cz. 1 Piotr Wojtków, Zofia Zaniewska-Wojtków
Dekoder Psów. ... Piotr Wojtków, Zofi...
Okładka książki Psy i dzieci. Jak ugryźć temat Piotr Wojtków, Zofia Zaniewska-Wojtków
Psy i dzieci. ... Piotr Wojtków, Zofi...
Okładka książki W Harmonii z Psem Piotr Wojtków, Zofia Zaniewska-Wojtków
W Harmonii z Psem Piotr Wojtków, Zofi...
Okładka książki Od szczeniaka! Jak wychować i karmić młodego psa oraz dbać o jego zdrowie Wioletta Biel, Małgorzata Glema, Piotr Wojtków
Od szczeniaka!... Wioletta Biel, Małg...

Moim zdaniem książka stawiająca czytelnika w bardzo niskiej pozycji - główny wniosek jest taki, że bardzo trudno będzie mi odczytać zachowania mojego psa i najlepiej skorzystać z opinii behawiorysty. Taka 250-stronnicowa reklama. Oczywiście kilka pro-tipów wartych wdrożenia w życie codzienne z naszym pupilem, ale większość informacji generyczna i oczywista.

Jak do tej pory moja ulubiona psia książka. Naprawdę sporo wiedzy, napisana prostym językiem, więc będzie zrozumiała dla początkujących, ale i bardziej doświadczeni sporo z niej wyniosą. Czytałam ją już dwa razy, mam z niej mnóstwo notatek i na pewno wiele razy będę do niej wracać. Jest w niej chyba wszystko co wartościowe od ewolucji i ras psów przez metody szkoleniowe po szczegółowy i wartościowy rozdział o emocjach i komunikacji. Kto zna Zosię i Piotrka wie, że przekazywana przez nich wiedzą jest naukowa i rzetelna, ale gdyby ktoś miał wątpliwości w książce jest przytoczonych sporo wartościowych badań naukowych.

Bardzo dobra książka na początek drogi z przyjacielem psem. Mnóstwo informacji o tym jak zbudować zdrową relację, jak zrozumieć nasze odmienne sposoby komunikacji. Wszystko napisane prostym, przyjaznym językiem.

Bardzo lekki i przystępny poradnik dla osób które rozpoczynają swoją przygodę z psami. Dla mnie osobiście zbyt ogólny, liczyłam na więcej

Uważam, że to jedna z lepszych książek w psiej tematyce. Fakt jak pięknie jest wydana to dodatkowy plus. Polecam wszystkim psiarzom

Świetne wprowadzenie w behawior psa, ale to nie jest praktyczny poradnik, raczej ukierunkowanie w jaki sposób podchodzić do komunikowaniu się z własnym psem. Dementuje też kilka szkodliwych mitów.

Każde zachowanie psa może oznaczać wszystko, więc książka nie odpowiada na żadne pytania. Może i tak jest, ale wtedy bez sensu wydawać pieniądze.

Książka pięknie wydana, może stanowić podstawę wiedzy na temat ras psów, czy różnych zachowań czworonogów. Jednak temat jest tak głęboki, że na prawdę trudno przedstawić go w jednej książce.

Książka porusza wiele tematów: od historii ras, przez historie szkolenia psów, po komunikacje i emocje. Co prawda każdy z działów jest poruszony dość ogólnie i powierzchownie, jednak mnie osobiście zachęciło to do zagłebienia się w każdy z nich i z pewnością to zrobię :). Autorzy pokazują też ogromną wiedzę i znajomość literatury dot. psów przywołując konkretne książki, badania naukowe lub swoje doświadczenia i wywiady. Zdecydowanie polecam dla każdego miłośnika psów. Świetny wstęp zachęcający do kontynuowania poznawania świata pięknych nosków <3.

gdybym nie miała zielonego pojęcia o psach i behawioryzmie, to ta książka byłaby spoko wprowadzeniem. Opinia tutaj jednak powinna być subiektywna, więc, jako osoba, która ma już większą wiedzę, muszę przyznać, że nie dowiedziałam się zbyt wiele, chociaż bardzo podobał mi się ostatni rozdział, gdzie nieco dogłębniej wyjaśniono psią komunikację na podstawie zdjęć :)
Ósemka, bo treść świetna i bardzo wartościowa - z pewnością poleciłabym ją osobom, które dopiero zaczynają interesować się psami lub chcą przygotować się na przybycie czworonoga.

Ósemka,...

• Poradniki

Dodaj cytat z książki Szczeka, merda, mówi. Jak być najlepszym człowiekiem swojego psa