Polubić poniedziałki, czyli bliżej siebie nie tylko w weekendy

Okładka książki Polubić poniedziałki, czyli bliżej siebie nie tylko w weekendy Michał Niewęgłowski
Okładka książki Polubić poniedziałki, czyli bliżej siebie nie tylko w weekendy
Michał Niewęgłowski Wydawnictwo: Zwierciadło poradniki
poradniki
Zwierciadło
2021-10-13
2021-10-13
poradnik poniedziałek uważność samopoczucie codzienność

Książka zawiera bardzo szczegółowy opis wraz z argumentacją co warto robić, aby żyć szczęśliwie. Głównie opiera się to na nauce wdzięczności za to co już mamy oraz regularnemu odpoczynkowi - w tym podczas medytacji. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, z czego skorzysta. Dla mnie na pewno do przemyślenia kwestia tego, że na urlopie nie da się odpocząć "na zapas" oraz żeby zwolnić chociaż chwilę w ciągu dnia i podziwiać przyrodę. Dużym plusem śmieszne historie pod koniec książki.

Autor stworzył kompleksowy poradnik dbania o siebie. Analizuje przyczyny, dla których zaniedbujemy swoje potrzeby i nie pozwalamy sobie odpocząć. Zachęca do pogłębionej pracy nad sobą, prezentując różne ćwiczenia medytacyjne i podsuwając wskazówki, jak stawiać siebie na pierwszym miejscu nie tylko w dni wolne. Z tej książki płynie jedna ważna myśl - odpoczynek jest kluczowy i jeśli na co dzień go zaniedbujemy, to 16 godzin snu w długi weekend nas nie uratuje. Nie da się wyspać na zapas. Nie da się odstresować na zapas. Musimy nauczyć się dbać o swój wypoczynek - dla własnego zdrowia. Autor na własnym przykładzie pokazuje, jak zaniedbanie wypoczynku może nam zaszkodzić i wpędzić nas w problemy zdrowotne, finansowe i uzależnienia. A to wszystko kończy zabawnym podsumowaniem, w którym punktuje domorosłych uzdrowicieli dusz z social mediów. Bardzo wartościowa pozycja, wiele z niej dla siebie wyciągnęłam.

Wśród tysięcy poradników o tym ile powinniśmy chwytać chwil, jak dążyć do świetnego życia, ta pozycja jest inna. Luźniejsza, pokazująca, że tak naprawdę codzienne czynności, codzienne życie może być świetne i że właśnie zwykłe rzeczy stanowią większość życia, nie tylko te kilka tygodni (urlopu) w roku na które niecierpliwie czekamy. Spojrzenie na normalne sytuacje tak, by w nich widzieć radość i czuć za nie wdzięczność. W taki sposób, że nawet poniedziałek jest kolejnym fajnym dniem, a nie początkiem nudnego żmudnego tygodnia w oczekiwaniu na weekend.

Świetna książka. Bardzo przyjemnie się ją czyta. Dla Kogoś kto już jest na ścieżce rozwoju duchowego skłania do refleksji, poukładania wielu zagadnień. Dla Tych którzy dopiero zaczynają szukać - wiele cennych wskazówek. Książka godna polecenia.
Z niecierpliwością czekam na kolejną.

Z niecierpliwością czekam na kolejną.

🌟 Polubić poniedziałki, czyli bliżej siebie nie tylko w weekendy 🌟

Czy zdarzało się wam kiedyś odczuwać opór wobec powrotu do codzienności po urlopie lub weekendzie? Kontrast między beztroskim odpoczynkiem a codziennymi zobowiązaniami wydaje się czasami nie do zniesienia. Ale skąd właściwie bierze się ten różnica?

Podczas urlopu czy wyjazdu medytacyjnego, znikają codzienne troski i zobowiązania. Nie musimy wstawać do pracy, a kontakt z przyrodą i bliskimi sprawiają, że czujemy się swobodniej, bardziej zrelaksowani i skoncentrowani. Jednak główna przyczyna kontrastu między urlopem a codziennością tkwi w tym, że na co dzień nie żyjemy w pełni zgodnie ze sobą.

Gdybyśmy prowadzili życie zgodne z naszymi prawdziwymi potrzebami, bez zbędnych napięć, uwikłań i z jasnym zrozumieniem tego, czego tak naprawdę pragniemy, to wyjazdy na wakacje stawałyby się dla nas przywilejem, a nie jedyną ucieczką od codzienności. Jeśli polubilibyśmy swoje życie i codzienne wyzwania, to poniedziałki po powrocie nie byłyby już tak przytłaczające.

💡 Świetna książka, która ujawnia to, co wielu z nas od dawna czuło podskórnie. Autor przedstawia swoje spostrzeżenia w prosty i autentyczny sposób, bez zbędnych owijania w bawełnę. Choć nie znajdziemy w niej gotowych recept na pokochanie poniedziałków, to z pewnością zainspiruje nas do bardziej świadomego i harmonijnego życia. Odkryjcie tę książkę, jeśli macie dystans do rozwoju osobistego, ale jednocześnie chcecie się rozwijać i zbliżyć do samych siebie.

📚 "Polubić poniedziałki" to lektura dla tych, którzy pragną zgłębić tajniki życia w zgodzie ze sobą. Autor zachęca nas do akceptacji, zrozumienia swoich potrzeb i podjęcia wyzwań osobistego rozwoju. Poznajcie prostą i mądrą perspektywę na to, jak żyć pełnią życia, nawet w codzienności. Zainspirujcie się do odkrywania siebie i czerpania radości z każdego dnia!

#PolubićPoniedziałki #RozwójOsobisty #Akceptacja #Zrozumienie #Codzienność #Weekend #Urlop #Harmonia #Samopoczucie #RadośćZŻycia #Książka #Czytanie #Inspiration #ProstaMądrość #TajemniceŻycia #PełniaŻycia #BliskoSiebie #Dystans #Świadomość #Wyzwania #ZrozumienieSwoichPotrzeb #OdkrywanieSiebie #RadośćZCodzienności

🌟 Polubić poniedziałki, czyli bliżej siebie nie tylko w weekendy 🌟

Podczas urlopu czy wyjazdu medytacyjnego, znikają...

Jeżeli miałabym podążać za jakimś "medytacyjnym guru", to Michał Niewęgłowski jest jedynym słusznym wyborem. ;) Poniedziałków (i reszty życia) nie ubiera na siłę w radosne kolory, obiecując gruszki na wierzbie, jak wiele osób ze światka wellness ma w zwyczaju. Zarysowuje za to realistyczny przepis na wdzięczność rzeczy większych/mniejszych i akceptację codzienności, tych trudnych rzeczy też - takimi jakie są, bez zakłamywania rzeczywistości. I taką wersję odbierania życia bardziej kupuję!

Świetne podejście do medytacji i uważności, na pewno warto skorzystać ze wskazówek autora w tym temacie.

Treść książki jak najbardziej okej, zgadzam się z tym co pisze autor, tyle że często bardzo trudno było mi zrozumieć o czym on w ogóle pisze. Dla mnie to był jeden wielki chaos, skakanie z tematu na temat. Wydaje mi się, że jest to bardziej taka filozoficzna pogadanka niż poradnik. Odebrałam też, że autor próbuje pisać w taki „młodzieżowy”, „na czasie” sposób, jakby chciał być taki „cool”. I o zgrozo te emotki.

Książka motywacyjna, sprzyja samorozwojowi. Szybko się czyta i przystępna w odbiorze, zawiera kilka ćwiczeń co jak najbardziej na plus.

W dobie tych wszystkich książek sprzedających pięknie brzmiącą, ale jednak często pustą w środku pozytywność, ta książka to prawdziwy skarb wypchany przeciekawymi przemyśleniami opartymi o szczerość i autentyczność. Mega polecam!

• Rozwój osobisty
  • Audiobooki
  • Psychologiczne

Dodaj cytat z książki Polubić poniedziałki, czyli bliżej siebie nie tylko w weekendy