Madame Monday. Po dorosłemu

poradniki
Agora
2023-11-08
2023-11-08

Książka napisana przez dojrzałego dorosłego dla dorosłych, którzy wciąż poszukują swojej dojrzałości. Czyta się przyjemnie, treść przypomina o wielu ważnych kwestiach. Nie pozostaje jednak dlugo w pamięci. Poruszane są podstawowe zagadnienia z psychologii. Dla osób, które posiadają większą wiedzę w tym temacie to nic nowego nie wniesie. Warto jednak przypomnieć sobie pewne kwestie, o których zapomina się w dorosłym życiu. Książka stanowi dobryw wstęp do własnej pracy nad szukaniem dojrzałości.

To niezła książka, którą jednak ciężko polecić znajomemu mężczyźnie. Kierowana mocno dla kobiet, wszak od kobiety, i naprawdę ciekawa i interesująca, ale bardziej przydatna kobietiom ze względu na styl wypowiedzi i jej treść.

Ten poradnik skłania do refleksji, porusza kwestie dojrzałości i jest napisany w przystępny sposób. Jako, że niezbyt idzie mi czytanie poradników to przesłuchałam w formie audiobooka, ale wiem, że kupię wersję papierową. Wrócę do tej książki z pewnością, bo ta książka otula jak nalepsza przyjaciółka, która wspiera w mądry sposób w momencie którym tego nam najbardziej potrzeba.

Bardzo rozreklamowana książka i dlatego też miłam wobec pewne wymagania. Oczekiwałam jej i polowałam na nią. Wreszcie nadszedł ten moment. Jest to bardzo lekki poradnik. Dobrze i szybko się czyta. Nie obeszło się niestety bez „lania wody”. Część wiedzy już gdzieś czytałam. Brakowało mi rozwinięcia owej dorosłości i niedotosłości. Zagłębienia się w temat i przytoczenie jakichś rozwiązań tego problemu. To ciekawy i trudny temat, a mam wrażenie, że został jedynie dotknięty i temat odpłynął w stronę banałów, które znamy już z książek innych psychologów. Początek świetny i bardzo mnie zaciekawił. Później wszystko się rozmyło. Przykro mi bardzo, jednak książkę polecam. Każdy jest na innym etapie i szuka czegoś innego.

Świetna książka. Jedna z lepszych w tematyce psychologii i samorozwoju, z jaką miałam do czynienia. Nic jej nie ujmował fakt, że jestem w trakcie terapii już jakiś czas. Odkrywcza i banalna zarazem. Sama słuchałam w formie audiobooka, ale zaraz po przeczytaniu, kupiłam egzemplarz mamie i siostrze. Polecam każdemu.

Jestem po wielu książkach o podobnej tematyce oraz mam doświadczenie przejścia przez terapię i w moim odczucia, ta książka w bardzo zgrabny, czytelny i nieprzegadany sposób, porządkuje najbardziej istotne aspekty podstaw "zdrowia emocjonalnego"/psychicznego.

Osobiście polecam, uważam, że jedna z bardziej wartościowych pozycji w tematyce emocji/samoświadomości

To poradnik, który może przydać się każdemu. Bardzo przystępnie napisany. Dla osób interesujących się tą tematyką jest to pozycja nie do przegapienia.

„Madame Monday. Po dorosłemu” to w każdym calu wyjątkowa, niesłychanie głęboka i inspirująca pozycja, która dzięki autentycznemu przekazowi, trafia w sam środek serca. Autorka zabiera czytelnika w niezapomnianą, niesłychanie angażującą podróż, z jakiej każdy wróci odmieniony i uwolniony. Począwszy od dokładnego wyjaśnienia, na czym polega prawdziwa dojrzałość, poprzez wsparcie i motywację do podjęcia niełatwych zmian, jak i wzięcia odpowiedzialności za swój los, aż do wartościowych porad, jak po prostu poprawić swoje samopoczucie, jakość własnego życia. Ta niełatwa wyprawa sprawi, że zapragniesz stać się dojrzałym dorosłym, zasmakować wolności i odkryć życie na nowo! Bezsprzecznie, wyjątkowa pozycja, w której każdy znajdzie coś dla siebie i o sobie. Moim zdaniem, lektura obowiązkowa! Polecam całym sercem!

Mądre to i głębokie, trzeba czytać wiele razy, a jeszcze więcej razy myśleć o tym, co napisane. Właśnie jako przewodnik do myślenia o sobie i swoim życiu jest to narzędzie świetne. Nie mam pewności, czy dotrze do młodszych osób – to chyba żywy dowód na to, że nauczyciel pojawia się (dopiero),kiedy uczeń jest gotowy. Ale niech i młodsi próbują, warto!

Wreszcie poradnik przywracający sprawczość. Bardzo przyjazna narracja, ale mobilizująca do samodzielnej pracy nad sobą, a nie do samousprawiedliwiania.

• Psychologia
  • Rozwój osobisty