Żelazna księżniczka

Okładka książki Żelazna księżniczka Meghan March
Okładka książki Żelazna księżniczka
Meghan March Wydawnictwo: Editio Cykl: Trylogia Nieposkromionych (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Trylogia Nieposkromionych (tom 2)
Iron Princess
Editio
2023-09-19
2023-09-19
2018-04-24
Olga Kwiecień
New Adult powieść erotyczna literatura amerykańska

Za „Żelazną księżniczkę” zabrałam się zaraz po skończeniu „Bezwzględnego księcia”. Naprawdę nie mogłam się doczekać poznania tożsamości mężczyzny z pierwszej części oraz tego, co bohaterka zdecyduje się zrobić ze swoim życiem, które całkowicie stanęło na głowie.

UWAGA! PONIŻEJ ZNAJDUJĄ SIĘ SPOILERY

Tempe z każdą chwilą stawała się coraz bardziej zauroczona Kane’em. Jednak nie mogła wiecznie patrzeć na świat przez różowe okulary. W szczególności, jeżeli chodziło o życie jej brata. Z czasem też zaczęła odkrywać coraz to poważniejsze kłamstwa swojego mężczyzny. Czy będzie w stanie mu zaufać po tym, co od niego usłyszała?

Po zakończeniu zbierałam szczękę z podłogi. Może zaczęłam w trochę nietypowy sposób, jednak naprawdę – zakończenie dosłownie wbiło w fotel i bardzo żałowałam, że przypadkowo je sobie zaspoilerowałam. Żałowałam też tego, że nie posiadam pod ręką ostatniego tomu całej trylogii i przez najbliższy czas nie poznam finału serii.

Cieszę się, że oprócz scen łóżkowych była fabuła, w którą czytelnik mógł się zagłębić. Została opisana w naprawdę interesujący sposób, nie dłużyła się, ciągle się coś działo, a Temple musiała podejmować coraz to nowsze decyzje, wpływające w duży sposób na jej życie. Co do Kane’a, na szczęście nie został postacią, będącą po prostu „chłopakiem głównej bohaterki”. Miał cel, zadania, sprzeczne uczucia i ciekawe backstory.

Póki co jestem naprawdę zachwycona „Trylogią Nieposkromionych”. Liczę, że trzeci tom dotrzyma poziomu swoim dwóm poprzednikom.

UWAGA! PONIŻEJ ZNAJDUJĄ SIĘ SPOILERY

Tempe z każdą chwilą stawała się coraz bardziej zauroczona Kane’em....

Wszystko się zmienia kiedy skrywane tajemnice wypływają na powierzchnię..
Kane Savage był niebezpiecznym mężczyzną. Silnym, bezwzględnym, gotowym na wszystko. To, przez co przeszedł w armii, spotęgowało jego brutalność. To, z czym się zderzył po powrocie do domu, wzbudziło w nim gniew, który szybko przerodził się we wściekłość i w zimną, zabójczą determinację.
Kane nie spodziewał się, że jego życie potoczy się w stronę zawodu, który wykonuje, a zwłaszcza w stronę Temeprance.
Jednak ta kobieta przyciąga go niczym magnes, któremu nie ma siły się opierać. Ich los został że sobą związany przez obietnice, która Kane złożył bratu Tempe, jednak finał tej obietnicy może być krwawy...

Lubię March za konkretne kobiece postacie i niebezpiecznych mężczyzn i tutaj to jest, jednak dodatkowym atutem jej książek jest to, że pokazuje obraz obu tych postaci kiedy nikt na nich nie patrzy, gdy mogą być sobą, niepewnymi, zagubionymi czy samotnymi. Oczywiście w jej książkach nie brakuje też gorących scen, w przypadku tej książki BDSM, a do tego trochę niebezpiecznego klimatu mrocznego światka Nowego Orleanu. Książka na jedno przysiądnięcie w gorącej atmosferze 😉

Wszystko się zmienia kiedy skrywane tajemnice wypływają na powierzchnię..
Kane nie...

❀ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ „ᴢ̇ᴇʟᴀᴢɴᴀ ᴋsɪᴇ̨ᴢ̇ɴɪᴄᴢᴋᴀ” ᴍᴇɢʜᴀɴ ᴍᴀʀᴄʜ❀

„-ᴋɪᴍ ᴊᴇsᴛᴇś?

-ᴊᴇ­sᴛᴇᴍ ᴄᴢᴌᴏ­ᴡɪᴇ­ᴋɪᴇᴍ, ᴋᴛᴏ́ʀʏ ᴘʀᴢʏ­ᴊᴀ̨ᴌ ᴋᴏɴ­ᴛʀᴀᴋᴛ ɴᴀ ᴘᴏ́ᴌ ᴍɪ­ʟɪᴏ­ɴᴀ ᴢᴀ ᴢᴀ­ʙɪ­ᴄɪᴇ ᴛᴡᴏ­ᴊᴇ­ɢᴏ ʙʀᴀᴛᴀ”.

Temp nie spodziewała się, że mężczyzna, o którym nie umiała zapomnieć, okaże się niebezpiecznym, silnym i bezwzględnym płatnym mordercą.

Kobieta jest w niebezpieczeństwie. Przez swojego brata, który podpadł nieodpowiednim ludziom, musi zniknąć bez śladu, by być bezpieczna. Mount obiecał jej ochronę. A pomóc ma mu w tym mężczyzna, który może nie jest najlepszym człowiekiem do takiej roboty, ale ufa mu najbardziej ze wszystkich i wie, że nie pozwoli skrzywdzić Temp.

Kane wiedział, że popełnił ogromny błąd, gdy spotkał się pierwszy raz z Temp. Jednak nie mógł się powstrzymać i popełniał te błędy za każdym razem, gdy się z nią zobaczył. Teraz jednak nie może ukrywać przed dziewczyną swojej tożsamości ani tego, że ma powiązania z niebezpiecznym ludźmi.

Tem­pe­ran­ce nawet nie wyobraża sobie, jak bardzo na­mie­sza­ła życiu Kane'a.

Do tej pory tylko Mount znał jego prawdziwą tożsamość. Był nielicznym człowiekiem, któremu pod tym względem ufał.

„ᴏ ᴅᴢɪᴡᴏ, ɴɪᴇ ᴍᴀᴍ ɴɪᴄ ᴘʀᴢᴇ­ᴄɪᴡ­ᴋᴏ ᴛᴇᴍᴜ, ᴢ̇ᴇʙʏ ᴅᴏᴅᴀᴄ́ ᴅᴏ ᴛᴇɢᴏ sᴘɪsᴜ ᴛᴇᴍ­ᴘᴇ­ʀᴀɴ­ᴄᴇ ʀᴀɴsᴏᴍ.

Mężczyzna, gdy tylko ją zobaczył, wiedział, że wywróci jego życie do góry nogami.

„ɴᴀ­ᴘʀᴀᴡ­ᴅᴇ̨ ʟᴜʙɪᴇ̨ ᴛᴇ̨ ᴅᴢɪᴇᴡ­ᴄᴢʏ­ɴᴇ̨.

ɴᴀ­ᴘʀᴀᴡ­ᴅᴇ̨ ᴢᴀ­ᴄᴢʏ­ɴᴀᴍ ᴍɪᴇᴄ́ ᴏʙ­sᴇ­sᴊᴇ̨ ɴᴀ ᴘᴜɴᴋᴄɪᴇ ᴛᴇᴊ ᴋᴏ­ʙɪᴇ­ᴛʏ. ɪ ᴛᴏ ᴘᴏ­ʀᴢᴀ̨ᴅ­ɴᴀ̨”.

Jego uczucia nie są jednostronne.

„ᴊᴜᴢ̇ ɪ ᴛᴀᴋ ᴍᴜsᴢᴇ̨ sᴏʙɪᴇ ᴘᴏ­ʀᴀ­ᴅᴢɪᴄ́ ᴢ ғᴀᴋ­ᴛᴇᴍ, ᴢ̇ᴇ ɴᴀ­ᴘʀᴀᴡ­ᴅᴇ̨ ᴘᴏ­ᴢ̇ᴀ̨­ᴅᴀᴍ ᴍᴇ̨ᴢ̇­ᴄᴢʏ­ᴢɴʏ, ᴋᴛᴏ́ʀʏ ᴊᴇsᴛ ᴢᴀ­ʙᴏ́ᴊ­ᴄᴀ̨, ᴀ ᴛᴇʀᴀᴢ ᴜśᴡɪᴀ­ᴅᴀ­ᴍɪᴀᴍ sᴏʙɪᴇ, ᴢ̇ᴇ ɴᴀ ᴅᴏ­ᴅᴀ­ᴛᴇᴋ ɴᴀᴊ­ᴡʏ­ʀᴀᴢ́­ɴɪᴇᴊ ᴢᴀᴄᴢʏ­ɴᴀᴍ ɢᴏ ʟᴜʙɪᴄ́. ɴɪᴇ ᴘᴏ­ᴡɪɴ­ɴᴀᴍ ᴄʜᴄɪᴇᴄ́ ᴘᴏ­ᴢɴᴀ­ᴡᴀᴄ́ ɢᴏ ʙʟɪ­ᴢ̇ᴇᴊ”.

Czy uda im się być razem? Czy może coś przeszkodzi im w tym? Jakie niebezpieczeństwo czeka na Temp i Kane'a?

Po przeczytaniu pierwszego tomu niezwłocznie zabrałam się za ten. Końcówka poprzedniej części jeszcze bardziej mnie do tego popchała.

Tutaj tak samo, jak wcześniej mamy multum emocji towarzyszących przy lekturze.

Jest ona równie chaotyczna, jak poprzednia cześć, dużo się dzieje, ale w tej części już mi to tak nie przeszkadzało.

Lubie głównych bohaterów, ale jednocześnie czegoś mi z nich brakuje. Nie są na pewno moimi ulubieńcami, jeśli chodzi o książki autorki.

Takiej końcówki się nie spodziewałam. Tak samo, jak w pierwszej części wywala ona z kapci i zachęca do przeczytania trzeciej części.

❀ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ „ᴢ̇ᴇʟᴀᴢɴᴀ ᴋsɪᴇ̨ᴢ̇ɴɪᴄᴢᴋᴀ” ᴍᴇɢʜᴀɴ ᴍᴀʀᴄʜ❀

„-ᴋɪᴍ ᴊᴇsᴛᴇś?

Kobieta jest w niebezpieczeństwie. Przez swojego brata, który podpadł...

Lepsza, niż pierwszy tom, ale wciąż czegoś mi tu brakowało. Ale lecę w trzeci od razu, bo tak się książek nie powinno kończyć.

Bardzo dobrze czyta się tą serię. Kontynuacja, która wciąga i zachęca do poznania losów głównych bohaterów. Polecam

Temperance Ransom przez brata znajduje się w niebezpieczeństwie. Los stawia na jej drodze tajemniczego mężczyznę z klubu który ma zapewnić jej bezpieczeństwo.
Dziewczyna nie wie jednak że osoba która ma ją chronić, jednocześnie jest płatnym zabójcą który przyjął zlecenie…
A tym zleceniem jest jej brat.

“Żelazna Księżniczka” to kontynuacja losów bohaterów “Trylogii Nieposkromionych”. Po przeczytaniu pierwszego tomu czułam duży niedosyt i powiem Wam że nadal go czuje. Jest to seria której chce się z każdym tomem coraz więcej. Książka nie należy do obszernych dzięki czemu jest idealna na jeden wieczór. Nie zabraknie tu erotycznego napięcia i dominujących mężczyzn. Historia która wciąga a emocje to totalny rollercoaster. Strony przewracają się same, bohaterowie to dwa wulkany energii między którymi przeskakują erotyczne prądy 🤭
Tajemnice i niebezpieczeństwo towarzyszą nam na każdej stronie idealna książka po stresującym lub ciężkim dniu która pomoże oczyścić głowę.
Kto zna pióro autorki ten wie że książki spod jej pióra napisane są świetnym językiem i czytają się same.
Polecam ❣️

A tym zleceniem jest jej brat.

“Żelazna Księżniczka” to kontynuacja losów bohaterów “Trylogii...

To było świetne. To zakończenie...
Choć się tego spodziewałam poniekąd, to mimo wszystko i tak niesamowite emocje to we mnie wywołało.
Kane jest super i to mój książkowy crush.

To było świetne. To zakończenie...
Kane jest super i to mój książkowy crush.

Po przeczytaniu książki „Bezwzględny książę” stwierdziłam, że chcę przeczytać całą serię – „Trylogia nieposkromionych”. Rzadko sięgam po serie, jednak te książki nie są objętościowo grube i stanowią świetną rozrywkę na jeden wieczór. Sięgnęłam zatem po drugi tom – „Żelazna księżniczka”. O ile pierwszy tom niemal od razu wciąga czytelnika w wir gorących i namiętnych scen między bohaterami, to tutaj akcja rozwija się nieco wolniej. Co nie oznacza, że tych scen zabrakło. Było równie gorąco i niebezpiecznie. Podoba mi się styl Meghan March, która pisze w taki sposób, że utrzymuje czytelnika w niepewności i napięciu do samego końca.
Dla tych, którzy nie pamiętają lub nie czytali pierwszej części, śledzimy tu dalsze losy dziewczyny o pięknym imieniu Temperance oraz jej tajemniczego towarzysza, którego poznaliśmy w pierwszym tomie jako mężczyznę w masce. Tym razem dziewczyna znalazła się w niebezpieczeństwie, które sprowadził na nią jej brat. Przewrotny los sprawia, że jej losy znów splatają się z tajemniczym mężczyzną z klubu, który ma zapewnić jej bezpieczeństwo. Jaki ten świat mały!
Seria idealna dla wszystkich kobiet, które lubią twardych, nieustępliwych i dominujących mężczyzn w roli głównej. Nie brak tu erotycznego napięcia i testosteronu, które aż buzują w żyłach głównego bohatera. Płatny zabójca? A może prywatny ochroniarz? Które oblicze okaże się ciekawsze? Sprawdźcie sami.
Gdybym miała porównywać oba tomy, to drugi był moim zdaniem bogatszy jeśli chodzi o fabułę. Było tajemniczo, niebezpiecznie i naprawdę gorąco. Była wspólna sprawa, która zmusiła głównych bohaterów do działania razem, a od tego już tylko krok do ponownego wybuchu namiętności. Drugi tom był też bardziej mroczny moim zdaniem.
Jeśli macie ochotę na rozgrzewającą książkę w zimny wieczór, która oderwie was od problemów dnia codziennego, to polecam. Autorka kolejny raz zakończyła książkę tak, że nie możemy doczekać się kolejnej, dlatego najlepiej mieć pod ręką wszystkie tomy, chyba że ktoś lubi żyć w niepewności. Ale książki są na tyle krótkie, że zapewniam – szybko będziecie chcieli więcej.

"Nie słyszę nawet swojego krzyku.
Nic nie słyszę."

Nie wiem czy kiedykolwiek przeczytałam szybciej jakąś książkę.
Zajęło mi to około 3 godzin i gdyby nie to, że była późna pora to od razu wziełabym się za trzecią, ostatnią część.
Każda książka z tej trylogii jest bardzo króciutka bo liczą one zaledwie 200-300 stron :3
Myślę, że równie dobrze można by było połączyć je ze sobą i wyszła by taka książka w sam raz - idealna.
Jednak czy mi to jakoś bardzo przeszkadzało? Nie, zdecydowanie nie.
Z reguły gdy książki są takie krótkie to akcja dzieje się szybko, bez zbędnych szczegółów i jest po prostu nudno. I uważam, że myślicie podobnie. Jednak nie w przypadku tej trylogii. Wydaje mi się, że mała liczba stron dodaje im takiego uroku. Kiedy skończycie jedną, czujecie niedosyt i sięgacie po następną by zaspokoić swe pragnienie. Tutaj akcja nie dzieje się szybko, tak naprawdę przez tak krótki czas możemy doświadczyć wszystkiego i dostać odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Możemy się wkurzyć, wzruszyć, uśmiać a także dostać dawkę pikantnych scenek, strachu i niepewności. Tak wiele w tak krótkiej książce. Tóż to tykająca bomba. Ciągle się coś dzieje. Podoba mi się to, że w tej części dostajemy również perspektywę drugiego bohatera - Kane'a. Jest to ogromny plus bo mamy szersze pole dla naszej wyobranźni.
Tak jak w pierwszej części mieliśmy motyw sztuki tak tutaj również on jest mimo, że w mniejszej ilości. Autorka głównie skupia się na relacji naszych bohaterów, a także na przedstawieniu brutalnego świata, w którym żyją. W receznji pierwszej części pisałam, że akcja dopiero się rozkręca i mam nadzieję, że tutaj będzie się juz więcej działo i tak było. Zdecydowanie było więcej trzymających w napięciu wydarzeń. Długo nie zajmie mi czytanie ostatniej części także, możecie się spodziewać niedługo następnej recenzji i już takiego całkowitego podsumowanie całej historii Temperance i Kane'a.

"Nie słyszę nawet swojego krzyku.
Nic nie słyszę."

Nie wiem czy kiedykolwiek przeczytałam szybciej jakąś książkę.
Myślę, że równie dobrze można by było połączyć je ze...

"Dzie­ciń­stwo na­uczy­ło mnie, żeby ni­cze­go nie pra­gnąć, bo wszyst­ko prę­dzej czy póź­niej było mi od­bie­ra­ne. Dla­te­go zbu­do­wa­łam wokół sie­bie mur i ni­ko­go nie do­pusz­cza­łam".

▪️Tytuł: Żelazna księżniczka. Tom 2
▪️Seria: Trylogia Nieposkromionych
▪️Autor: Meghan March @meghanmarch
▪️Wydawnictwo: Editio Red @editio.red
▪️Premiera: 19.09.2023 r.
▪️▪️▪️
Współpraca reklamowa @editio.red
▪️▪️▪️

Kontynuacja losów bohaterów z poprzedniej części, w której poznaliśmy Temperance i postać tajemniczego mężczyzny. W tym tomie, nasz niedosyt został w pełni zaspokojony, natomiast wywołał kolejne pragnienia, co do kontynuacji tej serii 🤍

"Żelazna Księżniczka" to kolejna bardzo krótka książka, która przez wiele czytelniczek mogłaby zostać przeczytana z łatwością jednego wieczoru. Czyta się ją z zaciekawieniem, śledząc losy Temp, której grozi niebezpieczeństwo, zesłane przez jej brata, który wciągnął ją w niezłe bagno. Niegdyś Kane był dla niej tylko tajemniczym, zamaskowanym mężczyzną z klubu, teraz będzie przy niej, aby dbać o to by nie spadł jej nawet włos z głowy. Chyba domyślacie się do czego bohaterowie będą zdolni. Czy będą w stanie w pełni skupić się na śledztwie i ochronie? Zdecydowanie są dla siebie zbyt mocnymi rozpraszaczami, kuszącymi się nawzajem 😈

"Po­wi­nie­nem ją prze­kli­nać, ale pra­gnę je­dy­nie roz­pę­tać w niej taką samą burzę, jaka sza­le­je we mnie. Pra­gnę, by po­czu­ła to samo uza­leż­nie­nie. Kurwa, pra­gnę ją zatrzymać".

Relacja bohaterów od początku nie jest łatwa. Szczególnie Temp ukrywa to co naprawdę chodzi jej po głowie, próbując trzymać się od mężczyzny z daleka. Ale wydaje się, że walczy z czymś z czego nie jest w stanie zrezygnować. A on, płatny zabójca nie wydaje się być idealnym partnerem...

"Nie masz po­ję­cia, jak na mnie dzia­łasz. Je­steś grzesz­ną po­ku­są".

Kane w roli ochroniarza? Czy może być coś bardziej seksownego? Nie wydaje nam się. Jest charyzmatyczny, nieustępliwy, inteligentny
i przez to staje się bardzo pociągającym mężczyzną. W tej części, zdecydowanie mogłyśmy poznać go bliżej. Jego osoba, wprowadza do książki mnóstwo testosteronu, który wydaje się sączyć przez strony książki. Jest dominujący, ale z Temp nie jest mu łatwo. Jedyne miejsce, w którym ta diablica jest posłuszna to sypialnia...😈

"Nie po­trze­bu­ję psa, Sa­va­ge. Po­trze­bu­ję czło­wie­ka, który nic ni­ko­mu nie jest wi­nien i po­tra­fi pod­jąć ry­zy­ko, ja­kie­go nie po­dej­mie się nikt inny. Twój przy­ja­ciel twier­dzi, że wła­śnie takim czło­wie­kiem je­steś. Masz jesz­cze mi­nu­tę na de­cy­zję. Wcho­dzisz w to czy nie?".

To właśnie była książka, która przypomniała nam twórczość Meghan, w jakiej się zakochałyśmy. Może nadal nie jest to jeszcze mustread, ale jeśli trzeci tom utrzyma standard to czemu nie? Na chwilę obecną szczerze możemy Wam ją polecić, mając nadzieje, że będziecie zadowoleni z lektury 🙂 Aczkolwiek! Autorka po raz kolejny zakończyła książkę tak, że już teraz nie możemy doczekać się kontynuacji, żałując, że jeszcze będziemy musiały trochę poczekać 😔 Także bez płaczu, jeśli zamkniecie książkę z grymasem na twarzy 😁 jest erotycznie, bywa zabawnie, ale co najważniejsze fabuła i zagadki w niej zawarte wciągają. Tego właśnie oczekiwałyśmy! ❤️😁

Editio Red dziękujemy za egzemplarz oraz współpracę 😊🖤❤️

Książka dostępna na stronie: https://editio.pl/ksiazki/zelazna-ksiezniczka-trylogia-nieposkromionych-2-meghan-march,zeltn2.htm

▪️Tytuł: Żelazna księżniczka. Tom 2
▪️Seria: Trylogia Nieposkromionych
▪️Autor: Meghan March @meghanmarch
▪️Wydawnictwo: Editio Red @editio.red
▪️Premiera: 19.09.2023...

• Romans
  • Mafia

Dodaj cytat z książki Żelazna księżniczka