Dziecko Gwiazd

literatura młodzieżowa
Wydawnictwo NowoCzesne
2023-09-22
2023-09-22

Ponad sto milionów ludzi żyje w ogromnej metropolii Viros stworzonej z betonów i białych płyt. Alie Jo coraz bardziej uświadamia sobie, że nie jest to jego miejsce w świecie i nie może wpasować się w jego rytm. W podziemnej sieci tunelów, gdzie prężnie rozwija się czarny rynek zaczepia go tajemnicza kobieta i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie niezwykłe słowa, które do niego kieruje. Wspomina ona bowiem o Zei, miejscu w którym zostało jego serce. Twierdzi, że nad Zei jeszcze świecą gwiazdy. W jego głowie kłębią się tysiące myśli. W głowie wyświetlają mu się wszelkie wspomnienia związane z Zei, miejscem, które jeszcze dziesięć lat temu było jego domem. Wspomnienia, które przez te wszystkie lata próbował wyrzucić z pamięci, uderzają w niego ze zdwojoną siła.

Zei to odległa kraina, gdzie toczy się straszliwa wojna z tytanami, potężnymi czterometrowymi istotami. Wojna trwa od czterdziestu lat a jej końca wciąż nie widać. Nikt poza nim nie zna prawdy o Zei. Kraina ta miała wiele tajemnic ale tytani są największą z nich. Alios wie wszystko to, co jest zakazane. Pozbawiono go możliwości walki o ich kraj wysyłając do miejsca, w którym musi ukrywać swoje pochodzenie. Ma dość życia z wiecznymi tajemnicami i okłamywaniem najbliższych. Przed Aliosem trudny wybór - lojalność czy wolność, miłość czy zdrada?

Alie jest Dzieckiem Gwiazd, potrafi używać magii, którą dały mu Gwiazdy. Jest istotą stworzoną do tego, by dzierżyć w dłoni miecz i nim mordować. Razem z przyjaciółką Vitką, córką strażnika porządku i Leiasem wchodzą na grząski grunt. Duża wiedza niesie za sobą wielką odpowiedzialność. Ich plan jest ryzykowny, po drodze czeka na nich wiele niebezpieczeństw. Przeznaczeniem Aliosa jest walka, to od niego zależy przyszłość świata. Rusza w niebezpieczną podróż, by odkryć tajemnice swojej narodowości. Czy zapanuje nad swoimi mocami i uratuje świat?

Gdy należałam jeszcze do grupy docelowej, do której skierowana jest ta książka tj do młodzieży uwielbiałam czytać książki z gatunku science fiction o bohaterach, którzy wyruszają w pełną niebezpieczeństw podróż by uratować świat. Z wielkim sentymentem zanurzyłam się więc w lekturę "Dziecka gwiazd". Muszę przyznać, że jest to naprawdę fenomenalna i świetna pod każdym względem powieść z gatunku fantastyki. I to takiej bardzo przyjemnej w odbiorze fantastyki. Historia jest wciągająca - zanim się zorientujemy, będziemy już zbliżać się do końca tej naprawdę porywającej i fascynującej powieści. "Dziecko gwiazd" to książka napisana lekkim językiem, którą czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Dodatkowym plusem jest ciekawa fabuła.

Historia przez cały czas owiana tajemnicą, pełna wartkiej akcji. Powieść czyta się lekko i bardzo szybko. Ciągle zaskakuje nas czymś nowym, kolejne tajemnice, sekrety, zagadki, historie z przeszłości głównego bohatera. Bohaterowie są barwni, każdy z nich wyróżnia się swoją osobowością i charakterem. Sam pomysł na fabułę spodobał mi się i był bardzo ciekawy. Jak dla mnie - fenomenalna. Nie mogłam oderwać się od książki i chłonęłam wszystkie rozdziały, jeden za drugim, niecierpliwie oczekując kolejnych wydarzeń. Od razu pokochałam sposób pisania Mao - lekki, przyjemny, utrzymuje w napięciu, ale jednak w książce nadal zatrzymany jest dobry humor i zabawne momenty. Postacie są barwne, ciekawe i nie sposób ich nie polubić. Nie zawiodłam się ani trochę. Polecam każdemu!

www.tinarecenzuje.pl
www.facebook.com/tinarecenzuje
www.instagram.com/tinarecenzuje

Pot leje się z niego strumieniami, ciało drży od nagłego wysiłku fizycznego. Czuje przypływ ciepła do tego stopnia, że musi czym prędzej rozebrać się, dlatego też ściąga ubrania, które następnie rzuca za siebie. Bierze kilka głębokich wdechów i próbuje wstać. Robi to zbyt gwałtownie, dlatego też zaczyna kręcić mu się w głowie i traci na nowo równowagę. Potyka się, a następnie wpada na ścianę. Przed oczami widzi mroczki, które zamieniają się w złowrogą ciemność. Ze wszystkich sił próbuje nie zrobić sobie krzywdy. Podpiera się dłonią, schyla głowę, opiera o coś twardego plecami, nabiera powietrza, a potem jeszcze raz robi wdech, któremu wtóruje rozrywający ból głowy. Zamyka oczy. Zauważa światełko w tunelu, do którego idzie, a gdy już dociera do końca obezwładnia go nicość.

22 września 2023 roku, nakładem Wydawnictwa NowoCzesne ukazała się powieść young adult - “Dziecko Gwiazd”, autorem jest Mao.

Wydawnictwo NowoCzesne swoją siedzibę posiada w Poznaniu. Kierują się stwierdzeniem „mniej oznacza lepiej” - mniej wydanych pozycji jest równoważne z szerszym polem promocji oraz reklamy dla każdej twórczości po etapie selekcji. Oznacza to też wyższą jakością edytorską.

Gdy Alios przypadkiem dowiaduje się, że jest Dzieckiem Gwiazd, a tym samym posiada przeróżne magiczne moce, jego życie zmienia się diametralnie. Zaintrygowany swoimi korzeniami, wraz z przyjaciółmi postanawia wyruszyć w podróż, aby odkryć tajemnice i demony swojej narodowości. Razem z Leiasem i Vitką muszą stawić czoła złu, które czeka na nich tuż za rogiem. Ku zaskoczeniu wszystkim, wraz z odkryciem magicznych mocy przez Aliosa orientuje on się, że to właśnie od niego zależy, jak potoczy się przyszłość świata. Czy zdoła on uratować glob przed zagładą?

“Dziecko Gwiazd” autorstwa Mao, to powieść z gatunku science fiction dedykowana głównie dla młodzieży - to właśnie oni mają najlepiej czuć się podczas czytania książki. Opowiada ona między innymi o niesamowitej wewnętrznej sile, która motywuje bohaterów do walki ze złem, a także o ogromnych pokładach determinacji, które popychają ich do odkrycia swojej przeszłości, swojego autentycznego ja.

Lektura już od samego początku ma prawo zaciekawić, ponieważ autor zaczyna z przytupem. Prolog jest mroczny, bardzo zachęca do dalszego zagłębiania się w treść. Na mnie zadziałał bardzo szybko i skutecznie - niczym rybka połknęłam haczyk i nie mogłam się z niego uwolnić.

Podczas czytania czułam ogromne zaciekawienie w tle z bardzo przemyślaną, skrzętnie nakreśloną magiczną tajemnicą, której byłam bardzo ciekawa i nie mogłam doczekać się, jak sytuacja wyklaruje się i jak będzie dalej wyglądała.

Klimat książki jest słodko-gorzki niczym w życiu, raz jesteśmy na przysłowiowym wozie, a innym razem pod nim. Tutaj tak samo - pojawiały się wzloty i upadki, szczęście i pech, radość i smutek, nadzieja i jej brak…

Twórczość została podzielona na bardzo krótkie rozdziały, które są idealnym i preferowanym przeze mnie rozwiązaniem gdy nie ma się za dużo czasu, a chce się przeczytać choć trochę lektury. W nich natomiast zastosowano narrację trzecioosobową z mnogimi, aczkolwiek nienachalnymi opisami, które jakże pięknie oddziałują na wyobraźnię.

Sama w sobie fabuła została przepełniona niespodziankami, nagłymi jej zwrotami, a w tle oprócz tła obyczajowego snuje się także potężna intryga, która tak bardzo ciekawi, że nie da się przejść obok niej obojętnie. Sama w sobie książka została napisana bardzo lekkim, chwytliwym piórem, które czyta się wyśmienicie, a ponieważ nie posiada w sobie trudnej terminologii, czyta ją się bezproblemowo.

Postaciami są ludzie, którzy zostali dobrze nakreśleni. Charakterem zbliżeni do tych, których możemy spotkać na ulicy z małymi wyjątkami - posiadają trochę więcej, niż przeciętny “szary” człowiek, na przykład nadprzyrodzone moce. Jeśli chodzi o wygląd, to też różni on się od przybranych “ludzkich norm”, aczkolwiek dzięki tym zabiegom są oni niesamowicie intrygujący i zdecydowanie chce się przeżywać z nimi przygody.

Podsumowując: “Dziecko Gwiazd” autorstwa Mao, to bardzo udany, intrygujący debiut, który czyta się z ogromnym zainteresowaniem. To książka, przy której można przepaść, która angażuje całą sobą, od której nie można oderwać się, która uzależnia. Jest po prostu przemyślana, genialna w swojej prostocie. Polecam.

www.tinarecenzuje.pl
www.facebook.com/tinarecenzuje
www.instagram.com/tinarecenzuje

Nie czytuję fantastyki. Kompletnie nie przemawiają do mnie takie tematy. A jednak książka "Dziecko Gwiazd" trafiła w moje ręce. Stało się tak, dlatego że autorka Mao mieszka w moim mieście.

Alios ma siedemnaście lat i chodzi do liceum. Mieszka w Viris, ale nie urodził się tam. Pochodzi z Zei, kraju znajdującego się w innym wymiarze i ogarniętego wojną. Jego mieszkańcy atakowani są przez tytanów, a szansę na wygraną mają tylko wybrańcy.

W książce nie zabrakło wątku miłosnego. Alios i Vitka, choć tak bardzo różni, przyciągają się jak magnes. Nie jest to łatwe uczucie, ale kipi od namiętności. Poza tym cały czas coś się dzieje. Słowne przepychanki, walki... akcja pędzi jak szalona.

"Dziecko Gwiazd" przeczytałam bardzo szybko. Przyczyniło się do tego mnóstwo dialogów, a co za tym idzie, mało opisów. I choć fanką fantastyki nadal nie jestem, czas spędzony z tą książką nie był stracony. Warto przekraczać granice i wychodzić ze strefy komfortu. Czytajcie!

Każdy dobrze zdaje sobie sprawę, że książki ale nie tylko bo i filmy są przedstawiane w sposób, że mamy głównego bohatera, który musi uratować świat, rodzinę, kogoś… Ogólnie główny wątek to ratunek i czyny bohaterskie, a i również intrygi i walka dobra ze złem.

To samo również mamy tutaj, Alios główny nasz bohater razem z przyjaciółmi, gdy dowiedział się kim jest i przypomniał sobie skąd pochodzi wyrusza w podróż, która ma odmienić tak naprawdę wszystko.

Mao stworzył bardzo ciekawą historię, która nie tylko czytelnika wciąga w swój świat, ale poprzez bohaterów, którzy muszą zmierzyć się z różnymi wyborami, podjąć ciężkie decyzje sprawia, że czytelnik sam również skłania się do refleksji.

Plusem książki jest to, że nie jest wcale taka długa, ale od początku wciąga i płynie się w niej chcąc dowiedzieć się jaki będzie koniec i kto tak naprawdę jest przyjacielem, a kto jest wrogiem. Komu można ufać, a kogo powinno się unikać.

Bardzo dobra literatura młodzieżowa, fantasy, która ma wiele magicznych elementów, ale wciąga czytelnika opisami, które są dobrze napisane. Myślę, że wielu czytelników będzie zadowolona z tej lektury.

,,Dziecko Gwiazd" autorstwa Mao to pełna magii i emocji podróż, której nie można się oprzeć. Opowieść o Aliosie, który odkrywa swoje magiczne moce, jest pełna nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Razem z Leiasem i Vitką wyrusza w niebezpieczną podróż, odkrywając tajemnice swojej narodowości i stając twarzą w twarz z terroryzmem oraz dworskimi intrygami.

Mao zgrabnie łączy elementy magii z moralnymi dylematami, tworząc historię, która nie tylko wciąga, ale również skłania do refleksji nad życiowymi wyborami. Bohaterowie muszą zmierzyć się z trudnymi decyzjami, balansując między lojalnością a wolnością, miłością a zdradą. W miarę jak Alios odkrywa swoje magiczne zdolności, czytelnik zostaje porwany w wir fantastycznych przygód, czując pulsujące napięcie i tajemnicę otaczającą świat Zei.

Autor w mistrzowski sposób buduje napięcie, a bohaterowie muszą podjąć trudne decyzje – lojalność czy wolność, miłość czy zdrada. Alios zdaje sobie sprawę, że od niego zależy przyszłość świata, co sprawia, że czytelnik nie może oderwać się od tej porywającej opowieści. "Dziecko Gwiazd" to nie tylko magiczna podróż, ale także refleksja nad wartościami, które kształtują nasze wybory.

Mao w mistrzowski sposób kreuje atmosferę, pełną wrażeń i barwnych opisów, co sprawia, że czytanie staje się prawdziwą przyjemnością. "Dziecko Gwiazd" to nie tylko fascynująca opowieść fantasy, ale również głęboka podróż do serca bohatera i świata pełnego niezwykłych magicznych elementów. Ta książka z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom przygód, magii i niebanalnych historii.

Czy Alios zdoła zapanować nad swoimi mocami i uratować świat przed zagładą? Dowiedz się, przekraczając strony tej wciągającej książki.

Mao zgrabnie łączy...

• Literatura młodzieżowa