Dawka geniuszu

Okładka książki Dawka geniuszu Alan Glynn
Okładka książki Dawka geniuszu
Alan Glynn Wydawnictwo: Amber Seria: Amber -thriller medyczny kryminał, sensacja, thriller
Amber -thriller medyczny
The Dark Fields
Amber
2003-01-01
2003-01-01
lek geniusz narkotyk MDT giełda

Świetna książka, jednak koniec mnie rozczarował, spodziewałem się czegoś podobnego co było w filmie.

Dopiero po wypożyczeniu tej książki zorientowałam się, że oglądałam film na jej podstawie :) I choć jego linia fabularna dosyć mocno zdążyła się zatrzeć w mojej pamięci, to ogółem film podobał mi się bardziej.

Odnalazłam książkę sporo po tym, jak obejrzałam film. Początkowo obawiałam się, że będzie w zbyt mądrym języku, wiadomo - geniusz, magiczna tabletka etc. Pozytywnie mnie zaskoczyła całość, historia z perspektywy głównego bohatera jest przystępna, delikatnie można wczuć się w jego rolę, przejść się jego śladami wzdłuż tego, co go spotkało. Polecam, czytało mi się lekko, bardzo przyjemnie. Potem dobry jest film. :P

Książka słaba, nieciekawa. Najczęściej mówi się że książka jest lepsza od filmu, w tym przypadku film jest zdecydowanie lepszy od książki.

Najpierw obejrzałam film, a potem przypadkowo natknęłam się na książkę. Film był świetny, a i książkę czytało się szybko - wciągała. Polecam jedno i drugie.

Naprawdę dobrze i ciekawie opowiedziana historia. Ciężko było odłożyć książkę, żeby móc pójść do pracy :)

Książka wciągająca, aczkolwiek po pewnym czasie można się domyślić, co się stanie. Ale i tak polecam przeczytać ;)

Właśnie skończyłam czytać książkę "Dawka geniuszu". Nie jest łatwo napisać kilka zdań na jej temat. Momentami ciężka, czasami nudnawa, ale przede wszystkim daje do myślenia. Możemy potępiać Eddiego za jego czyny, ale co Ty byś zrobił/a na jego miejscu? Geniusz ze skutkami ubocznymi czy wiecznie przeciętny człowiek ze średniej klasy pracą? Jednym słowem- książką godna polecenia, ale dla kogoś, kto lubi zawiesić się z ciężką myślą w głowie.

Witam

Książka jest rewelacyjna natknąłem się na nią przypadkiem w "hipermarkecie" zapłaciłem całe 10 zł i nie zawiodłem się wciągnęła tak że oderwać się nie dało. Żal było kończyć. Polecam!

Witam

"Dawka geniuszu" to wciągający i ciekawy thriller. Pomysł na całość jest świetny. To, co mi się najbardziej podoba - zmusiła mnie do refleksji. Polecam, warto przeczytać.

Alan Glynn Dawka geniuszu Zobacz więcej